Gajenje spanaća u plasteniku

Posle setve a pre nicanja DUAL GOLD, i po mogucnosti odmah zaliti da sto bolje uspe
 
Na koji nacin sejete spanac na otvoreno poljeu jesen,nekom sejalicom,ili rucno,pa potom drljanje ili kultiviranje zasejanog semena?
 
Pozdrav svima,jedno pitanje,na koji nacin sejete spanac u plasteniku,nekom sejacicom,ili moze i rucno,pa posle razbacivanja semena freziranje da se unese u zemljiste??
 
Grablje izvuces redove i posejes i posle toga zagrabljas redovei povaljasi pustis vodu...
Prosto ko spanać ...
 
Na grablje se može postavi na razmaku od par zubaca deo klipa kukuruza koji ostane posle krunjenja, kod nas to zaovu ćutka (korun, čokov, šapurika). Na taj način se mogu izvući malo dublji redovi sa nekim većim razmakom između njih.
 
A zasto izvlacite redove za spanac. Ja posejem rucnom masinicom a moze i sakom, posle samo zadrljam pa prskanje i zaliv. Ove godine islo 600g na plastenik 8x50 i ispalo odlicno.
 
Ko je vest razbaca sakom, ja posejem rucnom masinicom i posle samo zadrljam plitko. Masinica je valjda za trave i lucerku ljudi seju sa njom, ako znas kako izgleda.
 
koristim Dual Gold od syngente. semljiste posle setve se zalije i preko vlazne zemlje predje se sa ovim herbicidom.
neki jos i posle prskanja herbicidom zaliju zemlju, ali ja to ne radim.
 
moze naravno, mada za luk cesce koristim Stomp, koji takodje se aplikuje posle setve, a pre nicanja.
 
Pozdrav,
kad se seje spanać u plasteniku koji se ne greje? Dakle, u pitanju je jesnje-zimska proizvodnja ... I ako moze neka sorta koja vam se dopada :) Ince, tek sam postavio konstrukciju plastenika, nov sam u svemu ovome... Nemam veliku povrsinu, tek bi da experimentisem sa razlcitim kulturama, pa bih tako i probao spanac na jednom malom delu na foliji...
HVala
 
Poslednja izmena:
Spanac mozes bezmalo i odmah da posejes, u svakom slucaju do kraja septembra pa do proleca mozes da uhvatis 4 branja. Hladnoca mu nesmeta ali ako je plastenik sa jednom folijom onda ga stitis agrilom ako su temperature ispod -10, mislim nece ga ni to ubiti ali mu bude dosta prijatnije. Za sortu ti nemogu nista reci jer ni ja neznam koju cu, do prosle godine sejali Marisku ali nje vise nema u prodaji.
 
Na nekim se pojavile ove rupice... Sta mislite? Sorta je dolphin hybrid f1
Hvala
fc0eca0a6968d5c3437f715c2c95bcfd.jpg


Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
 
Nazad
Vrh