АГРЕСИВНИ ОВНОВИ

МИЛАН je napisao(la):
Ма зависи која раса,јел у парењу, колико је нервозан...Не мој да се опустиш и заборавиш да флашица има дно. Ја мислим да пред ову моју будалу не би смео изаћи без водоводног црева :haha:
:D :D :D :haha:
 
Имам једног годишњака, спремам га за замену. Одвојио сам га из стада од малена. Још није омирисао овцу и мисли да неће док не буде имао 18 месеци. Баш као што Миладиновић рече, утерао сам му мали страх од малих ногу, кратке батине прутом по ушима или њушци, вода, без мажења и мислим да ће бити добро, бар за сада тако изгледа. :cao:
 
Ja imam ovna Safolka koji hoce svakog tuci osim moje zene zasto neznam.Mene je jednom "malu udario"u koljena sa ledja da sam pao na zemlju opet se je zatrkao i ja sam legao potrbuske i nije mi mogao nista i pokusavao 3 puta da me udari i nemoze otad mu nevijerujem nikad i vezao sam ga.Ovome iskustvu me je moj dijed naucio kad sam bio malen jer sam sa njim isao kad je ovce cuvao na ispasi i nema sanse da covijeka udari kad lezi na stomaku bio on rogat ili ne.Nadam se da ce ovo iskustvo nekome pomoci.
 
Мени је то причао прве године кад сам почео држати овце човек који ми их је шишао. Јбг ја заборавио да Вам напишем. Шта ћеш старији човек. Каже да ти не може ништа, само лези на стомак а хвала Богу ето и Цар нам је доказао.
Царе како си га и чиме везао, колики му је радијус кретања?
 
Kao i kravi obicni kais ne lanac jer se upije u vrat posto se trza a kad ga pustim van onda ga svezem za kamijonsku staru gumu na lanac od 5-6m tako kad opase on trgne i pomijeri gumu pa opet pase ako ga za kolac pripnem onda on iscupa i pravi pizdariju ovako nema sanse nemoze se zaletjeti da udari nekog a moze pasti koliko zeli inace nije isao sa ovcama u pasu ove godine jer sam ga radi rodoskrvnuca odlucio. ::svaka cast::
 
nisam nigde primetio da negde pise na koliko ovaca ide jedan ovan. ako vec negde postoji molim vas recitemi gde da potrazim.da se ne ponavlja hvala. :osmeh:
 
ja sam ranije imao ovna koji je hteo da udara...i kada kod je nesto pokusao dobijo je nogu u glavu :haha: :haha: :haha: :haha: ...posle 2-3 nedelje smirio se... :ppozdrav:
 
Ma godisnje i 50 ovaca opremi sa sale da nepretijerujem previse.Samo ga dobro hrani ali ne previse i zobanja nek mu nefali i nemas problema "snaga se potrosi"na toliki broj.
 
E onda ja po vasem lazem ja kazem da 1 ovan od sale oplodi 50 ovaca a vi pricajte sta zelite i ubijedjujte me.Drzim 140 ovaca i nikad vise od 2 ovna nepustam na ovce i nijedna neostane jalova a vi recite 7 ovaca,5 ovaca,25 sto je idealno i tako knjige kazu a ja odgovorno tvrdim 50 ovaca 1 ovan oplodi od sale odnosno 2 ovna 140 ovaca da se jagnje u periodu od 01.03 do o1.05 a vi opet tvrdite 10 ovaca.Ponavljam idealno je 25:1 a moze i ovako i sve zavisi kakav je ovan dal je "lijencina" ili nije ovi moji su naliki na gazdu. :D
 
prico mi je jedan imo je agresivnog ovna i stavljo mu neku kapu na glavu da onda nije bio...sad kolko to pomaze neznam a to sam vidjo da ima po katalozima prodaju te kape za ovnove sto biju.
ja sa ovnovima nemam problema zato surak je imo ovna i on se plasio kad udje bio je smrt ja mu predlago da proda kerove da pusta njega da mu cuva kucu ogroman je ovan bio vintenberg
a ubacicu snimak kaki je bio ovnic ko mali sta su mu radili napravili su od njega masinu-ubicu
 
i ja imam problema sa ovnom,uzeo sam ga prije 2 mjeseca i sve do sada bilo je u redu. prije par dana počeo je da kreće na mene,a ima dva dana kako je počeo tući ovce,njih ima 5 komada. i baš im neda mira naganja ih baš žestoko i tuče ih. jel tu ima kakve pomoći ili da ga koljem što prije.
 
ovna veži ili odvoji u poseban boks, pa ga puštaj među ovce savka dva dana po sat vremena za slučaj da je neka spremna za parenje
 
Онај мој због кога сам покренуо ову тему се смирио . Баш сам га јутрос изнео из пушнице у шпајз.
Ту нема друге медицине.
 
hvala na savjetima,nešto ću poduzeti a zadnja solucija će biti klanje.
 
Nazad
Vrh