Grahorica

Mislim da nemas neki izbor sorti, čini mi se da postoje 2-3 i to je to. Nego zna li neko koliko je po kg, i meni ce trebati za 60ari jer planiram tresnju sledece jeseni pa da malo poboljsam zemljiste, a ujedno iskoristim i seno.
 
Ove godine sam to sa graoricom isprobao i super je.
Posejaću na proleće i pokositi kao seno, te u to odmah posaditi sirak za silažu.
Videćemo kakvi će biti rezultati.
 
Poslednja izmena:
Та украјинска уопште није лоша, ми смо сејали јару 2011. у новембру, издржала је добру зиму, голомразицу, а јара је, а у пролеће је баш дала добар принос зелене масе.
 
Ovde u okolini Kragujevca, skoro da je nema. Novosadska u jednoj apoteci kosta 185din za kilogram, ali je ostalo jos samo 75kg na lageru. Rezervisao sam do ponedeljka, i kazu da ce je sacuvati ako je uopste ima u magacinu kako oni misle.

Sumadinac, koliko si placao 1kg?
 
U Oranici kod Zvezde neka ukrajinska 140 dinara kilogram ako kupujes na dzak, a ako hoces manje onda ide 160 ali posto sam kupio ceo dzak a imali u jednom jos 7 kila meni su dali sve po 140 dinara. Dzak je 40 kg .Sad kako cu da prodjem sa tom ukrajinskom videcu. U pijacu sve apoteke nisu imale pretprosle nedelje, kao trebale da dobiju a nisu znali po kojoj ceni.
 
Koju sortu jare grahocie da posejem, koliko i kog djubreta treba da bacim? Koliko semena ide na 55 ari ?
Kupio sam prekjuce neku ukrajinsku grahoricu


Nego zna li neko koliko je po kg, i meni ce trebati za 60ari jer planiram tresnju sledece jeseni pa da malo poboljsam zemljiste, a ujedno iskoristim i seno.


Posejaću na proleće i pokositi kao seno, te u to odmah posaditi sirak za silažu.
Videćemo kakvi će biti rezultati.

I ja cu ove godine da posejem 75 ari. Ajd momci, mozemo da slikamo parcele pre setve, pa u toku vegetacije, i pre kosenja, pa da okacimo ovde da vidimo kako su se pokazale. Trebalo bi oranje posle pokosene parcele da bude dosta olaksano. Taman i to da prokomentarisemo.
 
Da unesem ispravku... Nisam našao semena graorice, ali sam našao seme graška, pa će biti takva kombinacija.
 
U Jagodini ima grahorica mislim da je sorta Novi Beograd cena je 149 din ,apoteka je SEMENARNA NIS,rekose da je ima oko 500 kg u vrecama od 25 kg.,
 
Ја сам прошле године сејао украјинску и није била лоша али је наша ,,нови београд ,, боља даје већи принос.
 
Ukrajinska je dobra grahorica,raste malo vislja od beogradske.Kakve je boje bilo seme,zelenkasto ili crno?I u Sapcu je otprilike slicna cena,a ima i potraznje.meni je ostalo jos oko 600kg za prodaju.
 
Seme koje sam uzeo je tamno braon, skoro crno.
To je beogradska,bar ja mislim,ona koja je zelenkasta je ukrajinska,sejao sam i jednu i drugu i nema neke velike razlike.Ovde neko napisa da semena po ha ided 100-120kg,sto je tacno,samo je mnogo 35kg zobi,kad pokosis i osusis,preovljadjuje slama u otkosu,najvise treba ubaciti do 10% zobi,to je dovoljno.
 
Jedno pitanje planiram da posejem zob+grahoricu imam pomesanu seme pa me interesuje kad treba da se seje? Neko kaze da treba jos u februaru neko kaze da u martu u zivotu jos nisam sejao pa me interesuje kad bi trebalo hvala vam unapred
 
Kad se zemlja prosusi,da se moze uci traktorom da se ne utaba previse,onda i sejes.Ja sam je sejao u martu,sto ranije to bolje.
 
Nazad
Vrh