Malč folija u bašti - prvi put radim samostalno baštu

Ivanerns

Član
Učlanjen(a)
25 Jul 2011
Poruka
168
Lokacija
Novi Sad
Poštovanje svima,

ovo proleće se useljavam u kuću na selu iz grada i planiramo žena i ja da posadimo baštu, e sad...

Planiram da postvaim malč foliju i sistem KPK u bašti, mali ulog a puno znači...


Moje pitanje glasi, kako se povrće ponaša na otvorenom na malč foliji, trebaju mi iskustva, na netu nisam naišao na korisne savete?

Klasika mi treba, paradajz, paprika, luk, rotkve, šargarepa,... Faktički, sve za jedno domaćinstvo...

Hvala svima :ppozdrav:
 
Poštovanje svima,

ovo proleće se useljavam u kuću na selu iz grada i planiramo žena i ja da posadimo baštu, e sad...

Planiram da postvaim malč foliju i sistem KPK u bašti, mali ulog a puno znači...


Moje pitanje glasi, kako se povrće ponaša na otvorenom na malč foliji, trebaju mi iskustva, na netu nisam naišao na korisne savete?

Klasika mi treba, paradajz, paprika, luk, rotkve, šargarepa,... Faktički, sve za jedno domaćinstvo...

Hvala svima :ppozdrav:
Paradajz ,papriku ,krastavac,patlidzan, to mozas raditi na foliji ostalo po meni ne nedase nemoza nego toje zezanje koje nedaje nekog efekta a neznam dalje neko osim ovog stosam naveo radio na foliji ,normalno kap po kap moze svugde
 
Hvala drug :ppozdrav:

Znači samo biljke što "rastu u visinu"...

На фолију иду биљке које имају ређи склоп. То значи, већи размак између редова и већи размак у реду. Код лука, ротквице........ је мали размак.
 
ja bih pre rekao sve sto radis iz rasada to znaci ne samo sto idu u visinu,ako uzmemo u obzir da je ne koristis samo zbog korova
 
Nazad
Vrh