Farma tovnih pilica

ovo je bila lepa prica ali, kad nista nije zagarantovano u ovoj nasoj ,,nazovi'' drzavi..
 
Imaš po forumu dobru varijantu koju Dule radi, on svakih 2 nedelje useljava po neku količinu pilića, to je mnogo bolje nego da vrtiš samo jedan turnus jer ti dolazi posle manja količina pilića svake dve nedelje, pa ti je malo lakši plasman, a i svako malo imaš piličća pa je lepše i mušterijama.
 
Toliko sigurno mogu da prodam 25-30 kom. uredjenih, dva puta mesecno dovoljno. Za velike apetite to je tricarija, ali toliko mogu i zadovoljan sam, bice da se pomogne kucno grejanje preko zime.:ppozdrav:
 
Koliko sam vidio postoje dva tipa objekta danas a da imaju duzi vijek trajanja dugotrajni to su blokovi u kombinaciji sa izolacijom i metalna konstrukcija sa izolacijom,u svakom slucaju izolacioni paneli su neizostavni dio ispravite me ako grijesim.
Moje pitanje da li znate neku firmu koja pravi te objekte jer sam i sam imao u planu u skorije izgradnju dva manja u Crnoj Gori (40-60 m2) i da li je jeftinije blok sa izolacijom ili metalna konstrukcija sa izol.(takodje da li treba obratiti paznju na izolaciju debljina itd.i koji tip izol. je najbolji za gore navedeno)

Ukratko svaki savjet ili informacija je vise nego dobrodosla,

Hvala Unaprijed,

Dragan
 
Jeftinije ti je blok sa izolacijom ukoliko ne planiras premestanje.Ovi metalni su skuplji,ali se osim temelja mogu demontirati,premestiti ili prodati.Sto se tice panela krovnih,oni su super,ali su poprilicno skupi.Oko 20e m2.Krovna izolacija se takodje moze jeftinije odraditi sa daskama,staklenom vunom i salonitom.:ppozdrav:
 
Da li neko poznaje nekog ko vrsi izgradnju farme/objekta za tovnu pilad na teritoriji Crne Gore,vidim cjena se krece kod vas oko 50-60 e/m2 pa bih bio zahvalan ako bi mi neko proslijedio kontakt od nekog na pm ukoliko ima.

Hvala Unaprijed,

Dragi
 
Може ли неко да постави овде сајт фирме која прави те пластенике за пилиће ? :) хвала унапред !
 
Dal bi ovo i koliko bilo jeftinije sa ytong blokovima? I dal bi uopste to moglo tako ? Misljenja sam da bi doslo mnogo jeftinije kvadrat bloka je 19.20 e debljine 37 cm

- - - - - - - - - -

Mislio sam na farmu sa predhodne strane
 
Ta cena Ytong blokova ti je bez PDVa.Znaci oko 24e m2.Giter je oko 7e m2.Da stavis 10cm stiropora izadje jeftinije.E ad jedino ako je ovo prvo bolja izolacija.Na farmi ti je veci problem plafon.Njega nemozes izvesti bez 20e m2 + gradja.Po meni je to najveca investicija.
 
Moze,al u farmama je amonijak,kiseline,kondenzacija i razne druge nedace,koje ga izjedaju.Jedino aluminiziran,al taj je malko skuplji.Inace ta izolacija od 2E na go lim je nista.Na lim mora 10cm,ko jedanput jedan.Ipak tu treba zagrejati na 30 i kusur stepeni,a i leti ne valja da se greje kroz lim.A lim kad se usija na suncu,nek je pilicima Bog u pomoci.Ja sam ipak pristalica tvrde gradnje,ukoliko se naravno ne mora praviti nesto montazno demontazno.
 
