Poljo wiki KWS uljana repica
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 21 do 29 od 29

Tema: Sojina sačma,ektrudirana soja i sojin griz

Član dulebdp avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Poruka
    1,043
    Zahvalio se
    330
    Zahvaljeno 277 puta na 189 poruka
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: Matkee Pogledaj Poruke
    juče sam išao da zamenim soju za sojin griz :D, mesto je Bačko Dobro Polje oko 32 km od Novog Sada, ili par kilometara od Vrbasa. Čovek mi je odbio 2 % na prljavštinu i 3, 1 % na vlagu, jer na 13 % vlage nema odbijanja, odnos je
    1-0,76, odnosno za 100 kg soje dobijete 76 kg griza, kada odnesete soju, čovek je za desetak minuta obradi pred vašim očima, za sada sam zadovoljan saradnjom , lepo izgleda griz, a mogu vam reći da i koncentrat miriše na njega kada se napravi, i svinje ga bolje jedu
    Matke da li si bio kod Rokvi'a na ulazu u selo desno pa do kraja ulice
    bolje znati nego imati

Član mile-mile avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Poruka
    119
    Zahvalio se
    6
    Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: Vojkanvrelo Pogledaj Poruke
    Ali tako neces dobiti sacmu nego pogacu ili sojin driz.A i sta radis sa dobijenim sirovim uljem?
    Na griz sam i mislio,ja hranim sa grizom ekstruder sam skoro kupio,a to sam uradio pre svega jer kod mene jos jedan prijatelj hrani samo sa grizom(imamo isti tip ekstr.) i on ima jako dobar procenat mesa 58-59%,a sto se tice ulja pa i nema ga nesto posebno to zavisi od soje (vlaznosti,sorta itd)

Član steva 1984 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Poruka
    1,853
    Zahvalio se
    283
    Zahvaljeno 326 puta na 167 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: mile-mile Pogledaj Poruke
    Na griz sam i mislio,ja hranim sa grizom ekstruder sam skoro kupio,a to sam uradio pre svega jer kod mene jos jedan prijatelj hrani samo sa grizom(imamo isti tip ekstr.) i on ima jako dobar procenat mesa 58-59%,a sto se tice ulja pa i nema ga nesto posebno to zavisi od soje (vlaznosti,sorta itd)
    Imam isti ekstruder kao vas i moze da se dobije odredjeni procenat ulja ako se pojaca na dizni pritisak,slobodno ga pojacajte i odrzavajte na 135-140 stepeni i ulje ce lepo teci imacete manje masti a vise proteina.Bitno je da je soja cista i bez sitne trave i zemlje sa malom vlagom.Ulje ima vrlo malo tamniju boju od hladno cedjenog ulja

Član mile-mile avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Poruka
    119
    Zahvalio se
    6
    Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Iscedi se ulja neka kolicina,a sto se temperature tice na takvoj i radim 135-145.kako kad a sto se cistoce tice planiram da kupim mali selektor i onda nece biti prljavstine,a kvalitet popravljamo.

Novajlija
    Datum pristupanja
    May 2013
    Poruka
    3
    Zahvalio se
    0
    Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Pozdrav svima!
    Imam presu za hladno cedjenje ulja, cedim soju, dobijam dobru pogacu i ulje. Nesto ulja koristim za biodizel, za sopstvenu upotrebu ali imam vecu kolicinu koju bih prodao. Da li neko zna trenutnu cenu ulja na veliko i ko vrsi otkup? Cujem da ima neko iz Kaca ali ne znam podatke

Član steva 1984 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Poruka
    1,853
    Zahvalio se
    283
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Sto nepravite biodizel od tog viska ulja?Neznam na koga mislite u Kacu.Znam dvojicu jedni proizvode sojin griz i pogacu i vidim da dosta ulja imaju a drugi je nakupac sve u svemu svi bi da se ograde i nije bas neka lepa cena.Ja sam se radspitivao za cenu letos je bila preko 100 dinara po litri ili 1 kg nisam siguran a zimus neka cena ispod 80 dinara.Mislim da vam je trenutno pametnije da biodizel napravite od toga.

Član
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Poruka
    1,127
    Zahvalio se
    558
    Zahvaljeno 141 puta na 100 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Eh lako reci napravite biodizel,masinu za proizvodnju i mozete nabaviti ali kako doci do metanola? a i zivu sodu je tesko pronaci

Član steva 1984 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Poruka
    1,853
    Zahvalio se
    283
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Radi moj komsija ima procesor treba da mi napravi neku kolicinu ali ceka metanol gde ga nabavlja nisam ga pitao.Znam da taksira i pravi sebi biodizel,prepostavljam da se snasao sa nabavkom

Član hrnciar avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Poruka
    394
    Zahvalio se
    42
    Zahvaljeno 59 puta na 38 poruka
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ja cekam isporuku procesora za bio dizel i pocecu da pravim za svoje potrebe a iz firme imam snabdevanje svega sto je potrebno
    ako bude zainteresovanih objavicu koja ali tek kad mi stigne na jesen planiram i ja da kupim masinu za cedjenje.
    Mozda cu ija biti zainteresovan za kupovinu ulja
    miki

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12