SPORT-Opšta tema

Pre par godina nasa reprezentacija je izgubila od reprezentacije AZERBEJDZANA selekcije koja nikada nikog u istoriji nije pobedila a ta ista reprezentacija je odigrala ovde na nasem stadionu 2 2 .Dali je bilo namesteno neznam ali je svejedno neznam sta je gore da je bilo namesteno ili nije havarija je pukla niko nije odgovarao sada nas je uneredila osrednja Svajcarska i zbog ove havarije nece odgovarati oni koji treba da odgovaraju a iste blamaze i omalovazavanja iz dana u dan dozivljavaju klubovi Zvezda i Partizan pa posto je situacija takva kakva jeste jedino resenje bi moglo da bude u ovom trenutku kada bi nas predsednik mogao A MOZE da celo rukovodstvo FSJ premesti po sluzbenoj duznosti u neki drugi sektor ZDRAVSTVO ili da im dodeli CARINU ili KAPITALNE INVESTICIJE ili da upravljaju vojskom umesto Vulina ali samo kada bi mogao da se oslobodi SPORTSKI SEKTOR jer oprostio bi im i da uniste bilo koji drugi sektor i da ga satru cak bi i ja licno glasao DA IM SE DODELI BILO STA SAMO DA OSLOBODE NAJPLEMENITIJI SPORT NA SVETU ali sto rece Pantic ova reprezentacija nazalost vise nije NARODNA vec PRIVATNA privatno vlasnistvo kao i FK Partizan i FK zVEZDA.Sad IZ OVOG UGLA MNOGO BI BOLJE BILO DA SE NISMO NI PLASIRALI MNOGO BI SVE BILO LEPSE I RASTERECENIJE ali ovaj SCENARIO pocev od menjanja Muslina pa do imitacije orlova je najgori scenario i najgora nocna mora koja je mogla da se desi letece perje ali neduznim ljudima i spaljivace na lomaci neduzne ljude aRAK RANA KOJA JE OSTALA IMA DA NASTAVI DA METASTAZIRA na ocigled svih pravih ljubitelja fudbala u nasoj napacenoj zemlji
 
Da su imali veštine i znanja i taktike pobedili bi. Ali i ma i još jedna veoma važna stvar. A to je motiv za šta se bore i daju sve od sebe za pobedu. Ali s obzirom da su fudbaleri po prirodi malo glupavi a posebno naši nisu ukapirali da se bore za narod a time i za sebe i svoju slavu. Nijedan se nije preterano zalagao već su samo otaljali te utakmice jer su verovatno već imali uplaćene aranžmane za letovanje.

Pa ipak više me čudi ovaj narod što je mnogo verovao, valjda se identifikovao sa njima na onim reklamama za pivo kako se lavovi veru po zaječarskim planinama da rasteraju jelene... ili tako nešto.
 
Ni jednog jedinog momenta nisam rekao nista lose za fudbalere naprotiv toliko su energije ,zara i volje uneli u cele kvalifikacije i to je bio jedan izuzetno srcan kolektiv i skidam im kapu do zemlje.Ja sve vreme pricam o kriminalnoj vrhuski koja je zaposela fotelje u FSJ i koji unistavaju sve sto moze da se unisti svojim nestrucnim delovanjem a ti ni jednog momenta ne spominjes ljude koji katastrofalno vode nas fudbal u ambis nego paljba po naduznim igracima i da li sada Argentina treba da smeni pola tima ili da smeni selektora sta je logicnije
 
Nesto se tu ne slaze. Po zvanicnoj statistici Srbija je naj vise pretrcala od svih ekipa u ta tri kola. Znaci ne stoji da su se bas vukli po terenu nego da ta energija nije usmerena u pravu stranu. Druga na toj tabeli je Nemacka, a i oni su ispali. Nije sve ni u trcanju ima nesto i u tehnici sto je pokazao sinoc Urugvaj.
 
Da se ja pitam za našu reprezentaciju nebi igrali više ovi 'profesionalci'. Neka oni lepo igraju za te svetske timove gde igraju za debele pare. Nacionalni tim im nije uopšte pojmljiv.
Dalje imamo tamo i onog što ne peva nacionalnu himnu, nebih ni da mu pominjem prezime.
Ja bih od Subotice do krajnjeg juga i od Prijepolja do Dimitrovgrada skupio 30-40 srčanih momaka koje bi trener patriota obučio za par meseci da igraju sigurno bolje(i svih 90 min) od ovih plaćenika.
Sadašnje 'igranje' je neprihvatljivo, a ako se nastavi ovako imaćemo totalnu nacionalnu bruku..
 
