Uvoz polovnih kombajna iz inostranstva

paorpaor je napisao(la):
abro
Koliki mu je heder i kolikom brzinom radis?
Heder sam hteo da bude 3,6 po meni je idealan za taj kombajn (dosta sam ih studiro, praksa od 15g na kombajnima itd...) ali nisam uspeo sve ukomponovati na polovnom kombajnu tako da kod mene je heder svega 3,05m ali sad sam vec zadovolan i time jer "nije bitno koliki je vec kakav je majstor" :haha:
Ponavljam se parcele koje radim usluzno retko su vece od 1ha jedino kod mene mozda tako da malim hederom mnogo dobijam u transportu a i malo brze kosim, polog mi uopšte nesmeta a i ako nam zabrane transport sa hederom po asfaltu na mene se to ne odnosi (nadam se) jer nije siri od kombajna. Da i najvaznije konacno nemoram svako jutro kaciti i skidati heder da bi usao u dvoriste.
Polog koji vidis na slici, buraz je popizdio da mu ostaje sa zmajem (imam jos 162, kosa 4,8m), ostavio meni i vrsio sam ga 4,5-5km/h i navrsio mu nekih 37m/kj sa 10,5%vlage to sam vrsio zadnje na kraju sezone. Postavio bi vam i snimak ali neznam kako.
Zavisno od psenice vrsim od 3.5-8km/h. :D
Pozzzzzz :cao: :mad:(
I da, malo mi je zao sto nije meca vec perkins (125ks), mehanicki ili hidro? to vec treba probati i jedno i drugo i onda reci sta je bolje-zahvalnije, kod mene je mehanicki.
 
A šta mislite o nekoj drugoj marki, koja može biti pogodnija za nas: DF, NH ili bilo koja druga, a da ima delova kod nas, čisto da ne kupujemo Claas-a zbog komšija.
 
Carina za polovne poljo mašine je smešna mislim da je par procenata od cene mašine , s tim da najčešće na računu(profakturi) može da se napiše iznos mnogo manji od stvarne vrednosti mašine . Najjeftinije su mašine u Francuskoj koja i nije puno dalja od švabije (najčešće) , i tamo su mašine održavane . Cena po 1km/1€ kako je već neko spomenuo . :cao:
 
Koja te tacno masina interesuje? koliko imas zemlje sa njom da radis ?pa cu ti reci koji je kombajn za to najbolji da uvezes ..
Pozdrav
 
Sve u svemu zajedno sa uslugama bude po 50 ha žita i kukuruza, kod nas se slabo seje soja, i još oko 15 ha suncokreta. Nebih da kupim Claasa samo zbog imena, pa da se posle patim zbog cene delova, bitno je samo da ima velik učinak.
 
Sto ste ljudi tako ubedjeni da Claas ima najveci ucinak. To je preskup kombajn. Na primer da ga uperedimo sa Zmajem 143. Claas u istoj klasi moze biti brzi nesto malo,ali ne i toliko koliko mu je veca cena,a to je bar duplo. Ako nemate da radite na stotine hektara nece vam se isplatiti claas,verujte.
 
Podrzavam Paora 100% Zmaj 142 ili 143 odradi to sto je mims napisao da bi njegov kombajn trebao da radi.Mi smo ove godine toliko hektara skinuli samo psenice sa Z142. Jedino ako hoces da zavrsis zetvu za 2 dana tada tazi clasa.
 
JD je jeftiniji od claasa. Ja sam moj 975 sa zitno kukuruznom varijantom platio 17000 e. Kombajn je u odlicnom stanju. Mogao sam da kupim i claasa 76 koji ima manji motor,manji heder,manje jedan slamotres i bez kukuruza za 17000. Ti sad vidi sta je jeftinije. U svakom slucaju claas je skuplji od drugih za 5,6 hiljadarki. Mislim da nikako nije bolji od JD. Kod mene ima jedan klasa 76 i nista mu nije veci ucinak nego zmajev.
 
~Kiki~ je napisao(la):
Carina za polovne poljo mašine je smešna mislim da je par procenata od cene mašine , s tim da najčešće na računu(profakturi) može da se napiše iznos mnogo manji od stvarne vrednosti mašine . Najjeftinije su mašine u Francuskoj koja i nije puno dalja od švabije (najčešće) , i tamo su mašine održavane . Cena po 1km/1€ kako je već neko spomenuo . :cao:
:nono: :nono: Kao prvo Kiki cena carine uopste nije smesna i nije par procenata nego sa porezom iznosi oko 30 procenata od procene vrednosti masine.Mozes da pises bilo koji iznos,ali nasi carinici nisu bas tako glupi,imaju i internet i katalog svih mogucih masina.A prevoz npr Claasa 106 iz CH je oko 4000e.I masine iz Francuske ne mogu da budu nikad kao iz Svajcarske.U CH su skuplje ali 100 puta bolje i odrzavanije.Prosle nedelje mi je izmakao jedan Claas 106,kostao je 20000 Sfr.
 
Nije meni problem žito nego kukuruz, jer mi za 80 jutara treba 10-11 dana rada sa Z142, a u jesen ima najviše posla. A što se tiče dažbina koliko znam carina je 10%, a na cenu sa carinom ide 18% PDV, a carina utvrđuje cenu iz kataloga, ali neznam kog.
 
Mims za velik kombajn moras da mislis i na odgovarajuci prevoz.
 
zna li neko za neki povoljan adapter za kukuruz petoredni sa roto seckom moze i u hrvatskoj
 
Nazad
Vrh