Modifikacija trobrazdnog vogel noot pluga - paker valjak(pokušaj)

kloki

Član
Učlanjen(a)
20 Apr 2008
Poruka
1.243
Lokacija
pančevo
Modifikacija trobrazdnog vogel noot pluga - paker valjak(pokušaj)

hteo sam da napravim sistem da valjak sprema tamo gde plug ore a ne pored njega
zato je potrebna veća dužina ruke i malo složenije nije jos gotovo ali biće.
inace prati teren u svim pravcima i ruka i valjak.

10paln5.jpg


1zg52mc.jpg


2a5hxm9.jpg


m9aza8.jpg


34npcb6.jpg


155h0qq.jpg


oho95c.jpg


16ghlvl.jpg


2ptebgp.jpg
 
Odg: Modifikacija trobrazdnog vogel noot pluga - paker valjak(pokušaj)

Ovo ja zovem dobra ideja...

Glupo mi je kad paker valjak obradjuje zemlju pokraj pluga, pa kad naorivas kraj komsijinih kukuruza, van, pa dizi valjak pa kad obores njivu, pponovno van i spustaj valjak... ovako samo teras i ne gledas ;)
 
Odg: Modifikacija trobrazdnog vogel noot pluga - paker valjak(pokušaj)

ptacu te nesto mozda je malo i glupo zasto mesto sajle nisi ubacio hidrulicni klip da mozes da stelujes visinu
 
Odg: Modifikacija trobrazdnog vogel noot pluga - paker valjak(pokušaj)

mislio sam o tome ali mi štelovanje visne nije potrebno jer se ona sama šteluje po terenu potrebno je samo ograničiti donju tačku a to mi je u ovom trenutku odradila sajla.
u radu ona je opuštena i cela ruka radi oko osovine kada podignem plug sajla nedozvoljava da valjak padne ispod pluga.
cilindar mi je beskoristan neznam čemu bi služio jer kada sa njim nastelujem visinu dobijam krutu vezu nema kopiranja terena a to je pogubno za ceo sklop
 
Odg: Modifikacija trobrazdnog vogel noot pluga - paker valjak(pokušaj)

Mozda si trebao neki sistem s nekim federom od auta izmisliti da malo pritisce taj valjak u zemlju, jer ako se radi o dubljem oranju u gruboj zemlji, pitanje koliko ce ovako lagan valjak napraviti posla...
 
Odg: Modifikacija trobrazdnog vogel noot pluga - paker valjak(pokušaj)

naša zemla je dosta rastresita i radice sigurno a i težak je podosta ako radi onaj na imt plugu ovaj ce sigurno jer je masivniji.
cilj mi je da gorni sloj grudvi rabijem a ne da idem u dubinu tako da na prolece imam manje prohoda i da sačuvam vlagu.
naravno ako je suvo ili se oru kaiševi od zemlje nema te mašine koja će ih rasturiti osim zime.
u svakom slučaju kad uđem u brazdu sve će se videti dali sam uzalud radio.

nije bitno dali ćeš uspeti bitno je da pokušavaš
 
Odg: Modifikacija trobrazdnog vogel noot pluga - paker valjak(pokušaj)

::svaka cast:: ::svaka cast::

Bravo, baš mi se sviđa.
Da li si probao već da radiš sa tim. U stvari, više me zanima kako se ponaša u transportu jer to čini priličnu polugu na kupu i ceo traktor.
 
Odg: Modifikacija trobrazdnog vogel noot pluga - paker valjak(pokušaj)

to je u suštini i bio najveći problem velika poluga a taj profil je debelozidni i jako je težak.
međutim prvobitno sam stavio jednu sajlu i nas dvojca smo skakali po valjku a ja imam 100 kg a drugar 80 i ništa se nije ni maknulo samo je sajla radila kao strela.ali dupla sajla je sigurica maltene kao kruta veza nema istezanja.
kupa se drži za traktor preko toplinka i ima kontru a traktoru nesmeta ništa ipak je to životinja od 120ks.
img0514ao6.jpg
 