Znaci i kod Mire Zlatiborca kao i kod Vuksa nije problem u Kokezi ,Zvezdanu Terzicu,Krstajicu ,Vucelicu.itd nego je problem u Banetu Ivanovicu,Kolarovu,Maticu i da ne nabrajam znaci da se smene ovi fudbalski znalci i kvalitetni ljudi i sportisti a da ostane metastaza da se siri u nedogled,pa sto rece Mirosti on bi obucio neke igrace na brzinu u Beloj Palanci ,Lebanima i Surdulici koji bi grizli pa nije ovo mesanje maltera pa da ga ti obucis na brzinu a sto se tice Adema LJajica koji je izuzetan momak i dobar fudbaler pa selekcija se vrsi prema fudbalskoj vestini a ne prema recitatorskim sposobnostima nije ovo folklor ali vidi se jasno uticaj medija koji objasnjavaju obicnom gradjanstvu ko je kriv a ko nije i to gradjanstvu koje ne poseduje logiku i normalno ce im objasniti da su fudbaleri ti koji treba da se stide sto nisu clanovi stranaka ili kriminalnih organizacija pa moraju da budu zamenjivi I bas bih voleo da cujem od ovih sto ne pominju RAK RANU KOJA ZAUDARA I SIRI VONJ nego ljude koji ostavljaju srce na terenu koji bi to igraci igrali i dali bi menjali jos nesto mozda portira ili cistacicu verovatno su i oni krivi po malo
 
Mislio sam da je svakom normalnom(osim tebi) jasno da bih predvodnike 'plaćenika' prvo oterao iz Nacionalne ekipe.
Neznam šta je problem sa momcima iz Surdulice, Mačkata, Lebana itd..?
Možda po tvojim komunističkim shvatanjima nisu dovoljni patriote?
Smatraš da ekipa mora biti obavezno iz velikih gradova?
 
ZA ZLATIBORCA Ajde da ti ucinim evo nasao sam ti trenera iskusnog a i patriota samo sto trenutno nema licencu
 
Koja makljaža sinoć, do 23h trajala utakmica. Gledam primjer borbe sinoć - u 117 minuti Rebić (HRV) predribla cijelu odbranu pa na kraju i golmana Danske, sam samcat pred golom i na možda metar ispred linije oštar start. Rezultat-žuti karton za Dansku i penal koji je fantastični golman Danske odbranio bez ikakvih problema. Savršen primjer rizika i borbe da se gol spriječi po svaku cijenu. Potom se sjetim utakmice Srbija-Švajcarska i gola koji je Šaćiri dao. Lik malen ali brz, pretrči pola terena i da gol. U reprezentaciji Srbije ima igarača koji su mogli da ga stignu,startuju, rizikuju žuti (bile je prostora daleko van kaznenog) no niko ništa, ni najmanje volje da neko pokaže za tu reprezentaciju, svi čuvaju noge...
 
Realno ovaj sinoc je trebao da dobije crveni. Verovatno bi i Tosic pocrveneo, ali je verovao da ce ga stici i onemogucuti. To nije bio razlog da ga selektor izostavi iz sledece utakmice.
 
Trebao je daga spreči po svaku cenu, a što je izostavljen sa sledeće utakmice postoji više faktora.
 
Tako je i to je u samom momentu toliko bolo oci i to traje od sredine terene do sesnesterca ali onda bi dobio 2 utakmice zabrane,kako god da ga je oborio bio bi igrac utakmice i pored crvenog kartona i odradio bi veliki posao za celu reprezentaciju i celokupni nastup na mundijalu bi izgledao skroz drukcije,a ovako je koliko god neko negirao palo samopouzdanje ,atmosfera splasnula a bilo je sigurno i svadja zestokih u svlacionici i van terena.
 
Nesto se tu ne slaze. Po zvanicnoj statistici Srbija je naj vise pretrcala od svih ekipa u ta tri kola. Znaci ne stoji da su se bas vukli po terenu nego da ta energija nije usmerena u pravu stranu. Druga na toj tabeli je Nemacka, a i oni su ispali. Nije sve ni u trcanju ima nesto i u tehnici sto je pokazao sinoc Urugvaj.

Lepo je rekao Mitrović posle utakmice sa Švajcarskom da ne može da se trči ko muva bez glave....

"Primili smo gol kao deca. Mnogo glupo, mnogo jeftino. Razočarani smo. Glupo. Nemam reči. Umesto da branimo rezultat mi, mi... Ne znam, ne znam šta se desilo", [FONT=&quot]mučio se [/FONT]Mitrović [FONT=&quot]da objasni poraz, [/FONT]"Ne može da se ide ko muva bez glave. Mnogo jeftino. Ne znam šta da kažem. Glupo, glupo, glupo"[FONT=&quot].

Ali dobro... ostala su braća pa imamo za koga da navijamo.[/FONT]
 
Sto se tice utakmice sa Svajcarskom normalno je da je pri rezultatu 1 1 selektor morao da napadne jer nam jedan bod nije znacio nista znaci niko ga ne krivi zbog toga i ubacen je eksplozivan igrac mladi Radonjic i drugi bi tako uradili, ovde napadi idu ka rukovodstvu FSJ kvalifikacije je izneo jedan tim koji se uigrao i napravio neku hemiju i menjajuci bez razloga nekoliko prvotimaca ubacujuci nekojiko debitanata neuklopljenih u tim i cak i ti debitanti ma kakav kvalitet da poseduju tesko je uklopiti u tim igrace koji nikada nisu igrali zajedno.To kada se radi radi se postepeno na priljateljskim mecevima ili sa nekim nizerazrednim reprezentacijama a ne na mundijalu ALI TO RADI NESTRUCAN KADAR KOJI VODI NAS FUDBAL DOK JE STRUCAN KADAR ILI UHAPSEN [DRAGAN DZAJIC] ili SMENJEN [SLAVOLJUB MUSLIN]ili NATERAN DA SAM ODE [RADOMIR ANTIC] i da ne nabrajam strucnjake a ovo rukovodstvo bi pojacao sa Zvezdanom Terzicem a u stvari sta ja fantaziram sta bi ja voleo TO JE PRIVATNA REPREZENTACIJA I LJUDI MOGU DA RADE SA SVOJIM VLASNISTVOM STA IM JE VOLJA .Imamo sada trenutno jednog mladog coveka ja bih voleo da ga vidim na kormilu zove se VELJKO PAUNOVIC i vodi CIKAGO ali i kada bi mu ponudili mesto selektora postao bi vrlo brzo i on zrtveno jagnje kao i mnogi drugi a ovi cobani su sada ZASELI I BICE TU MNOGO DUGO U NAJMANJU RUKU KAO ZADNJI PREDSEDNIK FSJ JER TO KAD JEDNOM UDJE NIKO GA VISE NEPOMERI ZA SVA VREMENA
 
Poslednja izmena:
Sad im krivi kurta i murta... Ako su pristali da igraju onda su trebali da igraju i d daju sve od sebe. Da su se njih 20 oglasili i rekli da zadrže Muslina ne bi ga smenili. Nego su išli u predsedništvo na piće i slikanje. I pravili spotove po planinama :) umesto da treniraju. Ali ni to nije bitno da su barem dali sve od sebe. Nego su se štedeli. Niko ne traži da sve pobede po 5 komada. Nego da imaju želju i da ostave srce na terenu. A ne da trče ko muve bez glave. Očigledno se više i ne trči previše u savremenom fudbalu ako se razmišlja pametno. Samo naši fuzbaleri su malo glupi.
Ja sam video da su ovi polufudbaleri iz Švajcarske napravili malu decu ovim našim nabeđenim zvezdama.

Najgore od svega je što je propuštena još jedna generacija koja je mogla da nešto napravi...
 
[FONT=&quot]Sedeli smo sa njim i pričali o raznim varijantama, ali je uvek poslednja bila Mladena Krstajića i ljudi iz njegovog stručnog štaba. I svako ko kaže da se mešao bilo ko od nas, od predsednika do potpredsednika, nije u pravu, da ne kažem da laže.

Savo Milošević

Pametnom dosta.[/FONT]
 
Nazad
Vrh