Vuna i pribor za šišanje ovaca

vla

Član
Učlanjen(a)
4 Maj 2008
Poruka
620
Lokacija
Majdanpek
Sta ste uradili sa vunom ove godine?
 
dosao čovek uzeo vunu spakovanu u džakove i ostavio stočnu so i otišo do sledeće godine
 
Otvaram temu koja je nametnuta samim viškom vune i slabim interesom za kupovinu nekad strateški važnog proizvoda od ovaca. Nadam se da će ova tema bar malo pomoći oko pronalaženja rešenja vezanog za prodaju vune nezamenjivog prirodnog izolatora i sirovine. Molim uzgajivače da prenesu svoja iskustva vezana za ovaj problem, kao i iskustva vezana koja se odnose na opremu i problematiku vezanu za šišanje ovaca.

:ppozdrav:

http://www.youtube.com/watch?v=jr7AUvMCqjc
 
Postoji već tema "Vuna", ali nema veze, verovatno će urednik da spoji?!
http://poljoinfo.com/ovcarstvo-i-kozarstvo/vuna/
Za sada bar kod mene problem se rešava zamenom za stočnu so, ali u odnosu na Vas to su manje količine.
Što se tiče opreme, ja već duže vremana pokušavam da nabavim neku polovnu mašinu za šišanje, ali teško ide. U Beogradu postoji predstavništvo firme HEINIGER, Švajcarska koje prodaje profesionalne električne mašine za šišanje ovaca, goveda i konja, medjutim bile su negde oko 400 Eura!
U pogledu opreme za mužu zastupaju firmu DeLaval i nude izmuzišta za koze, ovce i krave, pokretne muzilice, itsl.

:ppozdrav:
 
Koleg elektricne masine su dobre ali posle 10 ovaca mora da se ostre nozevi posle 15 cesljevi, a ostre se u beogradu ili da kupite ostrac nozeva koji je prilicno skup.Ovo sam cuo od zastupnika heniger masina u beogradu.
 
E sad jos kad bi mi neko ko zna adresu ili tel. pomenute firme poslao na P.P. ... Bilo bi super. Imali bi svi mi tacnu informaciju , posto je i naravno sa tehnickom karakteristikama i cenama :ppozdrav:
 
Kod ove firme mozete naci sve potrebne artikle u uzgoju ovaca a i i druge stoke.Zastupnici su za Heineger a mogu i nozeve da ostre.Nozeve mi ostrimo posle 20-ak ovaca a cesljeve posle 40-ak, malo zavisi od toga koliko je vuna prljava i kako se sisa.Masina je izuzetnog kvaliteta i vredi svaki ulozeni evro.Evo i adrese te firme:
INPAK
Adresa: Gospodara Vučića 145
Telefon: 011/38-20-123, 3822-483 (fax.)
recite da vas je poslao Miljkovic
 
miljko je napisao(la):
Kod ove firme mozete naci sve potrebne artikle u uzgoju ovaca a i i druge stoke.Zastupnici su za Heineger a mogu i nozeve da ostre.Nozeve mi ostrimo posle 20-ak ovaca a cesljeve posle 40-ak, malo zavisi od toga koliko je vuna prljava i kako se sisa.Masina je izuzetnog kvaliteta i vredi svaki ulozeni evro.Evo i adrese te firme:
INPAK
Adresa: Gospodara Vučića 145
Telefon: 011/38-20-123, 3822-483 (fax.)
recite da vas je poslao Miljkovic
___________________________________________________________________________________ _______________
I pozdravite Sasku !!!
 
poZ za kolege ovcare! Zanima me kolika je kolicina potrebna da bi se organizovao otkup i kome bih moga da se obrati za to? Hvala unapred :D
 
Поздрав свима. И ја сам заинтересован да се договоримо за откуп вуне. Ја би у мом селу могао да организујем бар нас десет који држе овце. А знам и у околним селима овчаре...Ко има интереса и хоће да помогне ... ::novac::
 
Malo ilustrovane zabave.Bez smeha, molim,nije ni malo lako izvesti ovu akrobaciju. :haha:Ovako to radi profesionalac na seoski nacin,nista Svajcarac vec "albanke zvekecu" a kicma puca. ::namigivanje::
2zq4mfr.jpg
 
Ma gimnastika cista:):)
Stojeci je tesko,mi ih obaramo na zemlju i vezemo noge da budu mirne,naravno albanke zvece:):)
Bolji sistem je kad se obore i postave na neki sto namesten tako da ih mozete sisati stojeci,naravno trebaju 2 jaka da mogu podici ovce od 70 i vise kg,tako radi moj komsija
 
Мој рекорд у шишању али најдужи био је око 5 сати за једну овцу, нисам имао маказе за вуну него узео за косу и од њих неколико испоставило се да су оштре само најмање. Јадна овца једва умела да хода после процеса...
а зашто се зову албанке?
 
Nazad
Vrh