Farma tovnih pilica

Odg: Farma pilica

Probaj na googlu sendvic paneli.rs

ima raznih tipova i proizvodaca pa trazi cenovnik na @
 
Odg: Farma pilica

U narednu nedelju kod Zaharija ce biti prilog o farmama plastenickog tipa.Zainteresovani neka pogledaju.
preporuka:
Osetljive osobe neka gledaju prilog samo uz konsultaciju sa izabranim lekarom posto postoji mogucnost da se i moj lik pojavi u nekom kadru
 
Odg: Farma pilica

Ima li neka farma pilica u Srbiji, svoj sajt (osim Robinsa), kako se uopste one reklamiraju? Necu da kupujem pilice u poljoprivrednoj apoteci, hocu da licno odem i kupim na farmi, dajte neki link ako ima.
 
Odg: Farma pilica

Imaš farmi koliko hoćeš, ali gde god odeš na farmu dobićeš istu cenu kao i u apoteci.
To je dogovor između inkubatorskih stanica i distributera, uvek bio i biće.
 
Odg: Farma pilica

Postovani pilicari nema konkretne cene koliko kosta plastenik na vama je da odredite velicinu tj duzinu morate da uradite temelj i da dignete coklu visine do metar tj ,8 metra i da ubetonirate ankere gde cete navuci cevi za sirinu koju znate koliko su duge cevi a duzina zavisi od vaseg srca koliko mozete da idete daleko ali parni metri. Ozidati celo i napraviti otvore za ventilatore da uduvavaju i izvlace vazduh iz prostora. Ako uradite dupli najlon ne morate grejati a ako je jedan najlon mora se uduvavati topao vazduh par kalorifera od 10kw u zavisnosti od duzine 10metara jedan kalorifer.Pod je zemljani ali sa slamom u dva sloja i po zavrsetku sve se ocisti dezinfikuje pa jovo nanovo. Cena zavisi koliko ste sposobni, nema to da se kupi u apoteci nego malo mentalne gimnastike ako hocete kljuc u ruke vi se javite.
Post je spojen: [time]1297026534[/time]
_________________________________________________
Moram da dodam da gradnja cvrstog objekta sa pripadajucim potrebnim stvarima struja,voda ventilacija, kanalizacija objekta od 120m2 okvirno 15000eura. Ja sam projektant, investitor i izvodjac nisam sam gradio nego placao dnevnice zidarima sa mojim radom. Projekat radjen naknadno kao ekonomski objekat pokusano da se dobije podsticajna sredstva puko ko oblanda. Reg. domacinstvo sve pribavio kako valja ali nisam na nerazvijenom podrucju. Napravi pa ako nam se svidja ti podnesi sve dozvole za gradnju odobrenja i saglasnosti pa da razmotrimo. Cena dozvola prelazi 10.000 eura suludo placati, kad bunar izkopas za 300e a struju od kuce dovedes. i vozi misko. Mozda cu neke demoralisati ali ako ne krenete necete uspeti. Srecno
 
Odg: Farma pilica

Farma koju smo gradili 2008 godine nas je kostala 50eura/m2 bez opreme a oko 70eura/m2 sa opremom za hranjenje, pojenje i ventilaciju.




Sto se tice ovih montaznih objekata za tov pilica mogu biti jedino sa betoniranim podom jer zemljani pod nije moguce dezinfikovati. Sa zemljanim podom ce biti uspesan tov u prvih par tura a posle toga pocinju ozbiljni problemi. Krov je moguce uraditi samo ako izmedju dva sloja ide stiropor ili mineralna vuna od 10cm jer bez toga ga nije moguce ugrejati ili je moguce ali su troskovi grejanja veliki i nema dobitka kod tova. Kad se sve to uradi onda je cena montaznog objekta ista ili veca nego cvrstog objekta a cvrsti objekat je mnogo dugotrajniji. Prednost montaznih je samo oko parirologija.
 
Odg: Farma pilica

Prednost kupovine direktno u inkubatorskoj je sto nemaju stres i zahladjivanje u transportu a i cena je sigurno niza nego u apoteci. Za clanove najboljeg foruma kod nas je i 10% popusta. Valjda ovo nije reklama a ako jeste brisite slobodno.
Branko je napisao(la):
Imaš farmi koliko hoćeš, ali gde god odeš na farmu dobićeš istu cenu kao i u apoteci.
To je dogovor između inkubatorskih stanica i distributera, uvek bio i biće.
 
Odg: Farma pilica

A jel ima neko podatke o tome koliko kosta izgradnja jednog plastenika za tov pilica. Broj pilica 10 000 ?
 
Odg: Farma pilica

Petao1@
Farme u Dubnici postoje i danas. Dosta su ostecene za vreme bombardovanja i naravno da su godinama prazne.
Ovakve farme i sistem rada ima u nekoliko sela oko Vranja. Na tvoje imanje "Zivinoprodukt" iz Vr. Banje izgradi farmu a ti radis u njoj za njih 10 god. Posle toga tebi ostaje farma sa kompletnom opremom. Nije to bilo lose.
Danas ljudi koji su to sacuvali rade usluzni tov 10.000 kom 500e.
 
Moguće je, verovatno, obezbediti plasman, ali se onda javlja mnogo veći problem - naplata.
 
Ma zeza te.Naplata nije problem.Naplate nemaa.:haha:Na tu kolicinu moraju raditi sleperi.Pitanje je samo dal ce te zeznuti na prvom,trecem.Cetvrti je vec retkost,da se ne obogatis.:haha:
 
imam neku kombinaciju sa nekom napusteom farmom koja je pre radila extra.. al nema od toga izgleda nista.. :osmeh:
 
Ja znam za farmu koja vrti dva turmusa koja stižu u različito vreme, svaki po 2 000 pilica. Sve prodaju redovno i naplata na vreme. Ali su do toga išli postepeno, počeli su sa 200 komada u jednoj turi, pa nadalje.

Zaista opreza nikad dosta, ali se može raditi.
 
Tako sam i ja radio.Postepeno 10godina.Neiskusan uleteti u 3000 bez analize trzista je jako rizicno.Al ko ne reskira taj i ne dobija.Rizik je na svakom od nas.Nezahvalno je nekome pricati bajke,pa posle budemo krivi.
 
ipak cu ja krenuti sa 200 300 u turi pa cemo za dalje videti .. i za pocetak cu probati sam da trazim plasman preko sindikata u firmama i ovako ljudima da prodajem zaklane pilice, mislim da se tako vise isplati nego da na turi od 3 4 hiljade zavisim dal ce mi klanica dati 90 ili 120 dinara..
 
Nazad
Vrh