Mtz 82 -menjac

tibi

Član
Učlanjen(a)
28 Nov 2012
Poruka
109
Lokacija
klek-zrenjanin
Posto predpostavljam da svi volite price ,evo jedne tuzne. Kako je sve pocelo : Toplo prolecno jutro,"procitano jedno dve knjige iz sopstvene bibljoteke", crvi koji ne miruju i prisustvo prijatelja pokrenulo je u nama zelju za istrazivanjem zasto po nekad iskace prednja vuca a hoce i da izbaci iz 6 ali retko! Korak prvi-skidamo kuciste i konstatujemo da su otisli lezajevi-odlicno.
157k5qw.jpg
,Korak dva-hajde da bacimo pogled u menjac,mada kad sam ispustao ulje nije bilo opiljaka na magnetu.Menjac je remontovan "96 i od tad je radio 3500-4000 h,vukuci vvt 28 diskova i trobraznog vogela -avaj!!!
2nunl03.jpg
Korak tri-Moramo mi toda pogledamo iz vise uglova kad smo vec dovde stigli,
287d65k.jpg
medjutim sto vise gledamo sve nam je krivlje sto nismo nastavili da "citamo knjige" i uzivamo u toplom danu.Nema nam druge nego kreci u akciju!
123b12e.jpg
Korak tri je poceo
ddnytj.jpg
,Brzim koracima nastavljamo cerupanje ne posustajemo ni minuta
2hovhms.jpg
Planirani deo posla odradjen pre roka,sa skidanjem menjaca nastavljamo sutra

- - - - - - - - - -

Dan drugi !
2h5r70l.jpg
,na dva,
28hooqd.jpg
,pa na tri,
2a3g2t.jpg
,i eto ga u delovima oprano,
2wc4g8p.jpg
,sutra pravac najlon,nije tako strasno koliko pricaju.Verujte mi da je teze popraviti rucni sat(ima vise zupcanika)
 
tibi Lepa priča (slikovita), al je kratko trajala :haha:. Kad sledi kraj priče :sta:
 
Momacki posao, sarafanja po ceo dan, nisu delovi skupi koliko je to puno posla, i sto je najgore sve je ro na rusu do bola zamrseno.
 
Danas bili u gostima medjutim od "citanja knjiga"nista ,dve patrole do najlona !!! -
jfwyva.jpg
,zupcanici 100e(30+30+20+20), lezajevi 70 ostale sitnice 30 sve u svemu zadovoljan. Dan 'D' ja mislim sutra,treba malo struganja i pravljenja podmetaca distancera ako nenadjem u ZR.Ako neko smatra da sam pre opsiran nije problem stisacuse
 
Ako imate volje moze i jos opsirnije, nema niko problema s tim, ipak ovo je forum, nekad ce ovo nekom zatrebati, pa ce imati detaljan opis kako i sta da radi.
 
287d65k.jpg
[/IMG]
Na slici sam oznacio sta je kod mene puklo na menjacu tj. nije puklo ali iskrivilo se jedna polovina na jednu stranu druga u suprotnu menjac svira da bog sacuva kada se usporava traktor a pre 1.5 godinu je "Remontovao" majstor jer je iskakao iz brzine mislim da mi je jos vece zlo napravio jer se menjac cuo nije dok ga nije rasklopio.Tako da sam odlucio da mu nabacim novi menjac cena je 1100 evra mada moze se dogovoriti i za 1000.
 
Mogu ja da se potrudim pa da vam pokazemo i nacine za fuseracije(moze i nova tema) i to je za ljude,jer ko ima para kupuje novo a vecina nas idemo na jeftinije varijante.Danas sam prelistavao papire i vidim da sam napravio gresku- menjani su samo lezajevi i zupcanik od devete a traktor je kupljen na licitaciji sa ko zna koliko rs.Namerno sam otvorio ovu temu ne zbog mene nego zbog drugih(ja znam da sastavim menjac) a sve zbog lakseg snalazenja na forumu (mrsko mi je prelistavati 600 strana) pa molim sve ostale koji imaju bilo sta u vezi sa menjacem da nastave u ovoj temi,meni ni u dzep ni iz dzepa ali nekima koji pocinju bice im mnogo lakse.

