Mikotoksini u mleku

o tome ja pričam sećateli se kad su radikali tj toma jasno reko ja hoću da budem predsednik šešelj je trebao samo s koštunicu da napravi koaliciju i ds bi bio smenjen toma je zato napravio novu stranku hoće zdravu srbiju a na sve strane hoće da ga diskrebilituju.pa je prvi pokušaj napravljen ovako je prenešeno srpskoj javnosti ,,sin predsednika tomislava nikolića je čestitao aleksandru vučiću na mesto ministra odbrane,,stavili su tominog sina u kontekstu da je jača ilčnost od vučića,zatto se tomin sin ne pojavljuje u javnost zna za caku.
 
Problem sa aflatoksinima je u Americi bio još davno , tada su uveli obavezne kontrole pod tzv "crnim svjetlom " na svim kako oni kažu elevatorima ili otkupnim silosima . Bio je to i jedan od glavnih razloga subvencionisanja proizvodnje etanola , dabi zdravi kukuruz išao u ishranu , a zaraženi u etanol ito u poseban postupak kada ostaci neidu u stočnu ishranu.
Ni GM hibridi sa Bt tretmanom nisu izmišljeni bez razloga , nego da se suzbije glavni uzrok a to su razni insekti . Priroda se neminovno mijenja, raste broj ljudi na planeti i normalno je da zbog velikih površina neke biljke javljaju se eksplozije nekih insekata . Važno je nešto preduzeti na vrijeme da se zaštitimo kolko tolko , ali mi smo najpametniji na svijetu.
 
gde moze biti mikotoksina na susnoj godini ,aflatoksin je produkat gljivice aspergilus flavus trazi za svoj razvoj trazi kisovite godine za svoj razvoj ,to je plasirano samo da uvezli kururuz iz eu ,i oborili cenu seljaku kukuruza i mleka ,
 
Evo proste racunice u Srbiji ima oko milion goveda i svako govedo pojede po tonu i po kokuruza,dolazimo do cifre milion i po tona,koje kostaju 300miliona evra,e sad neg se izvoznici ugrade sa 10 posto to je 30miliona evra,pa oni ce za te pare pricati ne da je zarazen sa toksinima neg da ima bojnog otrova u njemu,ovde je cilj da se unisti stocarstvo,to je vise neg ocigledno samo naivni to neprimecuju,e kad oni budu potpuni monopolisti, bice da zarada u suvom ratarenju bude pozitivna nula.I da dodam nace oni i svinjama i pilicima neke bolestine,oni jednostavno gledaju samo svoj interes,oni ce kokuruz izvoziti a meso uvuziti,da bi zaradili i na jednom i na drugom.
 
gde moze biti mikotoksina na susnoj godini ,aflatoksin je produkat gljivice aspergilus flavus trazi za svoj razvoj trazi kisovite godine za svoj razvoj ,to je plasirano samo da uvezli kururuz iz eu ,i oborili cenu seljaku kukuruza i mleka ,

T što ti prijatelju pišeš važi za strna žita. Kod kukuruza je obrnuta situacija.
Umorio sam se već od objašnjavanja jednog istog kao papagaj. - Upravo su sušne godine idealne za razvoj plesni i gljivica na kukuruzu. Takvi uslovi pogoduju insektima kojih tada ima u većem broju u odnosu na uobičajeno. Njihove larve masovno načinju mlade klipove kukuruza koji su uvek sočni i jedri u toj fazi bez obzira na to da li je godina kišna ili sušna. Sokovi iz načetih zrna u mlečnoj fazi cure po klipu i mešaju se sa fekalijom tih larvi. Tako se ispod zelene ljuštike stvaraju idealni uslovi za razvoj plesni i gljivica jer toplote ima i na pretek, ali ne i direktnog prženja sunca.

- - - - - - - - - -

Evo proste racunice u Srbiji ima oko milion goveda i svako govedo pojede po tonu i po kokuruza,dolazimo do cifre milion i po tona,koje kostaju 300miliona evra,e sad neg se izvoznici ugrade sa 10 posto to je 30miliona evra,pa oni ce za te pare pricati ne da je zarazen sa toksinima neg da ima bojnog otrova u njemu,ovde je cilj da se unisti stocarstvo,to je vise neg ocigledno samo naivni to neprimecuju,e kad oni budu potpuni monopolisti, bice da zarada u suvom ratarenju bude pozitivna nula.I da dodam nace oni i svinjama i pilicima neke bolestine,oni jednostavno gledaju samo svoj interes,oni ce kokuruz izvoziti a meso uvuziti,da bi zaradili i na jednom i na drugom.

Činjenica je da su sam kukuruz i proizvodi od njega i do deset puta zagađeniji mikotoksinima nego mleko od krave koja ga je jela. Prostom logikom posmatrano, ako neko baci ručnu bombu prema meni, teško meni, ali su mi daleko veće šanse ako je ispred mene krava da me zakloni svojim telom nega da nemam nikakav zaklon.
Neko koristi medije da kombinovanjem plasiranja nekih nesrećnih istina i zataškavanja nekih drugih nesrećnih istina postignu kod širokih narodnih masa efekat konfuzije ili dezinformisanja, a bez direktnog plasiranja laži. Sve sa konačnim, najverovatnije mračnim ciljem i to vrlo verovatno ovim koji je drug Steva naveo.
 
