Uvoz polovnih kombajna iz inostranstva

Ma nije problem prevoz, angažovaću ove momke:

29fp84g.jpg
 
Case ih, mislio sam na prevoz roda sa njive do silosa.Koliko treba prikolica da bi opsluzili veci kombajn .
 
Mislim da mi je prevoz do silosa za sada najmanji problem, treba se samo odlučiti da li da se uzima kombajn i koji.
 
moram i ja da se ukljucim u temu.

Vrlo je bitno kako ces prevoziti robu, sta ti vredi i najveci kombajn ako nemozes da stignes da oteras robu ?
U principu je to logisticki posao i zavisi koje kolicine moras da obradis , kolike su parcele koliko su udaljene od skladista ? sve je to vazno da bi se mogla doneti prava odluka.
Pozdravljam sve forumase
 
Najveci problem u transportu predstavlja kada veliki kombajn vrsi kukuruz. E tu treba jako puno prikolica. Meni u kukuruzu prevoze 4 traktora. Dve kamionske prikolice od 12.5 i 14 t, dve zmajevke od 7 tona i 2-3 loznice od 5 tona. Silos mi je od njiva udaljen 7-12 km ( 50 - 70 % se ide asfaltom ) i stizu da prevoze samo ako ne cekaju na vagi duze od 30 min.
 
mims je napisao(la):
Mislim da mi je prevoz do silosa za sada najmanji problem, treba se samo odlučiti da li da se uzima kombajn i koji.

Idi kod Braše i pitaj ga šta je radio i u pšenici i u kukuruzu sa 171.kod njega nema prve brzine u menjaču dere ih ko male majmune a te clasove njima dere kožu sleđa.Jednom kolegi je crkla neka osovina na jd975 stojao je u njivi kod čoveka 4 dana do nisu namestili aj kvar a kod zmaja ti je naj duže 4 sata da se bilo koji kvar otkloni.Ako ti nije dosta da uradiš 15-18jut kukuruza na dan onda neznam da li bi ti dovoljan ceo konvoj kamiona.15jut*6.500kg=97.500kg=4 kamiona :ppozdrav: :ppozdrav:
 
a kombajne iz nemacke da li uvozis i koliko traje isporuka i za koliko to moze da se sve obavi papiri itd,,
 
Imaš ti Zrenjaninac prava, a znam kako Braša Grao tera, imao sam priliku da vidim, doduše iz daleka, u ataru iza Zlatice.
 
:D Svi mi tako teramo ovde kod nas 171 neko za nijansu sporije neko brže ali usuštini ih ne mazimo. Još kad ima :ppozdrav: onda smi prsti stiskaju dugmiće. :haha: :haha:
 
pa dobro "zrenjaninac" kad vec toliko hvalis tog zmaja koja mu je realna cena ? :sta:
polovnjaka sa zapada u toj klasi nema bez 20000e
 
u toj klasi i to godište možeš samo da sanjaš za 20.000€ da nađeš preko.

a nemam šta da ga hvalim ili ne samo kažem da je stvarno zver od kombajna
 
privatnici ada,mol.... sve odrade,al' kvalitet....mada ako ljudi nemaju logistiku,dzabe njima tako velik kombajn,kad nestignu da prevuku.
 
Nemoj porediti zmaja 171 sa manjim klasom vec ga poredi sa klasom iz njegovog ranga a ja mislim da je to klas 98 :ppozdrav:
ZRENJANINAC je napisao(la):
mims je napisao(la):
Mislim da mi je prevoz do silosa za sada najmanji problem, treba se samo odlučiti da li da se uzima kombajn i koji.

Idi kod Braše i pitaj ga šta je radio i u pšenici i u kukuruzu sa 171.kod njega nema prve brzine u menjaču dere ih ko male majmune a te clasove njima dere kožu sleđa.Jednom kolegi je crkla neka osovina na jd975 stojao je u njivi kod čoveka 4 dana do nisu namestili aj kvar a kod zmaja ti je naj duže 4 sata da se bilo koji kvar otkloni.Ako ti nije dosta da uradiš 15-18jut kukuruza na dan onda neznam da li bi ti dovoljan ceo konvoj kamiona.15jut*6.500kg=97.500kg=4 kamiona :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Mislim iako i jedan i drugi imaju po pet slamotresa Clas 98 je neprikosnoven u svojoj klasi, niko mu nije ni blizu. ::svaka cast::
 
Dragisa Grujic je napisao(la):
Nemoj porediti zmaja 171 sa manjim klasom vec ga poredi sa klasom iz njegovog ranga a ja mislim da je to klas 98
Mislim da se poređenje odnosi na to šta se dobija za određenu sumu novca, a da 171 spada u klasu većih kombajna to znamo.
:ppozdrav: :cao:
 
mica967 je napisao(la):
Mislim iako i jedan i drugi imaju po pet slamotresa Clas 98 je neprikosnoven u svojoj klasi, niko mu nije ni blizu. ::svaka cast::
znaju ljudi koji voze strane kombajne svasta da kazu al o cenama odrzavanja slabo pricaju, 3HB kais za MF sam platio 750e u masfer agro pa sam se cesao i gde me nije svrbelo
 
Nazad
Vrh