- - - - - - - - - -

Moj sin bi ti sada rekao -pa to je 750 lit.benzina trazi drugo kuciste.Bilo je slucajeva da u takvim slucajevima konusni vise ne naleze potrebnom povrsinom na tanjirasti pa prilikom oduzimanja gasa (narocito u vecim brzinama)pocinje da bruji .Proveri koliki ti je hod zadnjih tockova(ljuljuskaj ga malo) kad traktor stoji u mestu.Moje skromno misljenje-nadam se da ce se i drugi ukljuciti sa svojim iskustvima
 
Ja imam jedan problemcic,na 820 mtz,kad sam u 9oj na malom gasu hoce da poskakuje kao da trza posle sve nomalno,na vecem gasu i cini mi se da se nesto cuje kad je u kornjaci inace ne osecam nikakvo brujanje,krcanje,lom skripu u kabini je dosta tih,samo eto poskakuje u 9oj kad je na manjem gasu?Eto sta bi to moglo da bude?
 
287d65k.jpg
[/IMG]
Na slici sam oznacio sta je kod mene puklo na menjacu tj. nije puklo ali iskrivilo se jedna polovina na jednu stranu druga u suprotnu menjac svira da bog sacuva kada se usporava traktor a pre 1.5 godinu je "Remontovao" majstor jer je iskakao iz brzine mislim da mi je jos vece zlo napravio jer se menjac cuo nije dok ga nije rasklopio.Tako da sam odlucio da mu nabacim novi menjac cena je 1100 evra mada moze se dogovoriti i za 1000.

Stevo,ja sam u ovoj temi pisao nešto o zameni cele menjačke kutije : http://poljoinfo.com/showthread.php?5039-pitanje-za-majstore-mehaničare-kako-idu-cene Ti kako hoćeš,ali meni bi bilo puno 1100e...ja sam za 250e ubacio polovnu menjacku kutiju i to u solidnom stanju. Ako hoćeš,mogu da ti dam br. telefona gde sam uzeo polovan menjac.
 
Sto se tice poskakivanja samo ga redukuj to je uglavnom normalna pojava,a kad ga redukujes mora da se cuje posto ide preko jos jednog snopa.Evo danasnje norme . Zupcanik prvi na redu
2h2npqu.jpg
,Ovde mozete videti stepen ostecenja zupcanika(potpisujem 4000rh)
3445q4z.jpg
,Zatim ubacivanje snopa za hod unazad(vraceni stari lezajevi) i 1-2.U slucajevima kad se koristi bocni reduktor(recimo rovokopac) pozeljno je ubaciti i ojacane lezajeve 11-15 kuglica
2h4b87t.jpg
,Stelovanje lezajeva podmetacima(0.25-0.5mm) iz dva tri puta
qn4bae.jpg
,sledi ubacivanje donjeg snopa
vzyq9e.jpg
,Osovina sa viljuskom od spore i brze i njeno osiguranje
2i92zxt.jpg
isto uradimo i sa prednjom maticom
33nvi29.jpg
Dotezanje kon. lezajeva za prednju vucu(izbacivanje lufta ako ga ima)
bjvht.jpg
Moja preporuka obavezno ojacan lezaj-kod mene se pojavio neznatni zazor pa smo stavili loctite 638
2cnwbih.jpg
.Gornji snop sa kucistem na mestu.
2n6dcg1.jpg
,osovina kardana i njena civija je bila sledeca na redu
9idyy9.jpg
.Sad nastaju problemi-stigla kontrola direktno iz bibljoteke;tu smo morali s njima da " procitamo par knjiga" razlicitih zanrova a i vreme je za pauzu-Sto bi rekao moj sin 'to je u redu'
jhvrcj.jpg
Dobro smo prosli -dva sata i bibljoteka zatvorena.Nastavljamo sa poslom stezanja matice.Kad mislite da ste je dovoljno stegli-e samo jos malo je dotegnite.Kod mene pre nije bila zavarena al danas mi je tako dunulo mada nije obavezno al ajde
o85ums.jpg
Na kraju malo fuseracije"stelovanje lufta na palici zec-kornjaca
wlch8m.jpg
,Na kraju ove price hteo bi da napomenem da mi nismo "majstori" i nemojte nas smatrati relevantnim za ova resenja mi to samo tako radimo a brzine se saltaju bez problema.Mozda neko ima i drugacija iskustva i rado bi ih procitao,nadam se da Vam nije bilo dosadno citajuci sve ovo u vezi menjaca i rado cemo pomoci u nekom remontu vaseg -teren nije problem.Sutra nastavljamo,ali sa hid. razvodnikom i blokadom. Puno pozdrava
 
