Farma tovnih pilica

J

jokic

Guest
Hteo bih da sagradim farmu za 10.000 pilica. Potrebna su mi imena firmi za gradjenje farmi i propratne opreme. Nasao sam plac i dobio dozvolu za gradjenje. Da li neko zna za koliko para bi to sve moglo da se izgradi? Da li je neko imao slicna iskustva? Treba mi sve od materijala za gradjenje do hranilica i pojilica...
Unapred zahvalan na svakoj informaciji..
 
Imam drugara koji ima upravo takvu farmu koju je izgradio pre par godina.
Javi mi se na PP.
 
danas postoje dva nacina gradnje farmi stari tip,klasika tvrd zid krovna konstrukcija... i drugi nacin tj plastenik. Kolko sam ja upucen plastenik izadje duplo jeftinije cak sam radio (struju) u vise plastenickih farmi koje nisu ni betonirane vec se pilici nalaze na zemlji.Dve firme koje prodaju i ugradjuju opremu dobijas na pp
 
Evo odgovora koji sam dobi na pitanje :Koliko je potrebno za farmu brojlera kapaciteta 10-15000 komada:

Poštovani ,
Opremanje ovakve farme okvirno košta između 15000 i 35000 oprema , u
zavisnosti šta želite od opreme.
Objekat košta : uređenje zemljišta , izgradnja i instalacije oko 150
Euro/m2,
Dakle izgradnja 700-1100 m2, prema Vašem pitanju.
Ukupna investicija zahteva snabdevanje vodom: cca 15000 Euro, ako nema
priključka na gradski vodovod
Struje: cca 20000 Euro ako nema trafo stanice,
Tankove na gas ili toplovodnu kotlovnicu
Dakle bez 200 000 Euro obezbedjenih za projekat ne treba razmišljati o
finalizaciji,
Mnogo pozdrava

Firma koja se bavi opremanjem farmi!!

Evo vidite i razocarajte se ukoliko nemate 200000 e.
Mislim da je malo cifra preduvana. :D

Dajte komentare...ili predloge...
 
Odg: Farma pilica

Prosetaj se po gradjarama,Otidi do elektrodisribucije,do opstine da vidis kolko ce te oderu za dozvole,gradjevinske firme...
 
Odg: Farma pilica

ladno ti se otplati za 6000 turnusa :haha:
neznam za dozvole, projekte, prikljucke, al prijatelja je objekat za oko 6000 pilica izasao oko 14000e bez onog ispred
 
Odg: Farma pilica

Sasa22...sta ti znaci bez onog ispred? 6000 komada...jel imao halu ili je pravio, jel imao zemlji ili sta vec...za 14000e sve...to bi trebalo da je hala od oko minimum 300m2...gledao sam one sajtove...nigde nema cene...a kad zoves dodjite...
 
Odg: Farma pilica

pa bez dozvola,projekata,prikljucaka.Covek je jednostavno u basti napravio plastenik zakacio se na kucnu struju kucni prikljucak za gas i ubacio pilice mislim da upravo zavrsava prvi turnus.U tih 14000 je usao i agregat za struju (900e) bunar sa pumpom ....
 
Odg: Farma pilica

Sasa22...sta znaci to sa plastenikom nisam se sretao sa time... :sta:...doduse nisam u toku...daj malo pojasnjenja...nisam nasao nijednu firmu koja nudi izgradnju takve farme... :sta:...ako se uzme u obzir cena izgradnje ovoga sto si mi reko 14000e i nije velika cifra za to...dozvole bi verovatno kostale sigurno jos desetak hiljada e... :nono:...ali dobro imam bar neku pocetbnu cifru i predracun...voleo bi da vidim neku sliku kako to izgleda...ako imas pusti mi na pp...hvala... :cao:
 
