Gajenje spanaća u plasteniku

firga

Novajlija
Učlanjen(a)
6 Avg 2009
Poruka
2
Lokacija
putinci
Forumasi, pozdrav !
Potreban mi je pravi savet za proizvodnju spanaca u plasteniku bez grejanja.
Interesuje me da li ima nekih stvari na koje treba da obratim paznju ?
 
Gajenje španaća u plasteniku

pa koliko ja znam nemaš ništa posebno poseješ dobro zaliješ i čupaš nemaš tu puno neke nege malo počupaš korov i toje to, jedino kad se pojave biljne vaši onda je malo problem moraš prskati nekom hemijom pa onda čekaš karencu pa čupaš totije to uglavnom pitaj ako te još nešto zanima konkretno
 
Gajenje španaća u plasteniku

hvala ! interesuje me dal govoris iz iskustva, stecenog znanja u skoli ili nesto trece.
Imas li i ti plastenike ?
 
Gajenje španaća u plasteniku

pogledaj u isplativost plastenika i slike koje sam ubacivao tamo , a govorim ti iz iskustva stečenog u praksi :cao:
Post je spojen: [time]1249669166[/time]
_________________________________________________
4,5 i 6 stranicu
 
Odg: Gajenje španaća u plasteniku

Kojim vestackim djubrem treba nadjubriti zemlju pre setve spanaca u plasteniku i koja kolicina na m2
 
Odg: Gajenje španaća u plasteniku

Kada najpre vršiti prihranu spanaća posle nicanja veštakom i kojim ?
 
Odg: Gajenje španaća u plasteniku

Dobrodošli Lakane i Nusrete. Hajde se najpre se lepo predstavite. To je poželjno i obavezno na ovom forumu. :D
 
Odg: Gajenje španaća u plasteniku

Ja sam iz Glogonja kod Panceva i bavim se proizvodnjom paradajza,krastavca,krastavca kornisona,spanaca i rasada paradajza i krastavca.Ali covek uvek treba da tezi novim saznanjima.I zato sam postavio ono pitanje o djubrenju spanaca.
 
Odg: Gajenje španaća u plasteniku

Pozdrav još jednom. Nemam želju da te prozivam, nego imamo prvilo da znamo sa kime komuniciramo, i treba da postviš u svoj profil mesto stanovanja. I svi smo ovde upravo iz razloga proširivanja znanja i vidika.

Zato ti još jednom želim dobrodošlicu. :D
 
Odg: Gajenje španaća u plasteniku

NUSKO, dobro došao na forum. Ali i dalje važi isto... Najpre se predstavi.
 
Odg: Gajenje španaća u plasteniku

Prestavio sam se , al je poruka pri promeni "imena" izgleda izbrisana , Nusret Preljevic iz Ribarića , poljoprivredom se bavim samo za lične potrebe , imam plastenik 20*5, 80 stabala voća i 20-ak košnica .
Pozdrav Nusko
 
Odg: Gajenje španaća u plasteniku

dali neko moze da mi da informaciju gde mogu najjeftinije da nabavim agril foliju.
 
Odg: Gajenje španaća u plasteniku

malo ste skrenuli sa teme :bravo:

lepo ti je "jhona DERU" objasnio a sto se tice prihrane ja ga prihranjujem preko lista ....
ja to u plasteniku radim vestackom kisom ....

Spanac se ne djubri direktno stajnjakom. Ne djubri se, ne zato što on ne reaguje dobro na djubrenje stajnjakom nego što ima kratku vegetaciju i ne bi dobro iskoristio stajnjak, kao i da se izbegne preobilna azotna ishrana pri kojoj dolazi do nakupljanja štetnih materija kao što su nitrati i nitriti. Spanac se djubri sa oko 80- 100 kg/ha azotnim, fosfornim i kalijumovim djubrivima. Pri zimskoj proizvodnji pred setvu se daje 1/2 NPK dubriva dok druga polovina se daje u prolece.

Spanac zahteva velike kolicine vode, i pri nedostatku vode sporo se razvija i brzo prorasta u cvetno stablo.
 
Odg: Gajenje španaća u plasteniku

Koliko je isplativo uopste drzati spanac u plasteniku kad se meni cini da ima isplatljivijih povrcki ::novac::
 
Odg: Gajenje španaća u plasteniku

@ dejand28

Nije tema koliko je isplativo gajiti španać i da li ima isplativijih biljaka za gajenje, već je tema Gajenje španaća u plastenicima tako da si otišao u off topic.
 
Odg: Gajenje španaća u plasteniku

Moze li neko napisati par recenica o proizvodnji rasade spanaca,ili se radi direktna setva? Hvala.
 
Odg: Gajenje španaća u plasteniku

Direktna setva prijatelju,kakav rasad
 
Odg: Gajenje španaća u plasteniku

Da li neko ima iskustva sa korištenjem agril folije u uzgoju špinata? Špinat je nikao prije nekoliko dana i pokriven je agrilom. Kako se dnevne temperature u plasteniku kreću od 10-20 stepeni, skidao sam foliju preko dana, pa je vraćao nakon zalaska sunca.
 
Nazad
Vrh