Uvoz polovnih kombajna iz inostranstva

Možda je teže izvući ako kupuješ direktno od vlasnika pa taj nije upućen u to ili neće da se petlja stim,a kad krene da traži Eur1 od placeva ili dilera ovi mu iz inata neće da odrađuju pošto nije njihova mašina i nisu mogli da se lepo ugrade...Prošo sam i ja jednom tako preko,hteo od fizičkog lica da uzmem kombajn i zovem generalnog zastupnika za tu marku i objasnim im o čemu se radi da mi treba Eur1 i platiću koliko treba,međutim lik me 'ladno skinuo s one stvari kao ima on dovoljno posla oko toga i za njegove mašine,ne da još vija i za tuđe...I ja odustanem od svega toga.:ppozdrav:
 
Ja sam otiso na carinu gde ce biti carinjen kombajn i trazio eur 1 obrazac odneo kod vlasnika kombajna on popunio i kod nekog pisara da izjavu da je vlasnik vec 10 godina i to je to. Na carini su mi trazili 20eura za eur 1 obrazac.
 
Kog transportera imate za preporuku treba da mi dotera masinu iz nemacke?Treba mi da ima onu prikolicu sa kadom posto je masina sira od 3m i treba da ide sa pratnjom do oovde a masina je teska 18t. Unapred zahvalan:bravo:
 
Pricao sam sa Stipanom ali je juce trebao da krene na put i imao udes u NS,ima jako puno posla treba da se nacekam najmanje 10 dana
 
Tema je malo zamrla, izgleda da svi kupuju nove kombajne, niko ne uvozi polovne :veseljak::

Da li bi neko mogao da mi da kontakt od neke špedicije koja bi mogla da mi da podatke oko troškova uvoza kombajna iz BiH u Srbiju?
Ne zove mi se nasumično neka špedicija jer predpostavljam da je kao i kod nas da se ne bavi svako sa tim
 
Tema je malo zamrla, izgleda da svi kupuju nove kombajne, niko ne uvozi polovne :veseljak::

Da li bi neko mogao da mi da kontakt od neke špedicije koja bi mogla da mi da podatke oko troškova uvoza kombajna iz BiH u Srbiju?
Ne zove mi se nasumično neka špedicija jer predpostavljam da je kao i kod nas da se ne bavi svako sa tim
 
Gledao sam video.
Istovar odlično odrađen.
Kakvih je problema bilo oko homologacije?
Prodavac obećao da će svi papiri biti spremni i da se samo odradi tehnički i registracija. Fali homologacija i još neki papir o originalnim dimenzijama i teh. karakteristike, on se pravi lud, kum pokušao sam da reši, tražio od Almexa koji kao hen. zastupnik cLAASA to izdaje, ovi mu uzeli 200 e za jedan papir, na kraju se ni to ne slaže, ovi neće da daju homologaciju, haos...
 
Ako bi slučajno prodao kombajn u Srbiju neću da ljudi imaju problem, zbog toga pitam.
Možda je najbolje da ga ovdje registrujem pošto prije nije nikada registrovan, pa ako se gdje proda lakše je sa našom saobraćajnom.
 
Kod nas u HR treba samo original račun i ako se dobije knjiga/katalog sa kombajnom gdje pišu neki podaci o njemu,ako nema toga onda se izmijeri ili se nađe na internetu...
 
Prije sam registrovao jednu Laverdu kao nova je kupljena u Austriji, uvežena je iz Slovenije tamo nije nikada registrovana. Uz nju je došao tipesajn, knjigica u kojoj piše bukvalno svaki detalj o kombajnu uključujući i sliku kada je bio nov, to je dobra stvar.
Kod nas hoće da prave problem ako prije nije bio registrovan i nema saobraćajne, o tome se mora voditi računa, da prodavac na fakturi napiše da nije bio registrovan i onda nema problema
 
Da li neko zna sajt od one firme koja prodaje kombajne iz Madjarske , grad Baja?
Neki kontakt?
Pisano o tome na forumu, ali sad ne mogu da nadjem
 
Nazad
Vrh