Uzgoj matičnoga jata koka(coob 500)

lazarevics

Član
Učlanjen(a)
1 Jun 2009
Poruka
44
Lokacija
Porječina
imam dva objekta sa po 500m2 namjenski pa me zanima vaša iskustavi savjeti stručnjaka kako poboljšati nosivost prvenstveno mislim na nagli porasti i takođe nagli pad nosivosti,kako to sprečiti.

_____________
unapred se zahvaljujem na odgovorima
 
Mislio sam da si pogrešno napisao koji je hibrid u pitanju. E sad za matično jato koka nosilja je sad malo teže doći do nekih saveta, pogotovo praktičnih i isprobanih saveta.

Odakle si nabavio piliće za to jato ?
 
MIslim da na na Sarajevskom poljoprivrednom ili na poljoprivrednom fakultetu u Banjaluci predaje profesor Sreten Mitrović koji je stručnjak za živinu i ima knjigu živinarstvo u kome se bavi problematikom uzgoja živine a samim tim i matičnih jata a na polj fakultetu u Zemunu imas knjigu ishrana živine od prof Živana Jokića u kome se bavi problematikom ishrane, pogotovo restrikcijom hrane kod matičnih jata teških hibrida. Inače prof Mitrovic je na polj u Zemunu redovni profesor.
 
Matično jato Coob 500

Pozdrav svima, novi sam,
Imam 9 koka nosilja, i jednog pjetla, nosilje teski hibrid coob 500, koje sma uzeo od ovdasnjih velikih farmi, kao dio matičnog jata koji je istrošem,
Interesuje me da li se sa njima može dobiti ponovo takvo isto matično jato, nekim tipom ukrstanja ili vracanja krvi,
ili ako ne, gdje se mogu nabaviti, ciste krvi, mislim da se uvoze, hvala svima unaprijed
 
mislim da Lazarevicu trebaju tecepture za pripremanje hrane u eksploataciji roditelja teske linije
Znam neke ljude koji to uspesno rade u okolino Pozarevca :bravo:
 
zeli bih nabaviti maticno jato ,pa da li mi neko moze dati adresu firmi koje se bave proizvodjom maticnog jata coob 500 unaprijed hvala :D
 
Odg: KAKO REPRODUCIRATI MATIČNO JATO COOB 500, ILI GDJE NABAVITI CISTU KRV

Maticna jata su hibridi i ne mogu se tako lago dobiti. Procedura je dosta komplikovana i rade ih samo par velikih kompanija u svetu ( COBB, HUBBARD, ROSS ) . Posle nekoliko ukrstanja se dobija dedovsko jato od cijih jaja se dobija roditeljsko jata a od njihovih jaja se dobijaju jednodnevni pilici koji se koriste za tov. Roditelje hibrida COBB mozete nabaviti u firmi IRADIA iz Novog Sada .
 
Ja radim na odgoju kobb-a vec 10 godina ako ti treba savet u vezi tehnologije drzanja i ishrane javi se !!!i
A mogu pomoci i ostalima postavljanjem dokumentacije.... Ako nam moderatori to dozvole :cao: ....

Pozdrav !!!
 
Pozdrav komšija. Naravno da ćemo to dozvoliti, ali najpre dve stvari:

1. Ukratko na se predstavi u odgovarajućoj temi.
2. Ako u toj dokumentaciji bude bilo kakve reklame - odmah brišemo.
 
Sve što Vas interesuje a u vezi je sa tehnologijom i u vezi ove teme obratite se
 
Ljudi kontao sam da uzmem maticno jato koka noslilja posto ih drzim ali odrasle i svake godine tuca je koke.......pa sam kontao da sam uzmem da pokusam da ih lezem....e sada sta treba da uzmem za kocetak to jest kako se zove jato.....jesu to BRAMA,NJU HEMSIR ?

---------- Poruka napisana u 11:36 ---------- Prethodna poruka je at 11:30 ----------

Pozdrav komšija. Naravno da ćemo to dozvoliti, ali najpre dve stvari:

1. Ukratko na se predstavi u odgovarajućoj temi.
2. Ako u toj dokumentaciji bude bilo kakve reklame - odmah brišemo.
http://ukrasnazivina.jimdo.com/ probaj ovde naci

---------- Poruka napisana u 11:37 ---------- Prethodna poruka je at 11:36 ----------

redbull kakve su te koke nosilje i taj pevac koliko su teski i koje boje
http://ukrasnazivina.jimdo.com/ ovde probaj naci ono prethodno je greska
 
Nazad
Vrh