Evo i ja da se ubacim u temu izgradnje,tacnije predloga.Mnogo je jeftinije da nadjes neki objekat koji je zavrsen i da ima dovoljnu kvadraturu nego da pravis drugi koji ce da te kosta mnogo_Objekat za 15 000 kom. nemoze sa opremom da te kosta manje od 100 000 e sta god ti ljudi pricali. U to racunam dozvole,materijal ,saglasnosti, voda,struja,oprema.Jedino na cemu mozes da stedis je oprema koju mozes da napravis sam ili da modifikujes neku polovnu.Ima toliko farmi koje se rasturaju recimo po Holandiji ,italiji itd.Ja sam sam modifikovao opremu za 5000 kvm.tacnije 5 objekata od po 1000 kvm.U celoj prici je bitna izolacija ( grejanje,hladjenje) a to mnogo kosta.Najsigurniji sistem pored ventilacije i najprostiji su obicne prskalice za travu koje se posttave na krov duz celog objekta i koje leti rade tj zalivaju krov i time se temperatura spusti i za do 8 stepeni.Uz dodatne ventilatore i izolaciju ( kod mene je alu folija,tvrdo presovani stiropor,pa drugi sloj alu folije) a objekti su sagradjeni od pune cigle i zidovi su debljine 50 cm.Pod je mesavina tucane cigle sljunka i beton tako da se isti pri pranju ocedi i izsusi za jedan dan.U ovoj situaciji kad ovoliko hala zvrji prazno iluzorno je ulaziti u investiciju od nekoliko desetina hiljada evra kad sve to moze da ide laksim putem.Za montazne objekte od panela prekrivene ciradom ili folijom ti treba minimum 20 000 e i to je sve privremenog karaktera a samim tim i dozvole su privremene .Ako vec razmisljas o necemu ozbiljnom ozbiljno i radi.Ko ne plati na mostu platice na cupriji.Moji objekti se greju na plin i na drva za 42 dana ode 270-280 tona koncentrata ,100 m drva,pLIN ZA OKO 60 000 din....,slama oko 1000 bala po turi( tvrdo presovana).Ovo pricam iz razloga sto su troskovi sve veci ali je sustina price u masi tj kolicini.Moj ti je predlog da ako vec hoces da radis da nadjes neki objekat VECI i da sam preko raznoraznih sajtova pronadjes ono sto ti treba a jos bolja varijanta je odlazak na lice mesta i da sam u glavi stvoris sliku kako to treba da izgleda.I jos nesto sto vise pileta u tovu to je lakse ( iz licnog iskustva).Kad imas 1000 - 2000kom. bukvalno se treses nad svakim piletom zna se tacno koliki je procenat uginuca ( ide i do 5 %) pri useljavanju 2-3% ubacis vise pa i ako ima uginuca bolje da bacis jednodnevno pile koje te kosta 50 din.i koje je pojelo 100 gr. koncentrata nego da bacis 20 od 2kg.U sustini na svemu postoji matematika i najbolje da ako nesto radis da radis porodicno ( Zena,sin,cerka...) jer sa druge strane nece niko da te pocesa tamo gde te svrbi.Ovo su moja iskustva ( neka od njih) a mislim da imam dovoljno sa ocuvanih vise miliona komada.Druga stvar pre pocetka ispitaj trziste, cene i kad pravis matematiku previ najgori moguci scenario i za sve najvece cene, tako da ces na kraju biti uvek zadovoljan.Postoji pravilo u zivinarstvu da se pare uzimaju svake trece godine(sto je i tacno).Nemoj da budes obeshrabren danas je ovako a sutra mozda bude jos bolje.:ppozdrav:
 

Nisu ti uspele slike.Evo uputstvo

- - - - - - - - - -

pokusavam postaviti sliku mog objekta od 2000 al ne ide
 
Brojler hvala na iscrpnom odgovoru ,izgleda da je bolje nesto iznajmiti pa pokusati da vidim kako se tu dise .pa polako i bez obeshrabljenja , u pravu si za zakon velikih brojeva to i ja kazem da je bas dobro pravilo samo treba skupiti m..a i zagristi. da ja sam i planirao bar 10000 kom za pocetak,hvala svima
 
image026.jpg


evo objekat za 2000 i milina


image029.jpg


- - - - - - - - - -

image030.jpg


potkrovlje 20 sa 6,2
27-mi dan 1350 gr prosek
uspeo postaviti slike uz vasu pomoc puno hvala
 
Poslednja izmena od urednika:
Moje komsije drze u zadruznim stalama koje su prodate jednom privatniku.Placaju mu kiriju 100e od turnusa i kazu da im se isplati:sta:. Ja moje koke takodje drzim tu ali ne u stali nego pod hangarom.Ne placam mu nista (nece covek da uzme~znamo se odavno,dobri smo),kaze da drzim dok god on ne bude stavio objekte u funkciju,tj. pretvara ih u magacine.Ja od tih komsija stalno uzimam svezu piletinu (ekstra kvalitet) a cene kao u marketima zaledjeno.Kakvu oni racunicu nalaze neznam :sta: ali ne odustaju vec duze godina.
 
E to je vec nesto.:bravo:Kazi mi kako si zadovoljan sa Siera grejalicama.:sta: Koliko ti trose butana?
 
Nazad
Vrh