Ishrana zivotinja kompostom gljive bukovace

Pored toliko kvalitetne hrane i jeftine pase zasto bismo hranili ovce kompostom!
 
Odlična tema !!! :D

Uskoro ću postaviti na Forum pregled naučnih radova o korišćenju ostatka biomase supstrata za proizvodnju gljive bukovače u ishrani domaće stoke.
Nadam se da će biti interesantno štivo za širi krug čitalaca.
:sreca:
 
Hm meni sve što je neobično i neortodoksno zvuči fenomenalno i interesuje me.
Volim da imam alternativna hraniva ali samo kao dopunska u kompletnoj ishrani.
Tojest, alternativna hraniva moraju biti dopunska jer se ili mogu davati u određenom stadijumu života ovce (na godišnjem nivou) ili su sezonska te ih nema baš preko cele godine.
Elem paša jeste najjeftinije i najbolje rešenje ali dajmo šansu i alterantivno-dopunskim subproizvodima kao dodatak glavnoj ishrani ovaca i koza.
Da li znate da je plodnost kod konja jako niska (mozda čak 40 %) osim kod Poljaka, oni hrane konje tj u njihovom obroku je velikim delom zastupljena šargarepa, te im je plodnost 70%-80%.
Dakle ima smisla davati određene količine u određenom stadijumu života ovce kroz godinu dana, u vidu što bolje eksploatacije i max. iskorištavanja njenih potencijalnih karakteristika(vuna, mleko,meso).
 
ganoderma je napisao(la):
Nadam se da @bibliotekar nije zaboravio na obećanje :bravo:

Poštovani Ganoderma (Lucidum) :ppozdrav:
(ovdena SVI piju pivo :haha:)

NISAM zaboravio obećanje. :D

U pripremi je Internet monografija o korišćenju sporednih proizvoda gajenja pečuraka u ishrani domaće stoke (pisana srpskim jezikom).

Pozdrav
Bibliotekar
 
Nazad
Vrh