U CG su zabranili rad mlekarama tri dana dok ne dođu provere mleka, sav kukuruz mora da prođe provere pre uvoza, a ovde jako malo ljudi pravi silažu i ima svoj kukuruz, samo su napravili paniku bez veze.
 

Sad će opozicija opet da sere da ne valja. Mi pravimo ujdurmu od svega ili niodčega u eventualnom nedostatku nečega.

Po meni je ovo ključni citat iz tog članka:

"Ми смо дошли до тога да су нека млека била на граници или нешто изнад границе дозвољеног нивоа афлатоксина. До пре две године, имали смо границу 0,5, а сада имамо 0,05. Значи, не можемо говорити о токсичности", рекла је Славица Ђукић Дејановић.
Министарка здравља објаснила је да оно може бити опасно само уколико се у дугом периоду користе токсичне дозе.
"Нисмо нашли токсичну дозу. Ако неко годинама пије млеко које има вишак токсина, а код нас већ 25 година никада није било афлатоксозе.
 
Nisam citao celu temu, ali moje misljenje je da su malo previse naduli ovu stvar oko mleka i mikrotoksina uopste. Samo dzabe dizu paniku u ovom napacenom narodu i tu ce najvise da najebe seljak koji proizvodi to mleko. Mozda ima tih mikrotoksina u malo vecem nivou u odnosu na prethodne godine ali mislim da to nije razlog da se dize ovolika panika. Sve je ovo politika.
 
Од ове лабораторије сам први пут чуо упозорење за афлатоксин, још јесенас, а они то не раде само код нас већ у целом свету. После тога су медији објављивали само демантије а тек сад видимо да су и монги наши научни радници и лабораторије дошле до истих резултата само то није објављивано. http://www.sgs.rs/sr-Latn-CS/Agriculture-Food.aspx
 
a evo i resenja, zvali me iz imleka i rekli da su uvezli adsorbens za aflatoksin iz austrije i da kosta 480din/kg i ide 30g/kravi/dan
 
bravo jovo majstore.po principu daj još pare a će ga kompezujemo kroz mleko pare nedamo ni za zivu glavu ha ha
 
Moja lokalna stanica otkupa od jutros stopirala prijem mlijeka, navodno u cisterni su u mljekari Tuzla, otkriveni aflatoksini. Za tri dana ce od svakog pojedinacnog proizvodjaca uzeti uzorak, pa kom' opanci kom' obojci.Nekako mi ovo sve lici na nekakvu ujdurmu "trulog zapada", da bi nam likvidirali stocni fond pa nam posle uvalili svoje neko budjavo mlijeko, i "visokomljecne" junice.
 
ljudi situacija je ozbiljna,a od večeras mlekara smanjuje otkup na pola jedino od robnih proizvodjača nastavljaju dok ne stignu rezultati pa čije ne bude valjalo neće ga nositi:sta:.
 
a sad onaj brizni gradonacelnik izjavljuje da laboratorija koja je radila za njega analize nije AKREDITOVANA te da se ogradjuje od daljih izjava kako ne bi popio krivicnu prijavu
Pa somino neopevana sto si onda lajao preko Twitera !!!!
 
Poslednja izmena:
Nekako mi ovo sve lici na nekakvu ujdurmu "trulog zapada", da bi nam likvidirali stocni fond pa nam posle uvalili svoje neko budjavo mlijeko, i "visokomljecne" junice.

Ja bih pre rekao da će ovu ujdurmu da iskoriste da nam uvale genetski modifikovan kukuruz otporan na insekte, plesni, gljivice, korove, glodare, ptice, poljo-kradice itd. pa preko tog kukuruza koji će nam doneti "spas" na mala vrata ima komplet da nas zagade pored svih sakagija još i tim mutantima.
Danas u lokalnim Kikindskim Novinama piše da će se pred lokalnom skupštinom naći predlog uredbe da se na nivou opštine zabrani proizvodnja i promet GMO i proizvoda od njih. Predlog su odvojeno podnele sledeće tri strane: jedno porodično poljoprivredno gazdinstvo koje se bavi organskom poljoprivredom, zatim opoziciona DSS i Zeleni Srbije iz vladajuće koalicije(na listi DS). Prema rečima predsednice skupštine opštine Kikinda(LSV) očekuje se potpuni konsenzus po ovom pitanju lokalne vlasti(DS, SPS, LSV i SVM) i opozicije(SNS i DSS), kao što je to već bio slučaj za vreme njenog mandata kad god se odlučivalo o pitanjima od vitalnog interesa građana naše opštine.

Mogu slobodno da kažem da će još jedna opština u Srbiji da se doda na spisak GMO-free oaza.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh