Svinjokolj i ulazak u Evropsku uniju

2ldhnhl.jpg
xqceg6.jpg
2ef3x5c.jpg
Danas završeno klanje preostalih tovljenika ,i okačena kobaja što je juče pravljena
 
Baš danas sam čitao u lokalnim novinama što kod nas stupa na snagu s 1.1.2013. (zbog navodnog usklađivanja s pravilnikom eu) a to je da ako kolješ i za vlastite potrebe moraš imati završen nekakav tečaj/kurs za mesara i obavezna oprema za omamljivanje (mesarski pištolj ili kliješta). zapravo je taj pravilnik već duže na snazi ali će postrožena kontrola tog pravilnika započeti od 1.1. i isto tako ako imaš uvedeno u registar svinja (kojeg je dužan voditi svatko tko uzgaja svinje) klanje za vlastite potrebe obavezno će trebati uz to i potvrda o izvršenom pregledu na trihinelu. Ma nek oni samo dođu kod mene u kontrolu jer ovako sam uvijek kad je kolinje malo više lud nego ostalih dana pa mogu dobiti moj dick (u oba značenja ) u izbrani dio tijela.
 
33bijdk.jpg
Svima se prvo izvinjavam zbog loše slike,ali nemam bolje.Svi su bili skeptici kada sam pravio a sada neće niko da radi bez ovoga od ovih što samnom sarađuju, pogotovo ako su veći komadi..Podigni ,spusti nosi gde hoćeš ,sve po izboru.
 
Nazad
Vrh