Izdjubravanje stala i farmi

Ako verujete kod mene u selu su još uvek sve farme na vilama i kolicima a verujte ima "ozbiljnih" proizvođača sa dosta grla.
 
Skreper za stalu na vez rucne izrade..........

http://www.youtube.com/watch?v=YX0KO-I-uWY

Poljaci su po tom pitanju samogradnje neprevazidjeni,imate bezbroj njihovih snimaka......

Nema samogradnje bez Žigulija. Ako nije diferencijal onda je felna, ali mora kod sve jedne samogradnje da bude upotrebljen barem jedan deo od starog Žigulija pa bila to samohodna, vučena, nošena ili stacionarna mašina.
 
Ako verujete kod mene u selu su još uvek sve farme na vilama i kolicima a verujte ima "ozbiljnih" proizvođača sa dosta grla.
Verujemo jer slabo ko pravi novi objekat pa planira izdjubravanje,vecinom su to stari objekti koje bi bilo skupo prepravljati za masinsko izdjubravanje u ovakvo stanju u kakvom je mlecno govedarstvo trenutno.............

Ali bice bolje :cool:..........
 
dscn1388.jpg
evo s ovim ja izdjubravam krave su u slobodnom sistemu u dubukoj prostirci,a ispred hranidbenog stola je beton 3 m širine koji se čisti ujutru i uveče.
 
cim neko pomene poljoprivredu i da ce biti bolje, ja se setim pantica i sojica iz tesne koze :osmeh: : sta 'oces panticu? hocu unapredjenje...-ti ce dobijes unapredjenje kad ja postanem kapetan na belu ladju :) :osmeh: tako ce i nama biti bolje :haha:
 
Boleelek ajde slikaj i štalu i ta "tri metra" koja se čiste.Mene zanima jel se krave samo pomere kada uđeš sa mašinom ili ih prvo poteraš u neki ispust ili slično.
 
Mislim da je daska prevelika, inace ideja je prava pusti ga u probni rad pa nam javi dali funkcionise.
 
Da li neko ima kanal za izdjubravanje sa skreperom duzine 150m? Zanima me kakav bi skreper trebao za tu duzinu a mogao bi biti i po principu uradi sam.
 
Zmaj nebi trebalo puno krava da se proda da bi kupili ovakav traktor sa utovarivacem jedno 200 komada prava sitnica za srpskog stocara.
 
Nazad
Vrh