Kardani i delovi kardana za prenos sa traktora na prikljucne masine

butros

Član
Učlanjen(a)
12 Jan 2011
Poruka
71
Lokacija
resnik,kragujevac
Pre neki dan sam izgubio jedan deo prenosnog kardana. Ne znam mu pravo ime. Radi se o osiguracu sa oprugom koji ne da da ispadne prenosni kardan sa izlaza iz traktora. Interesuje me kako se taj deo naziva ,ili gde mogu da pronadjem semu kardana sa nazivima njegovih delova. I gde mogu da nadjem da kupim delove za kardan ,kako bi ga nabavio ,jer kardan nije moj vec komsijin.:sta:
 
Pre neki dan sam izgubio jedan deo prenosnog kardana. Ne znam mu pravo ime. Radi se o osiguracu sa oprugom koji ne da da ispadne prenosni kardan sa izlaza iz traktora. Interesuje me kako se taj deo naziva ,ili gde mogu da pronadjem semu kardana sa nazivima njegovih delova. I gde mogu da nadjem da kupim delove za kardan ,kako bi ga nabavio ,jer kardan nije moj vec komsijin.:sta:


pre ili kasnije bi ispao svakako probusi busilicom skroz i zavrni saraf i resen problem...
 
jeste reci proizvođača i naći ćemo .kod mene u ferenčaku imaš sve dijelove za nekoliko vrsta kardana

- - - - - - - - - -

a ovo sa šarafom baš i nije zgodno zajebancija je brate
 
osigurac-kardana.jpg


Lako ga je napraviti na strugu (ako nema u prodaji). Na kraju ne mora da bude uskočnik kao na slici, već može da se izbuši i stavi rascepka.
 
Не знам какво оптерећење је трпео у овом правцу. Кардан је од балирке, а нов крст 2000дин.
eap4ee.jpg
 
Da li neko zna gde moze da se nadje deo za dupli krst kardana, treba mi ovaj krug (ovo u sredini izmedju zglobova) sa slike, slika je pozajmljena sa interneta.
1zdwzd0.jpg
 
Ne znam odgovara li od nekog malog kamiona? Taj sredisnji deo bi trebao da se srafi na sasiju i ima nekakav lezaj a po pravilu svaki kamion bi to trebao da ima.
 
Nije to to, ceo ovaj deo se vrti sa kardanom. Hteo bih od obicnog da napravim kardan sa duplim zglobom pa mi fali samo taj deo.
 
Nije to to, ceo ovaj deo se vrti sa kardanom. Hteo bih od obicnog da napravim kardan sa duplim zglobom pa mi fali samo taj deo.

Kupuje se kompletan dupli zglob, idu i obadvije posebne viljuske, ne pasu od obicnog kardana. Ovakve dvije ti trebaju da bi sradisnji dio s kliznom plocom imao efekta:

timthumb.php


Za prvu ruku mozes iskoristiti zglob sa poluosovine od nakog kombija ili manjeg kamiona ALI nemas neki veliki krug okretanja a ako se odradi i centrira kako treba, nece biti nikakvih vibracija.
 
A gdje ima da se kupi ovakav dio kardana,kao ovaj na slici?meni pukla ova viljuska sa ovim sto drzi centar na duplom zglobu!
 
Juce zvao 'Mikron' za viljusku kardana, kao ova na slici u Bobinom postu gore, sunce ti jbm kada se nisam srusio, kaze tip 'ladno 170 evra. Kardan jeste Walterscheid, jeste viljuska sirokougaona, ali sto je mnogo, mnogo je.
 
Nazad
Vrh