Odg: Modifikacija trobrazdnog vogel noot pluga - paker valjak(pokušaj)

sve si super smislio , eto nadam se da se nečeš naljutiti ali , mislim da bi spoj osovine sa plugom bi bilo bolje staviti na tri šarafa , ali to je samo moje mišljenje , imaš 5 od mene :D

2a5hxm9.jpg
 
Odg: Modifikacija trobrazdnog vogel noot pluga - paker valjak(pokušaj)

@kloki :D zanimljivo resenje paker valjaka iza pluga to se ja nebi nikad setio ali ovo sto si izmislio je dobra stvar samo me jos zanima kako to radu i praxi :bravo: :ppozdrav: cim pocnes da ores postavi slike :ppozdrav:
 
Odg: Modifikacija trobrazdnog vogel noot pluga - paker valjak(pokušaj)

Uzak ti je valjak i nema šanse da će ti pokriti tri brazde. 100% :nono:
 
Odg: Modifikacija trobrazdnog vogel noot pluga - paker valjak(pokušaj)

pa ljudi vi nađoste sto mana

naravno da je bolje da je sve na šrafovima ali sav taj materijal je 100% iz starog gvožđa i uradio sam bukvalno šta sam imao.

a valjak je širok 102cm a plug ima zahvat 105cm
kako si primetio tih 3cm mislim da je tio nebitno nece se ni primetiti
 
Odg: Modifikacija trobrazdnog vogel noot pluga - paker valjak(pokušaj)

Neznam dali me slika vara ali cini mi se da ti je suvise iza pluga! Jedan deo valjka ce da ide iznad brazde! Ja sam imao tako nesto slicno na dvobraznom plugu ali kod mene je bilo vise ustranu postavljeno!
 
Odg: Modifikacija trobrazdnog vogel noot pluga - paker valjak(pokušaj)

druze sjajna stvar ali jedno me interesuje da nije to mali plug za tu grdosiju kad kazes da je kod tebe rastresita zemlja i za mene su to rotori od setvospremaca ili drljace a valjak ili paker valjak nesto drugo :D
 
Odg: Modifikacija trobrazdnog vogel noot pluga - paker valjak(pokušaj)

Ja sam moj valjk napravio na 135cm i tek tada pokriva zahvat pluga od 105cm moraš računati na ono što plug raspe što glave bace na normalnoj brzini oranja.Mora da izbaciš još valjak napolje i to od zadnjeg pera ka oranju. :ppozdrav:
 
Odg: Modifikacija trobrazdnog vogel noot pluga - paker valjak(pokušaj)

nisam otome razmišlao ali imam i veći valjak pa videćemo
 
Odg: Modifikacija trobrazdnog vogel noot pluga - paker valjak(pokušaj)

ZRENJANINAC
bio si u pravu fali mi 15-tak cm ali nije strašno.
međutim zemlja je toliko tvrda i suva da se traktor trese kad ore a valjak nemože ništa sem da se kotrlja.
videćemo u jesenjem oranju zašta je i predviđen.
 
Odg: Modifikacija trobrazdnog vogel noot pluga - paker valjak(pokušaj)

kloki je napisao(la):
hteo sam da napravim sistem da valjak sprema tamo gde plug ore a ne pored njega
zato je potrebna veća dužina ruke i malo složenije nije jos gotovo ali biće.
inace prati teren u svim pravcima i ruka i valjak.

kloki kako radi ovaj valjak i kako si zadovoljan sa radom?
 
Odg: Modifikacija trobrazdnog vogel noot pluga - paker valjak (pokušaj)

sve sam ofarbao podmazao i namestio
za prvu probu radio je dobro ali treba promeniti ugao da valjak bude još 30-40 cm udesno
i kada uštelujem sve uglove na red dolazi cev i opruga umesto sajle i to je to

problem je što se oranje tako lepo rasipalo da on skoro i nije imao šta da radi
pa i nisam imao potrebu za njim na njivi nije bilo nijedne grudve

za dogodine bice sigurno spreman za sada samo prototip
 
Nazad
Vrh