Svaka Vam čast na volji i dobrim fotografijama , mi priučeni čemo možda i nešto pitati ali ima tu forumaša profesionalaca koji su do zadnjeg dana u mašinskim radionicama rasturali beloruse a posle podne kod nas privatno - sad mudro ćute da se nebi otkrili ...!!
 
var ti je promasaj,ako se pocne otpustati(pod uslovom da ima puno lufta na nutovima konusnog zupcanika pa zupcanik dise levo desno i pri tom odvrce maticu) otkinuce ti komad osovine s varom(dokazano vise puta),treba obratiti paznju na luft konusnog,ako je uredu nek ti sluzi 100 godina,ja licno umesto rascepke koristim saraf proverenog kvaliteta 10.9 6mm
 
Ni pre ovog nije bila zavarena a konusni je ko devojcica tako da nijebilo ni potrebe ali ajde (aparat je stajao tik uz menjac i jos je bio ukljucen u struju -luuudilo) u svakom slucaju je bolje sraf ali nije bio pri ruci.Inace sam naglasio da nisam profesionalac i jako me boli kad moram nesto da platim pa sam sve sam ucio i nikad me nije bilo sramota da pitam.Kako kazu "ko pita neskita a ko nepita taj se naskita" pa ljudi idu na mesec.Jos jednu stvar nisam rekao ulje normalno vraceno staro a poznajem ljude koji vec 20(dvadeset) godina koriste preradjeno cak i za hidrauliku
 
Ipak nebi vise da isterujem sebi pare iz dzepa 350 evra je nova menjacka kutija morace nesto i novo od unutrasnjih elemenata da se izmenja sto budem prebacio iz stare kutije + majstore opet da placam,u okolini mi traze od 350 do 500 evra za taj posao.Polovni menjac nebih zeleo da kupujem jednostavno nemam poverenja ko ga je vozio,koliko radnih sati ima,dali je vec otvaran....
Mislim da ce mi biti najpametnije da ubacim nov menjac i ne razmisljam
 
Ako se ne ljutite evo jedne skracene verzije menjanja gumica na hid . razvodniku,nije nesto narocito ali mozda ce nekome ustedeti koju "crvenu".Posao nije nikakva mudrorija i kosta 4 eura a usput nemozete nista da pogresite.Za nedostatak slika celog razvodnika krivac je moj sin (raskupusao motor), posto me je izbacio iz takta .
244wop1.jpg
,skinite poluge i osam srafova da biste oslobodili zastitne gumice (ulje nemoze da iscuri),sledeci korak je cupanje polugica
spg1gh.jpg
,
axiuiw.jpg
,evo kako izgleda iznutra ,slobodno izvadite oring prsten i drugi plasticni deo i posao je gotov sve ukupno dva sata posla i ostace Vam u dzepu za dobar rostilj (prijatno)
16441l.jpg
Jedno odredjeno vreme cete biti mirni
 
Zanima me kod menjaca ovog gore dali postoje neke mere za stelovanja zazora medju zubcanicima,ovo je jasno sa ovim podloskama.Ili se jednostavno smanjuje luft da nema lufta a da nije ni jako spregnut!predpostavljam kad se sastavi menjac da mora rukama da se lako okrece ili se mozda varam?
 
Lezajevi od konusnog moraju lako da se okrecu i tu birate podmetace od 0.25 ili 0.5 ili oba zajedno samo da nemaju aksijalnog zazora.Donji snop(ta tri velika) ja sam ostavio 0.3-0.6mm zazora izmedju zupcanika mozete da stegnete maticu pa da proverite .Kod mene je bio slucaj da sam strugao osovinu 2mm da bih smanjio zazor.Kad sve to odradite montirajte selektor i viljuske pa probajte da slucajno ne zapinje zupcanik od osme sto je bio slucaj kod mene posto novi nije imao dovolja konus !!!!!! Nasao drugu viljusku od osme (izgleda malo krivu) i stvar resena.Cak mozete bez ustrucavanja jednu stranu viljuske obrusiti a drugu navariti .Naravno da treba lako da se okrece rukom a ako negde zapinje -trazi gde mada su male sanse da ti se to desi ,ako radis to prvi put ne ustrcavaj se da slikas zupcanike i nemozes pogresiti.Rasturanje ti se vrsi obrnutim redosledom
 
Nazad
Vrh