Odg: Farma pilica

sliku nemam ,crko mi aparat, tako da nece ni biti uskoro.Zamisli plastenik pun paprike, e izbacis papriku,ozidas ceone zidove,stavis kapije,ostavis na zidovima otvore za ventilatore,postavis preko prve folije npr staklenu vunu,razvuces jos jednu foliju, ubacis opremu, uselis pilice i za sest nedelja pocnes prodaju.Nista lakse, malo kreativnosti molim
 
Odg: Farma pilica

Tako sam i zamisljao ali mi prosto dodje neverovatno da u plasteniku mogu da se gaje brojleri... :sta:...gle cuda...i ispadnu rani pilici... :D...ko paprika i paradajz...mala sala... :haha:...ako neko nabasa na neku sliku na netu molio bih Vas da postavi link...bas bi voleo ovo da vidim... :D
 
Odg: Farma pilica

Eeee Talijani tako rade godinama, pola italije koji se bave time ima takav vid proizvodnje pilića,
 
Odg: Farma pilica

zarkov je napisao(la):
Eeee Talijani tako rade godinama, pola italije koji se bave time ima takav vid proizvodnje pilića,

Kazi mi imas li mozda neku sliku kako to izgleda bas bi voleo da vidim....svi pricaju o tome niko neku sliku da da...bojim se da mozda u Srbiji nije hladnije nego u Italiji...
 
Odg: Farma pilica

Kod nas ovaj system bez izolacije tla zimi ne moze funkcionisati :udri:
Na -15-20C zemlja je hladna i kondenzovace se voda, kvasitce prostirku koja vise nece izolovati,a odvijace se i proces raspadanja koji jos vise napada zdravlje pilica.
Ventilacija tu ne pomaze jer topli vazduh zanteva vise vode u sebi.
Setite se naocara kad zimi spolja udjete u zagrijani prostor
 
Odg: Farma pilica

ivanhoe je napisao(la):
Kod nas ovaj system bez izolacije tla zimi ne moze funkcionisati :udri:
Na -15-20C zemlja je hladna i kondenzovace se voda, kvasitce prostirku koja vise nece izolovati,a odvijace se i proces raspadanja koji jos vise napada zdravlje pilica.
Ventilacija tu ne pomaze jer topli vazduh zanteva vise vode u sebi.
Setite se naocara kad zimi spolja udjete u zagrijani prostor

Da nema s neki projekat skicu sliku kako to sve izgleda...deluje interesantna prica ali mi fale neki delovi u svemu...da li je dovoljno da tlo bude betonirani i to je to...nasto mi to ne deluje bas tako...dajte ljudi ko ima neku sliku necu mu nista.... :haha:
 
Odg: Farma pilica

Sa plastenikom se zeli postici privremenost (lako uklanjanje) i niska cena.Formiranje ploveceg estrihta se ne uklapa
 
Odg: Farma pilica

ljudi prvi plastenik sam radio pre 3-4 godine i dan danas je u funkciji ,folija staklena vuna folija,nikakvih problema sa temperaturom ni leti ni zimi u odnosu na zidani objekat,skontacu negde valjda aparat pa cu postaviti fotke.Posle tog prvog uradili smo jos dva a ovih dana treba da zapocnem struju za jos jedan a u planu je jos cetiri komada sve plastenici. FUNKCIONISE 100%
 
Odg: Farma pilica

Kako je pod resen? Molimte ako nije problem obidji neki nazimu kad bar nedelju dana bude izpod -10C i prenesi nam utiske, zanima me jer bih ija uleteo u takvu gradnju.
 
Odg: Farma pilica

jednostavno, poda nema, jednostavno direkt zemlja slama pilici, obilazim te farme redovno jer im odrzavam elektro opremu. Mozda je kondez na oko veci u tim objektima ali u svakom objektu ima uredjaj za merenje vlage i temperature koji kolko mi je poznato ne alarmira nesto specijalno u tim danima,cak su za ventilaciju pogodniji takvi objekti jer nema tkzv dzepova strujanje vazduha je 100% bukvalno tunel
 
Nazad
Vrh