Uvoz polovnih kombajna iz inostranstva

Postavio sam pitanje i u temi transport kombajna a posto se radi o uvozu reko da postavim i ovde.Zamolio bih clanove foruma za neke brojeve telefona od prevoznika koji prevoze kombajne i preko granice.Poruke mozete poslati i na pp.Unapred hvala.
 
kokolo prijatelju ja Hrvacku i ne vidim kao neko inostranstvo. Nadji ti kobajn a ja cu telefonm sve da ti zvrsim ,i nista te nece kostati to sto ja budem uradi.
 
Jedno pitanje,koliko je sada carina na polovne kombajne?I šta se plaća na granici osim carine?Da li može kombajn doterati iz susedne države na svojim točkovima?Da li se i onda uračunava u transportne troškove?
 
Jedno pitanje,koliko je sada carina na polovne kombajne?I šta se plaća na granici osim carine?Da li može kombajn doterati iz susedne države na svojim točkovima?Da li se i onda uračunava u transportne troškove?

Probacu da ti odgovorim mada sam ja 2013 u septembru uvezo kombajn , i ja sam hteo da ga vozim ali se vise ne sme , carinu neplacas ako si registrovan samo trebas traziti EUR 1 obrazac i to bivsi vlasnik treba da podpise , to overava da je proizveden u evropskoj uniji uz izjavu vlasnika da je kombajn najmanje (neznam tacno 5 ili 10 godina) u njegovom vlasnistvu . Ako je kombaj iz inostranstva najverovatnije si ga nasao na internetu ti odstampaj oglas koji kombajn si uzeo da prilikom uvoza ne bi racunali pdv na veci iznos .
 
Jel zna neko ljude (firmu) koji se bave papirologijom oko uvoza poljoprivredni mašina iz inostranstva konkretno iz Hrvatske.Kupio bi samohodni berač,pa me interesuje da li se neko sa tim bavi da mi sredi papire i carinu,takođe i transport?
 
Ne radi svaka spedicija i mnogi ce ti pricati moze bez problema,moze kao staro gvozdje pa kad odes na carinu onda sledi sisanje.
Javi se Saletu Rataru da ti da broj od coveka sto je njemu uvezao berac iz HR.
 
Jel se menjalo šta oko uvoza polovnih kombaja, jel i dalje bez carine kako je gore navedeno + pdv(20%) na troškove transporta i fakturisanu vrednost kombaja.
 
Prosli put kad sam uvozio kombajn platio sam 400 e, a na ovaj ce biti oko 450 eura...
 
Cuo sam da nemci nece vise izdati ili ne izdaju vise obrazac o poreklu EUR1 za poljoprivredne masine.
 
Ja sam dobio samo racun i nista vise. Prosli put kad sam uvozio kombajn isto sam samo racun imao, i nije bilo nikakvih problema...
 
:sta:Zašto nebi izdavali Eur1???Valjda je i njima u interesu da putuje mašina koja je na prodaju sa placa.:ppozdrav:
 
Ne znam, ali znam da mi rekao drugar on je u zadnjih par godina sve iz nemacke uzeo i sad zadnje sta je uzeo bio je traktor jedva je izzvukao od njih obrazac o poreklu
 
Nazad
Vrh