Svinjokolj i ulazak u Evropsku uniju

Pa i mi imamo nesto od te Nemacke firme....:svinja:
Samo je nasa dama bila malko veca....320 kg....:haha:

2wbuib9.jpg
Je to bila krmača ili ne prasilja?
 
Pretpostavljam da je krmaca bar tri cetiri puta presena?
Jednom se oprasila i posle par puta se kilavila da ostane suprasna i zavrsila u salamuri

Inace to nije moja,da ne bude da se kitim tudjim perjem :osmeh:
Moje sto smo klali bile su oko 150 kg pa nisu imale ovakvu slaninu
Godinama za kulene i sunke kupujemo ujak i ja od tog coveka koji ima farmu krmaca i tovljenika i stvarno ima extra robu tj.genetiku.
Pre neku godinu ujak uzeo od njega jednog nerasta isto preko 300 kg sve u kulen i morao je ici kod mesara da kupi cistu slaninu jer nije bilo dovoljno.
Prosle godine sam isto uzeo od njega onda je bila 326 kg isto extra roba.
Slika nije iz fotoshopa.....:ppozdrav: :haha:

- - - - - - - - - -

Rabadzija nekako je tanka kožura na toj slanini.............za krmaču od 300 kusur kila:haha::ppozdrav:

Dok su sekli drugu polutku trebao je balans, jbg ja sam bio najprikladniji sa svoji meter i kusur, pa ti sad proceni da li sam bio dovoljan protiv teg i da li i posle ovog sumnjas u cifru sa vage...:haha:

2znsgb9.jpg
 
Jednom se oprasila i posle par puta se kilavila da ostane suprasna i zavrsila u salamuri

Inace to nije moja,da ne bude da se kitim tudjim perjem :osmeh:
Moje sto smo klali bile su oko 150 kg pa nisu imale ovakvu slaninu
Godinama za kulene i sunke kupujemo ujak i ja od tog coveka koji ima farmu krmaca i tovljenika i stvarno ima extra robu tj.genetiku.
Pre neku godinu ujak uzeo od njega jednog nerasta isto preko 300 kg sve u kulen i morao je ici kod mesara da kupi cistu slaninu jer nije bilo dovoljno.
Prosle godine sam isto uzeo od njega onda je bila 326 kg isto extra roba.
Slika nije iz fotoshopa.....:ppozdrav: :haha:

- - - - - - - - - -



Dok su sekli drugu polutku trebao je balans, jbg ja sam bio najprikladniji sa svoji meter i kusur, pa ti sad proceni da li sam bio dovoljan protiv teg i da li i posle ovog sumnjas u cifru sa vage...:haha:

2znsgb9.jpg



Nesumnjam,stvarno prva liga slanina,nego što sam ja klao slobodno može od kože da se naprave vojničke čizme:haha:
 
Danas sam zaklao troje svinja teške oko 140kg.Kod trećeg primetio sam da je slanina roze boje što kod prvih dvoje nije bio slučaj. Prva dva su čisto bela do je ovaj crno braon boje. Da li je normalno dali je neka bolest. Inače svi organi izgledaju normalno. Da je je neko imao iskustva sa ovim.
 
Druz kod mladi svinja popucaju lopatice na pleckama,a da nece kapilari. Struja je samo dobra radi drzanja nema te muke,a za sve ostalo ja je nepriznajem.
 
Odredio sam datum "izginuća"....
Idući Četvrtak, 6. Decembar....
Ako se nešto (opet) " ne iskundači".....
Nisu ni blizu kao prošlogodišnji "rekorderi"...
 
Nazad
Vrh