Vuna i pribor za šišanje ovaca

Rekord je totalno zanimljiv,i pokazuje da bez alata nema zanata,dzaba dobra volja:)
Pa obicno imaju da se kupe na pijacama makaze turske i albanske proizvodnje,provalit ces po cudnim slovima i jeziku.Albanke su bolje
 
Mа узео сам ја пролетос аустријске за десет еврића па сад нема проблема...
 
lako je napraviti sto za šišanje na sredinu ploče sa obe strane stave se šarke ploča stoji vertikalno kad se dovede ovca prikopča se gurtnom za ploču sve u stajaćem položaju onda se ploča podiže u horizontalni položaj i tako se šiša ovca leži vezana na ploči kao na stolu pred vama i onda lako se šiša
 
Gledao sam teme i ne nadjoh nijednu u kojoj pise cena,iskustvo sa masinicama za sisanje ovaca ili kako se zove ja za sada imam sve skupa 20 ovaca malo sam povecao stada i planiram jos pa razmisljam za masinicu da uzmem kakva su vasa iskustva moj jedan drug je kupio neku australisku platio je 1800 franaka ja mislim da je to ne puno nego mnogo mnogo puno koja je realna cena i koliko treba vremena za sisanje po ovci posto sam ja prosle godine makazama sisao ovce i trebalo mi oko 1 sat po ovci a moje ovce kako su hibridne pa imaju mnogo vise snage nego pameti nisam mogao vise od 2 ovce dnevno da osisasam jer su jake ko kobile 1 sat sisam 3 sata odmaram posto se umorim od secanja sa njima nece da miruju kao sto bi trebalo nego nas dvoje drzimo a jedan sisa muke zive :cao:!!!
 
@paracinac

Jeste da je malo tema "zavučena", ali postoji, bila skoro diskusija, pa pročitaj od početka da se ne ponavljamo:

Poljoprivredni forum - Poljoinfo > Stočarstvo > Ovčarstvo i kozarstvo > Bolesti i nega > Vuna i šišanje ovaca

:ppozdrav:
 
Niko ne spomenu da li sa tom električnom mašinicom može doći do povredjivanja ovce ili postoji neka zaštita na mašinici i ako neko ima dobru volju da postavi sliku mašinice sa slikom oštrice tj dela koja šiša malo da se edukujemo
 
Evo malo zanimacije oko masina za šišanje ovaca i koza.


:ppozdrav: :spavam:

P.S. Ono bar što ja znam i što sam gledao do povredjivanja može doći, ali u daleko manjoj meri nego "albankama" ili bilo kojim drugim makazama. Trebalo bi pogledati koliko koštaju kineske mašine, mislim da su mnogo jeftinije od švajcarskih (o čemu smo već pričali).
:ppozdrav:
 
Neko neka mi objasni kako staviti video na post, pa vam dam video sisanja ovaca. Kako to rade novozelandjani. Kod mene na poslu 1600 ovaca za dva ipo dana. U prosjeku ovca se sisa oko 40-60 sekundi.
Pozdrav.
 
@ maestro

gde bi se moglo pogledati te kineske možda blok 70 NBGD ili pančevački buvljak i koliko su trajne
 
pre svega bilo bi dobro da je neko vec ima da prenese iskustva ipak kupovati koliko god da su jeftine kod kineza je macka u dzaku
 
miladinovic je napisao(la):
pre svega bilo bi dobro da je neko vec ima da prenese iskustva ipak kupovati koliko god da su jeftine kod kineza je macka u dzaku

da tako je ako neko ima bilo bi neko iskustvo dobro da ne bude kao one za šišanje ljudi dodješ do pola glave one se "usisaju" (bravo miladinoviću šta bih ja bez tebe :cao:)
 
Na buvljaku u Pečuhu sam kupio rusku mašinu za 80 Eur, no mora se priključiti na poseban ispravljač za koji mi je tražio 200 Eur, što mi bilo puno.Trofazni niskonaponski jednosmjerne struje.
Dal možda netko ima takav ispravljač ili možda zna gdje se može povoljnije nabavit??
Inače sam koristio njemačku mašinu na 220V odlično radi , i može se injome povrediti ovca no sigurno manje nego sa klasičnim ručnim škarama.Uvijek je iskustvo u rukovanju najvažnije.
 
Drage kolege zelim vam dobar dan,posto sam pre sat vremena stigao iz lova,zavrsio poslove oko stada resih da malo posetim poljo forum i izmedu ostalog videh da ste otvorili pricu oko masina za sisanje.Naime kod mene u Gornjem Milanovcu postoji firma koja se bavi izradom muzilica a izmedu ostalog prodaje masine za sisanje ovaca.Masine su odlicnog kvaliteta Nemacke su proizvodnje i kostaju nekih 35 hiljada dinara +PDV,plus nozevi se placaju nahnadno.Ja mogu da kazem da su masine odlicnog kvaliteta,kupili su ih neki ljudi koji sisaju ovce za pare i kazu da posle osisanih nekoliko stotina ovaca nisu imali nikakvih problema,jedino sto moraju da ostre nozeve na svakih 30-tak osisanih "merino" ili 50 do60 ovaca sa otvorenim runom,ali i to radi svaka radionica koja ima masinu za brusenje.Puno pozdrava.............

Kontakt gospodin Miskovic 063-609 605
 
Nazad
Vrh