Vuna i pribor za šišanje ovaca

Pitaj kolegu Sosara on je pisao da je kupio masinu za sisanje verovatno je probao pa nebi bilo lose da nam iznese svoje iskustvo:ppozdrav:
 
Ako moze pomoc ,

ima te li preporuku za neku masinu za sisanje ovaca , treba mi za tastu ( xi xi xi )

bez sale , zenini roditelji drze ovce i culi da ja tu i tamo kucam pon net-u i narucujem svasta nesto od Ali-exspresa

pa me zamolili da se raspitam i za to .

Ne mogu da ih odbijem , naime svake god dobijemo po jagu pa rekoh da priupitam ovde iskusnije .

Ne mora neka profi da bude , oni imaju 40-tak ovaca , da li da trazim nesto polovno i koje brendove tj marke da gledam ?

Svaka pomoc je dragocena , da li je neko od vas narucivao od ALIJA i kako su se pokazale te kineske ?

p.s u medjuvremenu mali prooguglah i naleteh na ovo . . .

https://www.kupujemprodajem.com/Mas...Poljska-Profesionalna-NOVO-57336070-oglas.htm

rece mi trgovac da je odlican odnos cena-kvalitet ( naravno njegovo je da hvali )
 
Poslednja izmena:
Drugari potrebnaa i je pomoc , gde da posaljem nozeve i cesljeve na kvalitetno ostrenje ? imam nozeve i cesljeve heiniger kupljene u Inpaku u Beogradu prosle godine sam sa 4 noza i 2 ceslja osisao oko 50 komada a ove godine posle ostrenja u Inpaku svega 15-20 . Hvala unapred
 
Drugari potrebnaa i je pomoc , gde da posaljem nozeve i cesljeve na kvalitetno ostrenje ? imam nozeve i cesljeve heiniger kupljene u Inpaku u Beogradu prosle godine sam sa 4 noza i 2 ceslja osisao oko 50 komada a ove godine posle ostrenja u Inpaku svega 15-20 . Hvala unapred
I meni u Inpaku rade oštrenje već četiri godine i uvek sa dva nožića i jednim češljićem uradim od 50 do 70 ovaca , radim i uslužno i šišam svakakve ovce. Možda nisi dobro podesio ili si u startu pritegao malo više...
 
Vlado nas brica je to oštrio u Debeljači pa tako i ja planiram. Mojih 13 komada sam na jedvite kjade ošišao sa jednim nožem i češljem. No kod mene je propast ovce su sa masnom vunom, nikada ne pokisnu a bilo tri šiljegice prvi put šišane u svojih 15 meseci.
 
Misterija je resena prljava vuna i malo vise pretegnut noz i jos par sitnica . Znaci ja sam kriv ! Osisao sam danas preostalih 15 kod mene i 15 kod marvenjaka Joce iz Starceva sa jednim cesljem i jednim nozem i mislim da nisu ni blizu da su se istupili . Jbg ucimo ...
 
Ima li ko u mojoj okolini da šiša ovce uslužno ili neko od forumaša možda,imam 10 ovaca il de france starosti od 9-10 meseci ?
 
Junaci moji, da li neko ima ideju da me pouči gde da nađem ovaj deo od Korejske mašine za šišanje ovaca. Kao što se vidi polomljeno je ovo perce na jednoj strani. Mislim da se deo može nazvati Oscilator jer na ova perca se prorezom kače pritiskivači gornjeg noža i sa njima osciluje oko jednog šrafa koji prolazi kroz ovaj otvor sa donje strane glave mašine. Inače ovo im je slaba tačka.

 
Nazad
Vrh