Čvorci - odbrana i zaštita plodova

~Kiki~

Član
Učlanjen(a)
25 Nov 2008
Poruka
2.483
Lokacija
Padej
Imam problem sa čvorcima napali su kruške i šljive . Bukvalno će sve pojesti . Interesuje me postoji li neka pomoć . :zli:
 
Čvorak

European_Starling_2006.jpg
 
Mi smo trešnje sačuvali od najezde tako što smo drveće ,,obukli,, u mrežu za zasenu! Doduše ja imam samo dva drveta i rezerve mreže! Skupa parada za voćnjake!
Ako išta vredi srećno-inače osta bez roda!
 
@Agika 2 - I ja imam par velika drveta , ne voćnjak . Interesuje me kakve su to mreže ,
gde se i po kojoj ceni mogu nabaviti . Može li koja fotka .
 
Zove se rashel mreza za zasenu.Koja je cena na danasnji dan ne znam, kod nas to ima,,Folijaplast,, tu ima svega za plastenike i staklenike.Mi smo kupili pre tri god pa nam je ostala veca kolicina i time smo prekrili krosnje.Siroka je par metara a duzinu kupujes.Na netu mozes da nadjes informacije ako ukucas,, mreza za zasenu,,!
Dobar lov! :cao:
 
Nema na čemu!
Nadam se da si u medjuvremenu nabavio mrežu i zaštitio voće :sta: inače si ostao ,,praznih šaka,, ako tek sad krećeš!
A možda imaš sreću pa su čvorci našli bolju pašu! :cao:
 
ljudi izgleda ce smešno ali za sad daje rezultate moj cale je kupio balone neznam tacno naziv ali ovi sto lete u vazduh punjeni su sa freonom ili tako nesto i okacio (vezao) u vinograd za sad beze ali dokle videcemo. Ako neko ima bolji savet neka napise.
p.s. inace ti baloni su u obliku zivotinja bar kolko sam ja uspevao da vidim po vasarima
 
To mora da je extra prizor! Pošalji sliku!
Svašta ljudima pada na pamet-samo da funkcioniše! ::svaka cast::
 
dragansavin je napisao(la):
moj cale je kupio balone neznam tacno naziv ali ovi sto lete u vazduh punjeni su sa freonom ili tako nesto
Heliumom.
Zanimljivo ::svaka cast:: Nadam se da ce dobro podneti przenje sunca.
 
Mozes da vezes i kese ili jos bolje trake od najlona za grane da oteraju ptice,tako su i meni zamalo tresnje obrstili :zli:
 
hvala ivanhoe za helijum. e izgleda da je tu problem kod sunca danas gledam poceli su da se izduvavaju,znaci novi izum, vidim komsija je okacio decije gume za kupanje videcemo rezultat
 
Ja sam gleda na jednom vocarskom sajmu u HR prije 2 god napravu kojom oni brane voce. Neznam kako da to opise ali najjenostavnije receno klepetalo koje se okrece i zvrci,mali dasak vjetra je dovoljan da se ono okrece i ptice nece na vocke a takodje sam i u Sloveniji vidio da svi vocnjaci to imaju . I ove godine cu ici na sajam vocarstva u HR pa cu to uslikati i postaviti sliku
 
Na sve te prave se čvorci vremenom naviknu i posle se ne boje .Čuo sam od jednog poznanika da je napravio sirenu koja se uključuje periodično , ne u istim vremenskim razmacima i ne istih zvukova . Sve je vezano na akumulator i kaže da za sada šljaka . Ali kod mene će to da bude tek sledeće godine , jer sad mi jedino ostaje vazdušna puška i da špartam gore dole . :zli:
 
evo novi savet za plasenje cvoraka. a to je u vinogradu staviti radio bilo sta da ima na njemu i muzika ili da pricaju, za sad uspeva jer se plase od razgovora i bar kod mene ne dolaze u vinograd. jeste sasavo ali vredi
 
Auuu, pa Ti si stvarno u problemu?Ej, video sam da neki ljudi obmotavaju trake iz kaseta(audio, video..) oko krosnje drveca. Mozda je glupa ideja , ali ja video.... :D :ppozdrav:
 
Naseljavanje sokolova :sreca: cijem od ljudi gde su nastanjeni sokolovi nema cvoraka,svraka vrana golubova...
 
Lifam iz St.Pazove je dok je radio pravio topove . koji koriste butan bocu i pucaju , gruvaju ko ludi , e sad dali to ima negde dase kupi još neznam , al bilo je dobro , kad su isprobavali par komada u fabričkom krugu bilo je ko ... na bojnom polju , a i radanici su "lošije" spavali na radnom mestu :haha: :haha: :haha:
 
Nazad
Vrh