Lincura

dadoxxl

Član
Učlanjen(a)
28 Apr 2009
Poruka
135
Lokacija
mostar
Da li neko zna,gdje se moze kupiti sjeme lincure?
 
Odg: lincura

~Kiki~ je napisao(la):

Lincura - Wikipedia

durmitor_0520.jpg
 
Odg: lincura

Ima kod mene jos nesto manje od cetvrt boce ostalo od rodjendana,nije losa doneo mi drugar...(nije seme nego zestoko pice) :ppozdrav:
 
Lincura je kao prvo zasticena biljka, zatim, moze se gajiti jedino u planinskim predelima, zahteva odredjenu nadmorsku visinu. Na tari postoji jedna parcela koju su podigli verovatno ljudi iz rezervata u saradnji sa institutom josif pancic. Veoma zanimljiva biljka, ali nije za komercijalni uzgoj, po mom misljenju.
 
mile lozac je napisao(la):
Lincura je kao prvo zasticena biljka, zatim, moze se gajiti jedino u planinskim predelima, zahteva odredjenu nadmorsku visinu. Na tari postoji jedna parcela koju su podigli verovatno ljudi iz rezervata u saradnji sa institutom josif pancic. Veoma zanimljiva biljka, ali nije za komercijalni uzgoj, po mom misljenju.
U Srbiji postoji nekoliko plantaze lincure.Gledao sam i na Tv nekoliko emisija o uzgoju lincure.Poznajem dva proizvodjaca sadnog materijala.Sto se tice sadnje to je biljka koja ide na nadmorsku viosinu preko 1300 m.
 
Самоникла Линцура расте на надморској висини изнад 300 метара.Што се тиче плантажног узгоја код нас, вредело би покушати са неколико десетина биљака на неколико локалитета .
Са ботаничког становишта не постоје препреке за гајење линцуре у јужном Банату.
Непосредно пред други велики рат, у Јужном Банату је постављен велики оглед са више медицинских корисних биљака укључујући и линцуру.После привикавања биљака на другу климу,почетни резултати су били више него обећевајући.После "ослобођења" све је пало у заборав.
 
Nazad
Vrh