Voćarstvo - literatura i linkovi

Bibliotekar

Banned
Učlanjen(a)
21 Jun 2009
Poruka
700
Lokacija
Loznica, Podrinje, Srbija
~ Tošić,M.: Rezidba voćaka (fiziološko-tehnološke osnove gajenja voćaka i rezidba), 2. izdanje (dopunjeno), Nolit, Beograd,1989. ISBN 86-19-01660-1
~ Medigović,J.: Kalemljenje voćaka, 4. izdanje (dopunjeno),Nolit, Beograd, 1989. ISBN 86-19-01675-X
~ Stanković,D.: Ribizla, ogrozd, borovnica i kupina (osobine, sorte i načini gajenja i iskorišćavanja), Nolit, Beograd, 1982.
~ Ninkovski,I.: Breskva i nektarina (savremeni način gajenja), Nolit, Beograd, 1988. ISBN 86-19-01663-6
 
gde se mogu naci ove knjige? i da li ima neke sa bolestima, sa detaljnim slikama i objasnjenjima bolesti vocaka?
 
'Savremeno vocarstvo' - Dr Spasoje Bulatovic, Nolit, Beograd 1992
Knjiga sa preko 600 stranica, podizanje vocnjaka, djubrenje, vocke sa jabucastim plodovima, sa kosticavim plodovima, sa jezgrastim plodovima, svaka sorta detaljno opisana i predstavljena na slikama. Odlicna knjiga!
 
Odg: Voćarstvo - literatura

moze li mi neko preporuciti neku dobru knjigu o vocarstvu.interesuje me bukvalno sve ,od pripreme zemljista ,izbora podloge ,kalemljemje ,nacin sadnje, zastita voca i na kraju skladistenje voca.prvenstveno me interesuje kruska i jabuka.pocetnik sam ali imam volju za ucenjem.
Post je spojen: [time]1278877080[/time]
_________________________________________________
 
Odg: Voćarstvo - literatura

paaa knjige iz licnog iskustva toplo ne preporucujem ::lose::
Ono sto ja znam o tome je da su uglavnom stariji naslovi jer i onaj star par godina je zastareo zbog promene nacina sadnje sortnog sastava formiranja stabla pa sve do masovnog izbacivanja odredjenih sredstava zastite/hemijske/potpuno iz upostrebe
Zadnjih 100 god se recimo sljiva sadila 6*5 a u predhodnih 5 je polako prelazila sa 4*4,5*2 da bi dosla do 3,7*1,7 isto je i sa sortama sto je vrlo bitno
Najbolje je da naciljas vrstu koja te zanima i krenes po netu naucni radovi,brosure,forumi naravno sve sto ti zatreba mozes da nadjes ::super::
Jos da znas da je vocnjak na "daljinu" jedna velika glavobolja to znam iz licnog iskustva ali samo napred!!!
 
Odg: Voćarstvo - literatura

hvala na iskrenom savetu.i moje je misljenje da kretanje po netu i raznim forumima najbolji put ka saznanju.vocnjak na daljinu,dobro si me procitao ,nemam nameru da ovde ostavim kosti,pa kad se vratim da imam cemu da se nadam jer ne spadam u one osobe koje mogu mirno da sede a dotle vala bogu ima ko da se brine o vocnjaku(KRUSKA);IMA i starijih a fala bogu nadam se iovom mladompokoljenju.
s5l34m.jpg
 
Odg: Voćarstvo - literatura

Internet Bibliotekar, samoinicijativno, prikuplja literaturu iz raznih oblasti poljoprivrede, na primer: voćarstvo i vinogradarstvo.

Svakako, najbolje je obratiti se za stručnu pomoć i savet diplomiranim inženjerima.

Iskusan stručnjak koji redovno odgovara na e-mail:
dipl.ing. voćarstva i vinogradarstva gospodin Đorđe Simović
urednik Web sajta PoljoprivredaInfo
 
Odg: Voćarstvo - literatura

Za rubriku voćarstvo.
Ako želite dobru novu knjigu koja obuhvata opis svih radova u voćnjaku poćev od sadnje do zaštite voćaka jeste knjiga "Podizanje nega i zaštita voćnjaka" autor Janković Radoslav. Knjiga se moža kupiti na poljoprivrednom fakultetu u Zemunu, semenarni u Kameničkoj ulici u Beogradu, knjžarama BIGZ-a ili preko internet knjižara "Dobra knjiga" ili "Korisna knjiga".
Ako budete zadovoljni tom literaturom molim Vas odgovorite mi.
 
Odg: Voćarstvo - literatura

Ako neko može da mi preporuči literaturu o uzgajanju borovnice, na bilo kom jeziku i u bilo kom formatu. Linkovi ka materijalu sa interneta su takođe više nego dobrodošli. Hvala unapred svima. :ppozdrav:
 
Odg: Voćarstvo - literatura

Danas sam naručio ove 3 knjige, valjda sam dobro odabrao, za početak :sta:

1. Jagodasto voće
kupina, ribizla, ogrozd, borovnica, aktinidija-kivi
Autor: Milovan Veličković

2. Savremeno voćarstvo
Autor: Miladin Šoškić

3. Uzgoj borovnica i brusnica : 45 fotografija u boji, 31 crno-bijeli prikaz, 36 tablica
Naslov izvornika :
Anbau von Heidelbeeren und Cranberries
Autor :
Georg Ebert ( Pisac )
Antonija Dujmović ( Prevoditelj )
Ivan Zrinščak ( Prevoditelj )
Post je spojen: [time]недеља, 24. октобар 2010. 11:32:53 CDT[/time]
_________________________________________________
Našao sam i ovo:

mr Nebojša Mladenović GAJENJE BOROVNICE

Nikolic, prof. dr Mihailo - Gajenje borovnice

Richard A. Dale-Serbia Agribusiness project-Podizanje zasada borovnice
u Srbiji

Dr Kortni Veber-PRIRUČNIK ZA PROIZVODNJU
BOROVNICE ZA SVEŽU
POTROŠNJU
 
Odg: Voćarstvo - literatura

Future-jel ti stigla literatura?
Vidim da si iz Zemuna (komsije smo) pa posto i mene zanimaju iste stvari lepo bi bilo da se vidimo i malo popricamo...
Ja trenutno nisam u zemlji ali se vracam pocetkom januara.
Poz! :ppozdrav:
 
Poslednja izmena od urednika:
Odg: Voćarstvo - literatura

Sve stiglo sem ove -Anbau von Heidelbeeren und Cranberries-, razgrabio se ceo tiraž u hr dok sam ja naručio i sad čekam iz druge ture jer su mi obećali da uveliko doštampavaju. Našao sam i par komada na engleskom ali pošto ne stižem da pročitam i ovo što imam, staviću ih na led za sada.

Komšo, samo javi kad dođeš. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh