Svinjokolj i ulazak u Evropsku uniju

Pošto se kod vas radi obrada na polutke?
Kod nas 1800-2000 din./njosvi.
Jbt...malo pre listao malo temu o receptima, i vidim da je cena pre 8 godina bila 900-1000 din/njosvi.
 
Ja zavrsio , zive vage mislim 505kg , obadvije polutke 275kg. Bilo zensko pa dosta lojavo.
 
zar nije bolje da koljete jednu po jednu cim nestane koljes i imas uvek taze meso.klao sam ja po 2 pa izgubi miris to .
 
20 dinara/kg da bude sve urađeno plus pregled.U polutke 1500-2000 po komadu plus trihineloskopski pregled koji je 400 dinara.
 
Juče kod kolege 5 komada 110-120kg, počeli oko 9,30h i završili oko 17h sa obradom, sad idemo još kobasice i urku (džigernjača) i švarglu pa posle možda u oranje.:osmeh:
 
Live...aj zdravo.
oumc5d.jpg
 
Kiraj vidim da radite vise komada od jednom,za koliko vremenski rasporite poslednjeg od klanja

- - - - - - - - - -

Kiraj vidim da radite vise komada od jednom,za koliko vremenski rasporite poslednjeg od klanja?
 
I kod mene radna akcija,jednu svinju sam prodao ujaku a druga za mene,imao sam problem jedan,jedna svinja zavrsila u potoku kad smo je tek zaklali,imali smo srece sto nije bio veliki potok...

- - - - - - - - - -

fkwrw4.jpg
[/IMG]
 
I kod nas danas skinula jedna :osmeh: komsija klao, pa se i ja ucipio da i meni jednu zakolje, ja nisam klao 30 i vise godina, danas probah al ne ide pa je ipak majstor sve odradio.

eq74i8.jpg
 
Kolega jedno pitanje cisto iz radoznalosti,sto se prvo pokulju sve svinje pa tek onda uredjuju jedna po jedna,pitam jer u mom kraju to nije obicaj pa me zanima jel to cisto navike radi ili postoji i neki odredjen razlog?


Kao prvo ,svinji su iz drugog dvoršta i ne bi bilo praktično svaki čas ići po sledeću .Drugo ,nema stajanja .Kada prvog operemo "majstor " kreće obradu a pomagači prlje i peru.....
 
Kao prvo ,svinji su iz drugog dvoršta i ne bi bilo praktično svaki čas ići po sledeću .Drugo ,nema stajanja .Kada prvog operemo "majstor " kreće obradu a pomagači prlje i peru.....

Znaci stvar navike i organizacije posla,kod nas nekako drugacije funkcionise,tek kad je jedna na remu druga se polako ubija i suri,taman dok majstor ovu prvu skine sa rema druga dodje na red i tako u krug.
Hvala na odgovoru.
 
Nazad
Vrh