Grahorica

oke hvala vam sam jos to mi recite kako djubrite neko kaze da nesme se puno bacati jer ce da polegne a neko kaze kao psenicu
 
Graorika je azotofiksator, ako joj daš azot neće da se muči i usvaja ga preko bakterija, već će da koristi onaj dodatat zato je djubri kao deteline, lucerku ili soju. Ubaci joj tri 15 ako ores sada ili predsetveno ali je jos bolje ako mozes PK da ubacis bez azota.
 
Ja ne dubrim graoricu nikada,i uvek bude solidna,prosle godine na parceli od 75 ari dobio sam oko 700kg semena i 200 bala,one ovrsene grahorice,a godina je bila losa.
 
Ja ne dubrim graoricu nikada,i uvek bude solidna,prosle godine na parceli od 75 ari dobio sam oko 700kg semena i 200 bala,one ovrsene grahorice,a godina je bila losa.

Mozda je bolja opcija stocni grasak koji mozes kombinovano koristiti,i zrno i slamu ili samo otkos u maju zelene krmne mase
 
Mozda je bolja opcija stocni grasak koji mozes kombinovano koristiti,i zrno i slamu ili samo otkos u maju zelene krmne mase
Mozda,stocni grasak nisam sejao nikad,seju ga ljudi,ali samo zbog zrna,zrno melju svinjama.Ja zrno graorice dajem jaganjcima,po malo,a slamu pojedu ovce,zrna sto preostane prodam.
 
Sutra stize grahorica posto stocnog graska nema nigde,ima neki al mi nije siguran kvalitet,posto nisam planirao da je sejem razoracu jednu parcelu nije orana par godina pa kako bude,taman cu posle nje sudansku travu,e sad dal tako valja videcu
 
Sta mislite, da li je rano za setvu grahorice s` obzirom na ove jutarnje mrazeve?
 
bogami zeznuto je vreme... kad ne pada kisa ono mraz se javi a kad kisa pada nista se ne moze raditi, ja cu grahoricu ili jari grasak posejati tek 17 marta i toza kosnju :)
 
Neću čekati ništa više ništa. Posejaću mešavinu grahorice i zobi sutra, pa šta mu bude. Sejem 50kg graorice i 20kg zobi na jutro.
 
Poslednja izmena:
I ja mislim da cu sacekati jos koji dan, mislim da joj ovi mrazevi nikako ne bi prijali. Takodje cu sa grahoricom pomesati zob i planiram je susiti i balirati, valjda ce nam vremenske prilike ici na ruku:ppozdrav:
 
Zato što je jedino ona i grašak dobro prošla, izbegla sušu.
Za detelinu je bila vrlo loša godina.
 
ne znam dal ce kisa padati u cetvrtak ali zasigurno znam da ova nedelja biti puna sunca :) :bravo::ppozdrav:
 
Neću čekati ništa više ništa. Posejaću mešavinu grahorice i zobi sutra, pa šta mu bude. Sejem 50kg graorice i 20kg zobi na jutro.

kazu ovi strucnjaci iz instituta da je 3posto dovoljno ovsa i ako se baci vise moze da ugusi grahoricu..e sad stvar iskustva
 
da 30% moja greska u kucanju
Mnogo je 30% zobi,kad se pokosi i osusi preovladjuje slama u otkosu,dovoljno je 10-15% zobi.Ja je sejem cistu,vrsem,zbog semena,a slamu baliram za ovce.Iz iskustva ljudi koji seju zbog sena znam da je dovoljno zobi 10-15%.Ko moze da seje neka seje,ovi mrazevi joj ne mogu nista,a nece ona odmah ni nici,treba joj 10-tak dana.
 
Nazad
Vrh