Vuna i pribor za šišanje ovaca

hm da, predpostavljam da je to profi varijanta, mene interesuje ima li šta jeftinije za nas amatere ono što je maestro spominjao još da čujemo cenu i nešto o kvalitetu
 
Napomena: Kao što vidite premešten Naslov "Vuna i šišanje ovaca" i spojen sa Naslovima "Vuna" i "Makazice za šišanje ovaca" u jedan Naslov "Vuna i pribor za šišanje ovaca"!!!

:ppozdrav: Maestro
 
Pre svega mam nameru da kupim masinu za sisanje ovaca, pa sam juce video na netu da jedna osoba prodaje neku masinu kinesku, ali je kaze kopija holandske heiniger,a tvrdi da je dobra. Pa sam hteo da vas pitam ako je neko upucen da li je ta masinica dobra i da li je kupiti, posto je daleko jeftinija od one svajcarske koju sam nasao u beogradu(inpak). ta kineska je 150e, a ova u inpaku oko 400 e. pozdrav od novog clana iz kragujevca :cao:
 
Imam oko 60 ovaca, šišao makazama a sad mašinom, savjet kod šišanja mašinom -noževi se nesmiju previše stezati nego tačno onoloko koliko je to potrebno, kako bi riješili skupljanje masnoče na češlju eto pa jo radim na način da u limenu posudicu uspem nafte i tokom šišanja samo malo umočim nož u naftu i same se očiste pa nastavi dalje. Što se tiće oštrenja noževa postoji specijalista u banja luci ako vam je to blizu. Sa jednim nožem ošišam sve ovce i priplodnu jagnjad. A vunu gospodo iskoristio sam za izolaciju štale. E sad kad je i taj posoao gotov predionica pa priglavci i sl.
Post je spojen: [time]1268240258[/time]
_________________________________________________
ivanvet je napisao(la):
Pre svega mam nameru da kupim masinu za sisanje ovaca, pa sam juce video na netu da jedna osoba prodaje neku masinu kinesku, ali je kaze kopija holandske heiniger,a tvrdi da je dobra. Pa sam hteo da vas pitam ako je neko upucen da li je ta masinica dobra i da li je kupiti, posto je daleko jeftinija od one svajcarske koju sam nasao u beogradu(inpak). ta kineska je 150e, a ova u inpaku oko 400 e. pozdrav od novog clana iz kragujevca Ne kopuj koneze nišpošto - bačen novac
 
ljudi da li neko zna cenu vune i sta se desava, da li je neko kupuje uopste! ja imam neke ponudu ali da cujem i vase misljenja? :bravo:
 
Naravno da netreba :haha:
treba ovidana da se cujem sa nakupcem, ali kada sam ga zvao pricao mi je o ceni od 11din minimum pa na vise....mislim do neki 14-15...! ali ko zna sta je sad mozda je otisla gore....cim saznam javim vam....
 
Edine , hvala puno na obavestenju za tu kinesku masinicu. Sad tek necu da je kupujem, inace sam imao neku odbojnost prema njoj. Cim je to kineska, nikako mi se ne svidja :nono: A za cenu vune, nemam pojma koliko ce da bude. Znam sigurno da je nesto skoro dzabe. Kod nas po okolini Kragujevca uvek ima neko ko to ide po selima i kupuje. Dal bese bilo oko 15 din po kg ili zamena za so. O tome i ne razmisljam, jer od toga nema nema nista. Samo muke dok se posisa, e zato nameravam da kupim masinicu. Mnogo se ostane oko sisanja... Pozz :cao:
 
Prije tri godine su mi sisali ovce ljudi iz Bijelovara nemam pojma tko su nit sta su.Sasvim slucajno se to dogodilo nepredvidjeno u sat vremena je pao dogovor i bili su kod mene jer su se vracali sa mora a sta je najgore nisam uzeo ni broj telefona jer je bivsi kolega dogovorio to.Dosli su njih 4 sa kombijem dvije masine i agregat nisu htjeli ni pod razno struju moju trositi a jedva sam ih nagovorio na pivo i kavu da od mene uzmu.Dvojica vataju 1 sisa 1 papke obrezuje nema pogodbe bez papaka.Malo cudno ali je tako. :sta: Onda se svakih pola sata mijenjaju ustvari svi sisaju,sjeku papke i vataju.Po ovci 15kn=2 eura pa to je dzabe.Dvoje janjaca sam morao dati da mi budu ovce za par sati posisane a ja samo gledao i slijegao ramenima a i kolege su dosle tako da su se na mom terenu par dana zadrzali jer sam u to vreme imao 100komada.Spavaju u kamp kucici koju vuku za kombijem i sami se hrane.Meni muka pozovem ih da kod mene prespavaju jer ima mijesta i veceraju kao ljudi ali nije mi namijera uspijela.Zao mi je sto nemam broj telefona i sto neuze a ovaj sto je imao neda nikome.Mozda agro lug zna tko su jer im je blize nego ja.
 
ljudi masinica je zakon.....ja je kupujem ::novac:: sledece godine 100%
ja sam gledao kako ljudi sisaju iz gornjeg brega, kod coveka koji ima preko 400komada u svom coporu...pa to je milina videti.... njih troje sa tri masinice,samo je jedan nas covek hvatao i dodavao ovce a u medju vremenu sklanjao vunu....gazda od te tri masinice, njegov rekord je 97kom. za dan u normalnim uslovima i vremenu nista extremno....ili njih dvojica za 2h i 45min. 75 komada su ostrigli..... a cena je mizerna 100 din ili 1e.......
 
Slažem se kolege da je dobro rešenje angažovati profesionalce da ošišaju ovce i koriguju papke. Cena je prihvatljiva, ali morate uzeri u obzir da se alatom i opremom mogu preneti opake bolesti, potrebno je uraditi detaljnu dezinfekciju opreme.

Što se tiče kineski mašinica za šišanje profesionalni australijski šišači već nekoliko godina koriste jedan model koji se dobro pokazao u praksi (BEIYUAN ELECTRIC) dosta lagana za rad i manipulativna mašina. Cena ove mašine je oko 550 Au$ sa poštarinom za Balkan. Mislio sam kupiti tu mašinu, ali sam odustao, ostao sam pri Supershearu. Nabavio sam noževe od te kineske kuće, ali nisam oduševljen. Nisu po kvalitetu ni 40% Maratona-a i Lister-a. To se naročito primeti kod oštrenja i poliranja, mogu samo prepostaviti šta bi se desilo sa noževima pri magnetnom oštrenju brusilicom što većina ljudi radi. Ipak je dobar par noževa 40Evra.

Kinezi nude velike rabate i niske cene za količine. Najednostavnije i najvetinije bi bilo kad bi se preko Udruženja kuplila veća količina mašinica, tako bi cena bila znatno manja, to sigurno ne bi odgovaralo trgovcima.

BEIYUAN ELECTRIC Clipper koji se koristi u Australiji
 
ja nisam jos.. oko 20 tog aprila cu, tad cu imati vremena..., a i nisu neke vrucine, tako da ce moci sacekati jos 10 tak dana :)))) Ne znam samo kad ce nam te vrucine? :cool: :cool: :cool:a ne samo ova kisa i hladno svaki dan ... ::namigivanje::
 
Nazad
Vrh