Svinjokolj i ulazak u Evropsku uniju

Da se vratimo na temu.
Ne razumem kako neki tamo u EU mogu nama zabraniti da "koljemo po kućama", kad je to tradicija oko koje se uvek okuplja cela porodica, što zbog posla, što zbog đakonija na stolu. Nekada je svinjokolj bio porodični "praznik" jer je bila nemaština, pa je svinjokolj imao posebno mesto kao kruna celogodišnjeg truda oko obezbeđivanja hrane za celu narednu godinu. Cela rodbina se okupljala oko toga.
Ali, budući da je EU cilj da promovišu rasturanje porodice i homoseksualce (čemu smo svedoci zadnjih dana), onda i ono osnovno - druženje porodice, kao osnovne ćelije društva, oko stola (i u Bibliji se kao bitno spominje zajedništvo vernika uz jelo), onda mi je muka od svih EU standarda.
A pošto sam Sremac koji uživa u domaćim đakonijama - nema šanse da svoje svinje nosim u klanicu gde će kobasice i šunke da nakrkaju sa, po zdravlje štetnim, "poboljšivačima ukusa"...
 
branko je napisao(la):
A pošto sam Sremac koji uživa u domaćim đakonijama - nema šanse da svoje svinje nosim u klanicu gde će kobasice i šunke da nakrkaju sa, po zdravlje štetnim, "poboljšivačima ukusa"...
e i ja to kazem,ma zapravo boli njih de cemo mi klati i koga njima je bitno da uzmu porez,a glupo je da kazu aj sad dajte po 10-20e poreza za svinju,nego kao u klanicu pa tamo imaju evidenciju :udri:
 
Pričao mi deda da su svojevremeno kada su komunisti uveli tzv. "obavezu", svinje tajno hranili ispod stoga slame, sve samo da se ne čuju kako grokću. A pre klanja su ih stvarno napili, da ne bi cvilele...
 
O tome se trebalo misliti pre , sad je malo kasno . Vecina je htela (a i danas hoce)posto - poto u EU , cena nije bitna. Ja mislim da cemo tek placati cenu i to vrlo visoku . A to dacemo i dalje klati(kad ko i kako hoce) ... neverujem
 
JA SAM VEĆ REKAO -sto se mene tiče netrebamo u evropu-i nebi da nije seronja od političara koji hoće nepovratna sredstva da spakuju u svoje džepove a raja nek se jbe. ::lose:: :udri: :zli:
 
popovic je napisao(la):
A to dacemo i dalje klati(kad ko i kako hoce) ... neverujem

E živo me interesuje kako će zabraniti! ::000::
13.gif
:haha:
 
Slavonac (nazalost) nemisle svi kao ja i ti , ali sam siguran da ce puno njih promeniti svoje misljenje kad budu usli u famoznu EU iz koje nemci beze (interesantno) u zemlje koje nisu EU . 25 000 ih se svake godine trajno iseljava iz nemacke (statisticki podatak)
 
Ma ljudima bre dosadilo i dojadilo da zive da bi radili, oce malo da rade da bi ziveli.
Zato beze iz EU. I mogu vam reci da je ljudima na selu bolje ne uci u
EU, a ovim gradskim normalno da yes. Jbg, ocigledno je ko je brojniji!
 
Imam sestru u Kanadi tamo je zabranjena proizvodnja alkohola
a oni napravili kazan od 30 litara i peku rakiju u podrumima
:haha:
I kad bi usli u EU nasli bi mi nacin da to odradimo ::000::
Ipak je ovo Balkan nedamo se mi :nono:
 
ma brale ko ce kod nas cuti da kmeci mi je obavezno omamimo sekirom po celenki i koljes da se ne cuje,ad da ne pricam sto svaka balkanska kuca ima "arsenal" pa je i ta opcija u igri :ppozdrav:
 
Ma dobro ti mislis, samo sto neko lose razume! :haha:
Moze i neka macola od 5-6 kg, isprobano 100%. :haha:
 
Jel se spremate za ovu godinu?Ja ove godine samo 2 kom.sad su tu oko 70kg.
A što se omamljivanja tiče struja je ZAKON, mali trafo od 110v viljuška u vrat i ni da cikne
Pozdrav
 
E ovo me odusevilo
Daj opisi to malo detaljnije i skiciraj malo... pa jel ta viljuska bode ili se samo prisloni.../
Daj malo opisi kako to izgleda i kako se radi jer ja imam ove godine dve koje vec imaju po 170 kg a deluju zastrasujeuce.... J... ga sekirom cesto promasim a i ona nije luda da ceka da se ja namestim :bravo: ::svaka cast:: :cao:
 
North ARMY je napisao(la):
ma brale ko ce kod nas cuti da kmeci mi je obavezno omamimo sekirom po celenki i koljes da se ne cuje,ad da ne pricam sto svaka balkanska kuca ima "arsenal" pa je i ta opcija u igri :ppozdrav:
Tako je druze. kod nas je bitan ARSENAL, a kako i kad ga uporebljavamo, odredjujemo sami!!!! :haha: :haha: :D :ppozdrav:
 
viljušku uključiš u struju, ima svoj ispravljač, i onda je zabodeš svinji u vrat sa gornje strane, na takav način da joj opkoliš kičmu, dalja procedura je takva da se ona ne može maći, neko ti doda nož i dalje i sam znaš...
 
Nazad
Vrh