АГРЕСИВНИ ОВНОВИ

kada sam ovog mog ovna kupio kao jagnje ,kod predhodnog vlasnika je bio divalj i plašljiv (njegov otac se plašio ljudi neverovatno mnogo), a koko je odrastao kod mene smirio se i sada ne možeš da uđeš kod ovaca bez motke i one kineske lampe koja proizvodi elektro šokove ,ineče gotov si naleće ko lud
 
Slaviš, a lampa ga ne opameti za sva vremena?
Kupio sam lampu, ali probao nisam. Prethodni je bio veliki, ali kurva, kada je dva puta dobio malo po njušci više nije trzao. Sadašnji je miran, malo so odalji kao da se namešta, ali kada krenem na njega ode iza ovaca. Pa mi žao da lampu upotrebim.
 
Не знам да ли је , али кад се спути као крава за предњу ногу али тако да не може да подигне главу док не подигне ногу нема ударања. Стоји на три и не мрда. И још сам приметио , мада као што колега написа Ил де Франси нису као Сјенички и Виртемберзи , танак жилав прут по њушки или глави ако није зарасла у вуну бољи од батине. Батину не осећа , али од прута бежи под јасле и на путу до јасала разгрће овце. Мада хоће с леђа у задњицу кад се ненадам али то се догодило једном док смо одвајали овце по боксовима.
 
али кад се спути као крава за предњу ногу али тако да не може да подигне главу док не подигне ногу нема ударања.
Тако је моја баба везивала канапче биковима. :osmeh: Око рогова и за предњу ногу.
А нешто мотам сцену и не иде ми у главу, може ли он тако везан да наскаче на овце? Јер џаба му не ударање ако не одради свој један једини посао. :osmeh:
 
Ован док не дигне главу и не стоји на све 4 не може јако да удари право ( најчешће тако удара човека ) , може јако на страну овцу док једу или јагње али никако као кад се залети па средином чела . Не може и да буде спућен и да пари овце . Најгори су кад се паре , хоће да бију и овце које су близу оне која се пари . Још ако су сјагњене проблема колико хоћеш.
 
Nazad
Vrh