Mtz 82 -menjac

Svaka cast Tibi, obasnio si ljudima kako sami i to za malo para srede svoj traktor jer nije fazon samo znati da vozis vec i da popravis kad stane a uz ove tvoje slike to je i vise nego lako. Video sam da neki clan kaze da ce kupiti novi deo i da nece da razmislja. Jeste bolje je to, ali ja mislim da nasa poljoprivreda nije na tom nivou da mozemo kad se nesto pokvari da kupimo novo i samo zamenimo vec moramo malo da hvatamo krivine i improvizujemo. koliko sam video kod njega je problem puknuto kuciste, da sam ja na njegovom mestu samo bih kupio kuciste (i to polovno jer je jeftinije) i samo preslozio zupcanike iz jednog se vadi a u drugo stavlja (sto bi nas narod rekao "prosto ko pasulj") i jos bi imao priliku da prekontrolisem sve delove. (verujem ja da je novo novo ali nije to taj hvalitet kao nekada).
 
Poslednja izmena:
Evo da privedem kraju ovu pricicu sa srecnim zavrsetkom.Malo smo se igrali bojama a kako je ispalo prosudite sami,- ''vuce na radost'' .Vec je bilo sve oprano pa steta bi bila ne ofarbati ga-redosled:
i2io9w.jpg
,
14yaj2v.jpg
,i evo kako je sve to na kraju ispalo,
50h502.jpg
,
2u75edk.jpg
,
4ub6td.jpg
,i na kraju svi zadovoljni !!!!!!!!!
350t88w.jpg
toliko za sada posto prelazimo na sredjivanje motora
 
U firmi sam vozio stariji tip a pozadi je imao kacenje toplinga direktno na bolcnu sa kojom se kaci i gornja poteznica. Kod njega vidim da ima i taj deo sa tri opcije kacenja. Zbog toga sam pomislio da je ugradio novi tip.
 
U firmi sam vozio stariji tip a pozadi je imao kacenje toplinga direktno na bolcnu sa kojom se kaci i gornja poteznica. Kod njega vidim da ima i taj deo sa tri opcije kacenja. Zbog toga sam pomislio da je ugradio novi tip.

Ti si vozio MTZ 50 - 52 a 80 - tke su oduvek imale ovakvo kacenje toplinga i regulator ispod sedista .
 
Vozio sam 82.1, i nije imao ovakvo kacenje. Clan Pavel K ima isto 82.1 i isto nema takvo kacenje, a noviji su traktori od 80-ki. Da napomenem traktori su kupljeni novi u Agropanonci.
 
Ajde da nastavimo dalje sa remontom. Tibi je obradio menjac a ja bih da krenem od prednjeg trapa. Danas je pocelo, vec duze vreme ja planiram da pretresem ceo traktor da ga pripremim za tarupiranje slame ali nikad vremena valjda je to normalno kod nas poljoprivrednika i eto ova kisa donela malo predaha ali za budalu je poso razonoda i ja resim da se igram..
attachment.php

prvo naravno tocak se skine... ma sta da vam pricam pa bar je lako rastaviti. Objasnjavacu kad budem sastavljao
attachment.php
attachment.php
attachment.php
attachment.php
attachment.php
attachment.php
attachment.php

i da ja se izvinjavam ima delova i od jednog automatika to je jedan drugar dosao da mi pomogne pa tako da ce biti u slikama i delova od motorica ali nemoj da se brinete nije ih lako pomesati :)
attachment.php
attachment.php
attachment.php
attachment.php
attachment.php
attachment.php
attachment.php

Za danas je dosta, sutra se ide u grad po nove delove uglavnom su to lezajevi i semerinzi i onda krecemo sastavljanje, mozda ce biti pauza ako ne padne kise jos onda se nastavlja rad u polju.
 
Po mom misljenju, ovo je jedna od najbolje projektovanih prednjih vuca na traktorima.
Ovo sve izgleda prilicno dobro, jeli bilo potrebe za ovim rasklapanjem?
 
Zanimljivost je što retko kome na 82 ne curi ulje na čizmi a tebi vidim nije curelo. Neki to prosto ispuste i roknu tovat masti.
 
Nema potrebe za tovat masti! Skinete sa bilo kojeg menjaca za auto odusak,probusite rupu u cepu za sipanje ulja,narezete navoj,sipate ulje,zavrnete odusak i posao gotov .Ako trebaju slike nije problem
 
EEEE necuri ulje zbog oduska sto ga nema vec zato sto se razlokao negde bi mogao i mali prst da turis e tamo moze mesavina ulja i masti
 
EEEEEE ako je tako onda malo sta ima ispravno unutra.Video sam puno "cizmi" od belorusa ali sa malim prstom zazora jos nisam o takvim slucajevima nema potrebe komentarisati,odes na otpad i kupis na kilo u mnnnogo boljem stanju
 
Ja se izvinjavam nesto ne mogu da postavim slike da bih zavrsio pricu do kraja.. Pa u principu on nije stao da sam ja morao da to popravljam ovo je vise bilo preventivno curelo je ulje sa svih mogucih strana i zbog toga sam i sve rastavljao ali sam video da su na levoj strani malo "goreli" lezajevi jer je traktor kupljen polovan a pre toga je bio u nekoj zadruzi i samo bog zna kako je odrzavan.. ja pristajem na sve improvizacije i na oduske i na ko zna sta sve ali ovo je bilo servis od 5000 din cak lezajeve i ne morate ako su dobri da menjate ja sam i ove odneo kod jednog prijatelja koji ce ih sigurno staviti na njegov traktor (tibi znas ko je u pitanju) curenje se resava samo sa par gumica i jednim semeringom i to sve ne izadje skuplje od pola gajbe piva naravo ako je sve drugo u redu..
 
Nazad
Vrh