Grahorica

Ја је сејем већ 20год,чак сам заоравао зелену масу па да виш куруза на тој њиви,заборавио сам да ти кажем пре сетве мораш наћи ко ће да ти коси , неће баш свако да коси грахорицу.
 
To je dobra cena,mislim nije preterano visoka.Jesi uzeo jesenas i posejao ili za prolecnu setvu.
 
Ova je bila losa godina za graoricu,vecina je istrulila od velike vlage pa ce za prolece biti tesko za seme.Kod mene nije ovrseno vise od 4-5 hektara u ataru i prinos je bio oko 350 kg po hektaru.
 
Dosta losiji rod ove godine,jedva smo je pokupili.Imam 30 dzakova za prodaju,prva reprodukcija.
 
Molim vas da li mi neko moze reci koja je cena u prodaji ggrahorice pomesane sa ovsom. Imam 30 dzakova za prodaju.
 
http://www.agroklub.com/sortna-lista/krmno-bilje/grahorica-jara-65/

Inače ide oko 120kg/ha sjemena.


Gnojidba, ovo je ozime ali nema tu puno razlike vjerujem:
GnojidbaGnojidbom treba dodati oko 50 kg/ha dušika, oko 80 – 100 kg/ha fosfora i oko 120 – 130 kg/ha kalija. Polovica fosfornih i kalijevih gnojiva daje se u osnovnoj obradi tla, a druga polovica u pripremi tla za sjetvu kada se dodaje i cjelokupna količina dušika.
 
Bacim seme i ne mislim nagrahoricu do kosenja? Bez djubreta. A koja sorta? Koliko semena ide na 55 ari ?

Grahoricu je idealno sejati u kombinaciji sa zdruzenim usevom. Pogotovo ako ta parcela nije bila obradjivana neko vreme, ili je puna korova.
Na jednom hektaru ide u proseku oko 100-120 kg grahorice i oko 30-35kg ovsa.
Za tvojih 55 ari treba znaci oko 60kg grahorice i 25kg ovsa. Ovas mu da potporu pa su idealni kao zdruzeni usev jer grahorica hoce da polegne.

To pomesas i bacis po oranju rucno. Nema potrebe da mislis o sejalici. Zatim dva puta prodjes tanjiracom, ravnas i seces brazde, a u isto vreme zatrpavas seme i nista vise ne diras.
Krene vegetacija tako da ubije sav korov, + je grahorica mahunarka pa je samim tim i azotofiksator i djubri zemlju.

Kada dodje vreme, pokosis to lepo, osusis i izbaliras. Imas jedan otkos, ali u dobroj godini moze da izgura i preko 700 bala po hektaru.

Znaci, nema djubrenja, drljanja i setvospremanja, nema prskanja i nege, a daje odlicnu masu, cisti njivu od korova, djubri zemlju i priprema je za recimo kukuruz.
 
Grahoricu je idealno sejati u kombinaciji sa zdruzenim usevom. Pogotovo ako ta parcela nije bila obradjivana neko vreme, ili je puna korova.
Na jednom hektaru ide u proseku oko 100-120 kg grahorice i oko 30-35kg ovsa.
Za tvojih 55 ari treba znaci oko 60kg grahorice i 25kg ovsa. Ovas mu da potporu pa su idealni kao zdruzeni usev jer grahorica hoce da polegne.

To pomesas i bacis po oranju rucno. Nema potrebe da mislis o sejalici. Zatim dva puta prodjes tanjiracom, ravnas i seces brazde, a u isto vreme zatrpavas seme i nista vise ne diras.
Krene vegetacija tako da ubije sav korov, + je grahorica mahunarka pa je samim tim i azotofiksator i djubri zemlju.

Kada dodje vreme, pokosis to lepo, osusis i izbaliras. Imas jedan otkos, ali u dobroj godini moze da izgura i preko 700 bala po hektaru.

Znaci, nema djubrenja, drljanja i setvospremanja, nema prskanja i nege, a daje odlicnu masu, cisti njivu od korova, djubri zemlju i priprema je za recimo kukuruz.

a koliko je pametno posle nje sejati jecam ili psenicu?
 
Nazad
Vrh