Svinjokolj i ulazak u Evropsku uniju

kod nas je 18din po kg ali i cvarke i zacini i creva za kobasicu,sve njegovo,kod mene je bila kucna varijanta 4kom 140-210kg zvali mesara(njih 2 rade) mi i familija pripomagali i :ppozdrav: najbolje i njih 2 uzeli za sva 4 50e
 
Odg: Domaće kobasice

ne znam da li imamo temu o suvoci pa evo ovde nekolliko slicica od prosle godine
 
Odg: Domaće kobasice

mi ostavljamo kobaju,kulenicu,kulen,slalninu,sunke,biftek i "sal" odn .meso krmenadle bez koske koje bude brzo da se jede :ppozdrav:
 
Odg: Domaće kobasice

ja mislim da je to junetina :D
_________________________________________________Post je spojen: [time]Fri Mar 6 21:00:36 2009[/time]_________________________________________________
ja mislim da su vešalice od junećeg mesa
 
Odg: Domaće kobasice

pa i meni preljepo izgleda-al neznam od kojeg djela mesa su izrezani kajševi :sta:-ako je ::000::
 
Odg: Domaće kobasice

najbolje je od "pecenice" meso pored kicme(jbg, nisam neki strucnjak, cale je jos uvek zaduzen za taj deo ) a ide i od buta i dr. meso.
Koristim ga kao meze uz domacu rakiju ( to je moj deo posla) :ppozdrav: :haha:
Ovo na slici je svinjetina.
 
Nakon ove priče a pogotovo nakon onih slika na tavanu nater'o sam ženu da nasecka i naslaže na tanjiru "suvoću" koja se bocka sa čačkalicom...
 
branko je napisao(la):
Nakon ove priče a pogotovo nakon onih slika na tavanu nater'o sam ženu da nasecka i naslaže na tanjiru "suvoću" koja se bocka sa čačkalicom...
:D :ppozdrav:

i ja sam sad malo po frizideru nasao kulenice i kobaje a kiflice ugrejao u mikrotalasnoj,evo sam se najeo pred spavanje :ppozdrav:
 
Odoh i ja sad da zakosim nož i da gledam 5kazanje, pa se vrćem oko midnajta na forum :haha:
 
bilo je 5kazanje kod nas u komsiluku jesenas u selu Visnjicevo i bas su govorili o seljacima koji cuvaju svinje po sumi i kako rade,vrste svinja i ostalo
 
Nazad
Vrh