Licitacije poljoprivrednih masina

Bio sam danas do pik'a da vidim masine i kaze mi tip na portirnici da su dobili obavestenje da nikoga ne smu da puste unutra da razgledaju mehanizaciju pre dana licitacije.Bez komentara :sjasi:
 
  • Like
Reagovanja: igo
Ja sam isto malo se raspitao o kombajnima upravo za ta dva Case-a,uvek su opravljani samo oni kvarovi zbog kojeg je neki stao.A kasnije, jedan je sluzio za rez. delove.Mozda i mi neki tako opravjamo, ali ovaj Becejski Remont je bas bio poznat po azurnosti i strucnosti.Majstori napustili ,otsli kod privatnika a neki otvorili radionice i otada nema vise dobrog odrzavanja a nema ni::novac::
 
ja sam danas zvao vezi plugova oni su trobrazni polunoseni ,(banat)pocetna cena je 350 evra
 
Može tu dosta stvari još da korača, jedino ako ovi iz jugokomercije lupe velike cene a po tom su poznati, onda će biti seckanja pa će Smederevo imati šta da radi.

Nikola svrati ako budeš dolazio.:ppozdrav:
 
Ma sta je to,po jEvropi ima takvih placeva koliko pogled doseze...

@Kish
Pa aj se dogovorima da se nadjemo negde,da udarimo neki divan.
 
Bio sam danas do pik'a da vidim masine i kaze mi tip na portirnici da su dobili obavestenje da nikoga ne smu da puste unutra da razgledaju mehanizaciju pre dana licitacije.Bez komentara :sjasi:
Nisu te pustili jer ce neko poskidati odredjene delove klipove itd. sto se lako skida....mi jednom tako otisli bila u topoli licitacija i jedan prijatelj nas uvede i ja slikao par stvari kad mi otisli za vikend kaze tata tu nesto fali kad mi setvospremac skinuti svi klipovi samo dva sto su bili zapeknuti nisu,izuzimac silaze neki veliki imao je 6-7 elektromotora svega je jedan ostao,itd....a i cena za sve sto je covek iz firme rekao mi ono kao ok je cena kad na licitaciji dupla cena,jugokomercija je od njih kupila po toj,ali oni tuku marzu nevidjenu...
Mozda i ja dodjem malo turisticki na licitaciju,mada ima tamo svega nije da se nebi moglo sta prodabrati :D
 
Ako dodjete na licitaciju vidimo se pa da odemo malo na cašicu razgovora... ::prica::
 
  • Like
Reagovanja: igo
Kad smo već kod Jugokomercije svratio sam kod njih pre neki dan. Stvarno imaju jake cene a krš robu. 6-oredni špartač za repu spreman za livnicu cene 450 evra plus 30 evra svaki zaštitni disk. Mtz 552 su od 5500 do 6200 od lošeg pa do srednjeg stanja. Imaju jednu 820ku sveže ofarbanu, nisam pitao za cenu. Nego jel zna neko kako to da se jugokomercija pita za većinu licitacija poljoprivrednih mašina?
 
Ne pita se JK nego onaj ko pravi licitacije.JK je ovlašćena firma za to i ko je zove zove.Znam mnogo licitacija gde su kombinati sami organizovali.Kod JK je povoljno što sa sobom vuče grupu stalnih kupaca koja prati nju i njene licitacije.
Upravo zbog toga se desava da se neke početne cene naduvavaju kako bi se određena roba osavila za kasniju prodaju putem nagodbe.Ja veću muvažu nisam video nego što radi JK.
 
Nazad
Vrh