Pomoć oko muzilice

radekupinik

Član
Učlanjen(a)
2 Dec 2009
Poruka
62
Lokacija
Plandište
kupio sam muzilicu da olakšam mužu ali pojma nemam oko nje a ni prethodni vlasnik mi nije mogao dati neke podatke,ako znate kako očistiti pulsator,kako ga podesiti
koje ulje ide u ovu posudu za ulje ,i zašto se oko ventila pojavljuje para i ako eventualno znate koja je ovo proizvodnja pošto nikakve oznake nemogu naći,previše pitanja a samo jedna slika inače za sada muzilica radi solidno ali čini mi se da presporo muze tj tu jednu kravu koja je zaista teška na ručnoj muži muze oko 15 min.
radni pritisak oko 0,5 broj pulsacija neznam.a izgleda da ni sliku ne umem da ubacim

- - - - - - - - - -

525384_4073383772715_1388748544_n.jpg

Evo i slika. :)
 
Ja se nisam nikad susreo sa ovakvom muzilicom.Pa valjda ima neka plocica da pise nesto o njoj,trebalo bi negde da pise proizvodjac i sl.Nemoj da mislis da muzilica moze lakse da pomuze i brze zilavu kravu na muzi.Ona mnogo slabije stiska sisu od ruke,ali to radi brze i neumorno.
 
Ako je krava bas tvrda na muzi probaj da kad muzilica izmuze one prve , najjace mlazeve mleka da blagim pritiskom ne dole potisnes muzni aparat i tako drzis zategnuto do kraja muze.
Meni je to pomagalo...
 
ulje u toj boci ide namjensko za te pumpe i nemoj ni slučajno da radiš bez ulja,pulsator slikaj izbliže pa ćeš dobiti još neke informacije samo da vidim da li je uljni ili suvi u svakom slučaju ne rastavljaj ništa osim gornjeg poklopca i to ispod tog poklopca smiješ čistiti.a pritisak od 0.5 je u redu
 
suvi ima unutra samo membrane i smiješ ga rastaviti oprati i osušiti vodeći strogo računa da membane budo okrenute kako su i bile a uljni ima u bočnim stranama ulje i nije preporučljivo dirati osim gornjeg poklopca koji kad skineš očistiš štapićem za uši ono unutra podmažeš osovinice i to je to.a 60/40 je odnos pritiskanja sise i puštanja mlijeka prosto objašnjeno.a broj otkucaja je od 60-70 u minuti dok radi muzilica i kad čuješ tik-tak to je jedan otkucaj

- - - - - - - - - -

http://www.trgo-agencija.hr/Proizvodi.aspx?keyword=ulje+za+muzilice&page=1 a ovo vam je ulje za muzilice i na ovoj stranici imate i sve dijelove za muzne aparate
 
to je kolega suvi i koliko mi se čini interpulsov

- - - - - - - - - -

reci šta te zanima i do detalja mogu da ti objasnim sve u vezi njega pošto imam isti

- - - - - - - - - -

http://www.enasco.com/product/Z10785N evo ovo je tvoj pulsator a na slici ispod su dijelovi koji su u njemu
 
Ovamo pise da je marka ENKA, ovo je moja muzalica s tim sto sam je ja fiksirao
88c2b2ed8a19480c8a23199.png

uputstvo koje sam dobio je sturo slabo objasnjeno, sto se tice pulsatora interesovalo me je da li je suv ili uljani, da li i kada ga treba otvarati i ocistiti
 
da ako radi dobro ne diraš bočne strane samo gornji poklopac skineš ispiriš prašinu opereš filter osušiš ga i to je to

- - - - - - - - - -

i pogledaj na pulsatoru sa prednje strane iznad one dve cevčice šta piše

- - - - - - - - - -

ne podmazivati
 
Pankin,ja imam taj pulzator vec skoro 10 godina i nista mu nisam menjao.Treba li tu ponekad nesto menjati?Vidim povremeno pocne da mleko tera levo desno umesto da ga uvlaci u kantu.Doduse to se javlja povremeno i sve ostalo lepo radi.
 
Pankin jel znas kako nasi majstori zovu te pulsatore[hitlerovski],kazu da je napravljen da se ne kvari i kad se pokvari sve su sitnice,ja imam isti takav ,jedini mi kvar bio sto sam izgubio onaj mali pleh za vakum .kad sam ga cisto iz dosade.ma.nediram ga vise od od onda ,samo menjam filtere.Vojkane ti pulzator nemaju vezu sa mlekom,jedino ako ti pukne guma na sisaljki onda povuce mleko.Zato kupis providna dupla creva i odma se primeti kad puknne guma.
 
Sva su mi silikonska creva,providna.Gume sam menjao bas pre neki dan.To je i jedina investicija koju sam radio za 10 god.
 
ja sma pre 10ak dana kupio linijsku muzilicu alfa laval vp 9s, ima li neko iskustva sa njom, posto nije uljno podmazivanje kako je treba podmazivati i kako bi ubrzao pulsator jer sada radi samo oko 50 otkucaja u minutu
 
Poslednja izmena:
60 -65 otkucaja alen1972 ajd slikaj pulsator pa ću ti objasniti.a pumpa ako nije uljna nema nikakvog podmazivanja
 
na pločici nepiše ime proizvodjača,na pumpi piše Multim medjutim na netu nema podataka o njemu,postaviću sliku pulsatora na kojem piše samo made in sveden ,alfa laval je ona čaša ispod sisaljki,i one su alfa laval,ja sam sipao 10w 40 i lepo to sve radi za sada sem što nemam pojma na koliko menjati ulje probaću sl.ulje 20w50 kad budem menjao_Oko bočice gde je ulje nemam nivometar za ulje tako da sam sipao da prekrije nivo onih izlaza za crevca,i sledeće što me brine je ponekad ima popriličnih isparenja oko čašice za ulje,muzilica je 1997 god. broj pulsacija je oko 60 u min mereno odokativno a sam pulsator ima sa obe strane šrafiće kao i odozgo očistio sam to odozgo a sa strane nisam smeo otvarati najslični je baš ovom na slici laval:sta:
images
 
moj je takav slican pulsator, ja sam brojao koliko radi u minutu, oko 50 puta, mislim da bi trebao raditi malo brze pa ko mi mozete objasniti kako to na nastelujem i treba li njega podmazivati, gde i kako. evo slika
fotografija0072vi.jpg

fotografija0071z.jpg
 
Nazad
Vrh