Farma tovnih pilica

Odg: Farma pilica

Moze li se za ove potrebe preurediti plastenik za papriku 8m folija sa 45 m duzine
 
Odg: Farma pilica

Gde postoje takve farme, da li mogu da se obidju, uklapaju li se u propise, itd ?
I ja sam vrlo zainteresovan, kod mene postoje desetine farmi, ali ni jedna takvog tipa.
 
Odg: Farma pilica

R.Bradic je napisao(la):
Gde postoje takve farme, da li mogu da se obidju, uklapaju li se u propise, itd ?
I ja sam vrlo zainteresovan, kod mene postoje desetine farmi, ali ni jedna takvog tipa.

@Bradicu

a gde ima toliko zivinarskih farmi...i ja bih jednu radio samo bi pre svega hteo bilo koju da vidim...ovo sa plastenikom mi deluje toliko primamljivo i dobro da nema gde...ideja je fantasticna naprosto...treba proracunati cenu izgradnje takvog objekta...verovatno je znatno manja i ne treba ti nikakva dozvola...jer plastenik ne ulazi u objekte...bar ja tako mislim...

pozdrav
 
Odg: Farma pilica

slicnu konstrukciju imaju tuneli za sampinjone a njih kod nas ima u okolini Bgd za pilice ti treba nesto jeftinija verzija
Post je spojen: [time]1254583605[/time]
_________________________________________________
plastenici spadaju u PRIVREMENE OBJEKTE i netreba ti nikakva dozvola ukoliko si ti investitor i radis na svojoj zemlji . Za njih ce ti trebati nesto drugo
 
Odg: Farma pilica

Post je spojen: [time]1254583605[/time]
_________________________________________________
plastenici spadaju u PRIVREMENE OBJEKTE i netreba ti nikakva dozvola ukoliko si ti investitor i radis na svojoj zemlji . Za njih ce ti trebati nesto drugo
[/quote]

Na sta mislis,,,nesto drugo...
 
Odg: Farma pilica

Karalic je napisao(la):
I za privremene gradjevinske objekte treba dozvola (privremena dozvola) :udri: :zli: ::lose::

E jbg...pa dal ovi svi silni seljaci koji imaju plastenike imaju i dozvole aman...ova zemlja se trudi da dokrajci ovu inace unistenu poljoprivredu... ::lose::
 
Odg: Farma pilica

Potrebna ti je upotrebna dozvola privremenog objekta da bi mogao da prijavis proizvodnju kod nas u zakonu pise da do 350 kom netreba ti upotrebna dozvola a preko toga podlezes veterinarskoj inspekciji
 
Odg: Farma pilica

icqp05.jpg

Dali vas ovako nesto zanima.............ja sam u toku izgradnje ovog objekta,licno sam ga slikao nalazi se u okolini valjeva.
Post je spojen: [time]1260531581[/time]
_________________________________________________
9aa2jc.jpg

14tnxw.jpg

Objekat je u funkciji,kapacitet 10000kom.
 
Odg: Farma pilica

jovan je napisao(la):
Dali vas ovako nesto zanima.............ja sam u toku izgradnje ovog objekta,licno sam ga slikao nalazi se u okolini valjeva.

Objekat je u funkciji,kapacitet 10000kom.

Koliko kosta ovakav objekat deluje vrlo pristojno...jel ovo namenjeno za tov piladi...koliko kvadrata ima ovaj objekat...
 
Odg: Farma pilica

Na slici se vidi,da je umesto zida.....panel visine jedan metar.Konstrukcija je metalna,pokrivka vfolija dupla izmedju ide kamena vuna.Ovaj objekat je u funkciji nalazi se u blizini Valjeva.....u Mionici.Ja sam zapoceo gradnju,postavio sam temelj i ankere za konstrukciju.Na prolece nastavljam dalje,ali cu jos razmisliti dali cu foliu ili krov od neceg drugog.Paneli se mogu kupiti dosta povoljno u Novi Sad,kod uvoznika ilmaju cak reslove koji su dosta povoljni.Ovaj objekat sam slikao u Junu mesecu,neznam dali se dobro pokazao,mozda bi trebalo kontaktirati vlasnika i pitati ga dali se dobro pokazao.posto je dole beton gore folia......dali je velika vlaga u zimskim uslovima:haha:Ja necu betonirati pod objekta posto su podzemne vode na 25m.
 
Odg: Farma pilica

Ima i jevtinijih panela nego sto se nudi u NS. Malo guglaaj i vdeces razliku. Trayi od prodavca cenovnik na @ i videces koji ti najvise odgovara. Bolji su ti sa poliuretanom od onih sa kamenom vunom.
 
Odg: Farma pilica

Trebalo bi videti sta je jeftinije za gradnju jer su sada cene gradjevinskog materijala zbog krize povoljne. Sada se klasican zidani objekat sa spoljasnom termickom izolacijom i sa resetkastim krovom sa pokrivkom od salonita moze uraditi za 50 do 60 evra po kvm. U ovu cenu je uracunat i betonirani pod. Objekat sa zidovima i krovom od panela i betoniranim podom mora da kosta bar 80 evra po kvm. Cena je mozda manja kad se radi poktivka od folija i kamenom vunom ali ona ima neki svoj rok trajanja. Sve ove cene su naravno bez opreme, zemljista i papirologije a one su uvek iste.
 
Odg: Farma pilica

Zidao bih manji objekat za 2-3000 kom.imam svoju zemlju.Interesuju me paneli cena i gde ih naci
 
Nazad
Vrh