Svinjokolj i ulazak u Evropsku uniju

Evo, malopre stigoh kući od sestre i zeta, zabijača bila i prošla, i ovakva, po ovome nevremenu, ne ponovila se...
Zet kao da se na onog odgore kamenjem bacao pa mu ovaj podario ovakav "prekrasan" dan...
Moji su u susednom selu, Šatrinci, a ovaj sneg napravio haos...
Jedva sam jutros stigao onamo, a razdaljina između Dobrodola i Šatrinaca je nekih 3 kilometra....
Moradoh lance staviti na točkove auta...
Bitno je da je društvo bilo složno i organizovano, a krmci su se ređali uigranom tehnikom ko na pokretnoj traci...
Kao i to da sa ovime zatvaramo radnju do naredne sezone, više nema u planu ni jedne zabijače...
Ako i vanredno bude nešto, odradićemo...
Klali smo jednu jalovu krmaču i 2 krmka, proseka dobrih 140-150 kila...
Krmača je bila preko 200 kila, cela išla u kobasice i kulen, moja muzilica jedva izdržala mlevenje....
Oko 150 kilograma mesa je samlela...

20181215-084356.jpg

20181215-084829.jpg

klanje-2018.jpg

20181215-084421.jpg

20181215-134632.jpg
 
A kod mene se govori nema svinje dok ne vidi sneg :haha: I cale je uvek klao po nekom kljametu :osmeh: Isto i za curke je govorio nema klanja dok ne kljucne sneg.
 
На 120 кг телесне масе 5-7 кг крви. Зависи од мајстора колико ће да искрвари. И да ли обрађујеш месо одмах или чекаш да преноћи. Раса свиње исто игра велику улогу и начин исхране. Нпр. пиетрени могу да изгубе велики % течности из меса. Раније су користили препарат који је задржавао воду у организму па они онако велики и мишићави кад измериш месо после клања мислиш да те неко покрао.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Jel ja to vidim Igica mladjeg ili me moj vid vara?Otkud njega?
Mora biti da je to Milan menadzerirao za njega.
:) ;)
 
Imaš oko sokolovo.Milan i on su kumovi.Štata što nisu ranije počeli .
 
Jučer kod brata smo "odradili" 2 komada...
I time započinje ovogodišnja sezona...
Ova krmača se prasila, po rečima vlasnika, 10-tak puta, i ona sprava "bez duše" je pokazala ravno 372 kg...
Drugo je bilo krmče "u klasi", a pravi mršavko u odnosu na ovu grdosiju...
Ovaj čovek sa slike, a radi poređenja, ima preko 2 metra u visinu, i meter i po u "širinu"....;)
Usput, uspela je da "pobegne" sa rema, zaklana i okupana, pravac u blato...
Pljuštala kiša, posle se razvedrilo, a počeo hladan vetar da briše, ko veli, da se osušimo...
Popustile kuke na remu, i kanap je pukao, kao obezbeđenje...
Onda crevo, puštaj vodu, pa kupaj ispočetka, taman posle "moleraja"....
Samo nas trojica je odradilo sve, nigde nikoga na vidiku ceo dan, a zato uveče, i zvanih i nezvanih. koliko hoćeš...


 
Kad su Lala i Sosa išli na slavu , Lala uprego konje i čeka a sosa nikako da se spremi . Ženo božja idemo li , a ona kaže , neznam dal da mećem brus ?
Šta je to ? ,pita Lala ? Pa znaš grudnjaci .
A,.. meti,meti , vani je blato .
 
Jedno pitanje za iskusnije ljude. Od skoro imam mesarski pištolj za omamljivanje. Treba da krmacu od 4g starosti, zanima me gde se ona omamljuje? Izmedju očiju, iznad, gde tačno?
 
U mozak bi trebalo da potrefiš...
A mozak kod krmka gde je ?
Eto ti odgovora...
omamljivanje.jpg

Koristi municiju (kapisla) kalibar 9x17, imaš zelenu, žutu i crvenu, to je jačina, crvena je najjača kapisla,biraš spram veličine životinje koju "omamljuješ", ciljaj u mozak i nadaj se da ćeš potrefiti iz prve...
start_kapisla_rws_9x17_za_stoku_crvena_magnum_1850_1944.jpg
 
Poslednja izmena:
Znam da je poenta mozak, ali ako sam dobro pročitao, kod starijih svinja može valjda da se stvori supljina tj sinus, pa onda moze biti svasta ako se omasi... Hvala u svakom slucaju. Imam neke metkice, tj imao sam crvene sada na njima nema boje uopste.
 
Nazad
Vrh