Mtz 82 -menjac

Verujem da je to samo posledica sofisticirane ruske krajnje obrade,pa kako kome zapadne...nama bilo sumljivo,pa smo jednom pootvarali levu deklu menjaca da proverimo,kao i poklopac hidraulika,sve je bilo ok.
 
Kad šaltaš iz osme u devetu, nateraj gas u osmoj bar do 2000 o/min i tad stisni kvačilo, pusti gas i izbaci iz osme i namesti ručicu na devetu, al' je ne guraj u devetu sve dok obrtaji padnu za 1000 manje (ako si naterao na 2000 u osmoj onda ubacuješ u devetu kad obrtaji padnu na 1000). (Samo pazi da ne padnu obrtaji ispod toga). Tada nema krčanja prilikom šaltanja iz 8. u 9. Naravno, kad traktor vuče teret to sve bude jako brzo pa treba paziti...
stvarno sad nema da krci iz 8 u 9 svaka cast,e sad dali ima neka caka u saltanju na mjenjacu za polovljenje ,
 
Naravno da ima. Izbacis u neki srednji polozaj koji moras da provalis gde je posto nema uskocnik za neutral i kad ides u visu onda samo duplo kvacilo a kad ides u nizu onda i medjugas sa duplim kvacilom.
 
Danas mi se počelo čuti neko šrotovanje odma iza druk ležaja prema mjenjaču stalno se čuje bez obzira na kvačilo kardan mjenjač i polovinke kako dajem gas tako se i to ubrzava i kad dođe gas na maximum onda kao da dobije vibraciju i čuje se još jače, jel se sreto neko sa ovim.majstor Jova iz bačke palanke kaže da bi mogao ležaj na spojnički da bude.

- - - - - - - - - -

Niko nije imao iskustva sa ovim ,čak ni čika doktor za ruse (danger jesi se prepozno)
 
Lezajevi su spremni,za koji dan rasturanje i remont.
20160706_191324.jpg
[/url][/IMG]
 
Poceo da lupa u 3.,a da uji u 9., zeza me malo i zec- kornjaca,ga kad skidam uradim sve i miran sam.Odma i novo ulje sipam i ne mislim na menjac vise.
 
Poceo da lupa u 3.,a da uji u 9., zeza me malo i zec- kornjaca,ga kad skidam uradim sve i miran sam.Odma i novo ulje sipam i ne mislim na menjac vise.
Kolko koštaju ti lezajevi i meni izbacuje iz 7 i 8 u 7 malo i zuji paću morati i ja najverovatnije zato pitam da znam otprilike kolko šta košta kolko uzima majstor za ruke i kolko su lezajevi naravno ako je ostalo ok??:ppozdrav:
 
Ipak nebi vise da isterujem sebi pare iz dzepa 350 evra je nova menjacka kutija morace nesto i novo od unutrasnjih elemenata da se izmenja sto budem prebacio iz stare kutije + majstore opet da placam,u okolini mi traze od 350 do 500 evra za taj posao.Polovni menjac nebih zeleo da kupujem jednostavno nemam poverenja ko ga je vozio,koliko radnih sati ima,dali je vec otvaran....
Mislim da ce mi biti najpametnije da ubacim nov menjac i ne razmisljam


ja se izvinjavam sto se mesam ali hteo bi da kazem neko svoje misljenje,ja sam clan foruma inace mehanicar koji se bavi BELARUS traktorima koji redovno prati desavanja na forumu samo nazalost najcesce nemam vremena da komentarisem,ali ovo mi je bas privuklo paznju.
1.zbog cega nova menjacka kutija kad se polovna u extra stanju moze naci bar za upola manje para ako ne i vise od cene nove?
2.zbog cega tako visoka cena majstorskih ruku?
moje misljenje polovna ISPRAVNA menjacka kutija,eventualno neki lezaj ili zupcanik ako je kod vas ostecen i garantujem da prolazite daleko od tih 1100 pomenutih eura.
 
Kolko koštaju ti lezajevi i meni izbacuje iz 7 i 8 u 7 malo i zuji paću morati i ja najverovatnije zato pitam da znam otprilike kolko šta košta kolko uzima majstor za ruke i kolko su lezajevi naravno ako je ostalo ok??:ppozdrav:

Ruke ne placam,a lezajevi neko prebijanje.
 
Pocelo rasturanje.U menjacu ima par ostecenih zupcanika.
20ac407.jpg
[/IMG]
16beln5.jpg
[/IMG]
 
Poslednja izmena:
Sada se vide slike.

- - - - - - - - - -

2ryt3i8.jpg


w1vfgo.jpg
[/IMG]
 
Poslednja izmena:
to sami ja menjo nedavno skoro issta situacija samo malo manje oštećeni zupčanici
 
Kod mene je vecina ostecena.7 sam danas narucio.
156757a.jpg
[/IMG]
A izgleda da cu i ove osovine morati da menjam.Okrece se lazaj u kosuljici,tj. obe kosuljice.Jedna u zupcaniku,a druga oko osovine.
2m806r7.jpg
[/IMG]
 
Nazad
Vrh