Produktna berza NS i druge svetske berze

tarana

Član
Učlanjen(a)
23 Okt 2007
Poruka
1.813
Lokacija
kikinda
danas uplatio lovu.za par dana stici ce instalacioni cd, pa cu moci da pratim cene kad god mi padne na pamet, u narednih 6 meseci. koga god bude sta zanimalo, nek na ovom topiku postavi pitanje, pa cu pogledati ako nisam na putu....
 
Odg: produktna berza ns

Koliko para je taj Cd što kažeš ? :cao:
 
Odg: produktna berza ns

Odlicno Tarana!

Nasusno su potrebni takvi izvori informacija..
I ja sam razmisljao da uplatim pristup berzi, ali obim proizvodnje mi ipak nije toliki da bi imao opravdanje. Mada kada razmislis da ti to moze pomoci da doneses prave odluke, tih 10000 Din za pola godine koliko je ranije bilo ako se ne varam, se moze nekako izdvojiti.
Svojevremeno sam dok je to jos bilo moguce besplatno, pratio dnevno cene na berzi. To je period tu negde do ~ 2005
Onda me je jako razljutilo onemogucavanje pristupa bez clanarine.
Mislim da je to opet ucinjeno po nekoj vrsti naredbe mocnika, da mogu proizvodjaca lakse obrlatiti..
Ne kazem da ne treba postojati neka naknada, ali bi ona trebala biti skromnija i da je srazmerna obimu trgovanja na berzi..
Mnogo ljudi hoce da zivi bez rada, na racun nekakvih fiktivnih diploma, i to je glavni problem naseg drustva.
 
Odg: produktna berza ns

Svaka čast.Danas prave informacije uz dobru procenu više vrede nego prihrana na njivama. :D
 
Odg: produktna berza ns

uplatio sam informator, koji stize jednom nedeljno, a uz njega ide cd za pracenje cene. cena je 3250 din za 6 meseci, tj. do nove godine.
mogucnost ucesca u trgovini se placa 10.000 din.
 
Odg: produktna berza ns

To je pristojna cena onda.

Nisam znao za tu mogucnost. Gledao sam u vise navrata sajt berze detaljno, i nisam naisao na na taj podatak. navedeno je samo clanstvo kao uslov za pracenje cene i trgovanje i iznos od 10000 Din.

Za taj novac bi svako trebao da razmisli o tome..
 
Odg: produktna berza ns

stig'o cd...kukuruz na zeleno 8 din.
stari prirodno suv 9.94
soja na zeleno 21.6
zitom nije trgovano od 5. avgusta, a tad za 9.72din
 
Odg: produktna berza ns

Tarana kako ide taj postupak oko prijavljivanja za pracenje cene,sta mi je ciniti,jel samo da okrenem neki broj berze i oni ce mi objasniti ko,sta,gde,kako...
 
Odg: produktna berza ns

sa pdv-om
danas:
kukuruz na zeleno 8.10 din.
stari prirodno suv 10.15
soja na zeleno 21.6
zito nepromenjeno 9.72
 
Odg: produktna berza ns

Pozdrav za taranu.Hvala na informacijama. Sta bi mi obicni smrtnici bez tebe.
 
Odg: produktna berza ns

kukuruz na zeleno, trgovano prekjuce po 7.88
stari kukuruz 10.21
 
Odg: produktna berza ns

stari kukuruz pao na 9.29
pojavio se suncokret s cenom od 16.74 (180 evra)
 
Odg: produktna berza ns

cena soje nepromenjena.imaš na prethodnoj strani...
 
Nazad
Vrh