Mak

2-3kg poneki seju i do 5kg ni to nije problem i onako u prolece radis redukciju tj presecanje ali dovoljno je pola od toga ako mozes tako posejati.
:ppozdrav:
 
sejemo sa rau petorednom mašinom na međuredni razmak od 45 cm
mašina je preuređena izbačeni su diskovi i ubačene cetkice
inače mašina je iz B. Topole a čovek radi usluge
 
Lose se pripremilo, vlage nikako , cekao prvu kisu a sad vec predvidaju hladno pa mislim da je mozda kasno.
 
i kod nas isto tako dosta mojih kolega nisu posejali baš iz tih razloga
ja sam sejao na pasuljište i na jecmište (gareno) tako da sam lako uzorao i nekako spremio međutim malo vlage pa nije niko :sta:
 
Da ohrabrim one koji su posejali mak.KOmsija je posejao detelinu i kaze da je ziva,onaj prvi sneg je zastitio od hladnoce.I ja sam bio makaros '90tih godina.Pardon,2oo1.sam zadnji put sejao i imao 400kg na pola jutra.Prodaja krenula sve teze,uvoz iz Makedonije itd.Mi smo uglavnom sejali prolecni mak a jedini i najveci proizvodjac ovde je presao na jesenji mak.Zanje ga kombajnom od kad se caure ne traze inace,one su pokrivale troskove branja i selektiranja.On je stavio dole sa strane neki sanduk,tako da njegovo seme ni ne ide u bunker,vec u taj sanduk.Seje ga nekom plasticnom masinom sa cetkicama i dosta manje semena i nadnica posle utrosi.Ako nekom treba njegov telefon ili neka informacija napisacu.
 
Obilazio sam i ja moj mak , odlicno izgleda ali nije jos kraj zime.
@Farmer Bob
400kg sa pola jutra i jos prolecnog maka? To je odlican prinos, ::svaka cast:: .
 
Jel to ima neki organizovani otkup za mak ili prodajete na kilo po selu ili eventualno na kvantaš?
 
Organizovani otkup? Teško.
Ako hoćeš da prodaš veću količinu odjednom, cena je katastrofa.
Trenutno mi čovek nudi 100din/kg, što je sramota.
Ne znam kako će biti ove godine, ja još nisam prodala ni veći deo prošlogodišnjeg maka, ostalo je oko 2 tone.
 
Taman sam mislio da probam da sijem mak pa sad kad se raspitujem nije to baš tako sjajno.A sad još kad vidim da GREEN ima i na lageru a nude mu mizernu cenu mislim šta reći.
 
Hm..sto mi ovo nesto poznato ::namigivanje:: Evo i par mojih slika...
xlxc1f.jpg

mb4o44.jpg

2j1lkr7.jpg

2i7690y.jpg
 
Veceras mi je tata od te devojke pricao,da je 500kg tog opijuma 1987.god.(kad nas je potukao led),vredelo kao nov IMT 539.?! Pa to je da covek izgubi volju za ovu danasnju poljoprivredu...... :zli: :zli:
 
Nazad
Vrh