Ugradnja klime u kombajn

ma jebes ti na zmaja klimu.....iz otpada ventilator od zastave sa hladnjaka...postavis da ti ne smeta promaja i vidi ti hladnu kabinu(pisem iz iskustva)
 
nema tog ventilatora koji se ohladiti kabinu na 40 stepeni, samo mesa vruc vazduh ,to su price za malu decu.ja sam ugradio klimu u zmaja, preporodio sam se ,sedim ceo dan u kombaju i ne umorim se dodjem kuci cist, a ne kao da sam bio u rudniku.ako nekog nesta zanima u vezi klime nek se javi recu vam sve mane na koje treba obratiti paznju
 
Ja sam napravio za mog zmaja umesto fabričke napravio drugu ventilaciju iznova i namestio iz forda dupli cilindrični ventilator i mogu vam reći da je prijatnije u kombajnu nego napolju,kad upalim ventilator osetno obori temperaturu
 
nema tog ventilatora koji se ohladiti kabinu na 40 stepeni, samo mesa vruc vazduh ,to su price za malu decu.ja sam ugradio klimu u zmaja, preporodio sam se ,sedim ceo dan u kombaju i ne umorim se dodjem kuci cist, a ne kao da sam bio u rudniku.ako nekog nesta zanima u vezi klime nek se javi recu vam sve mane na koje treba obratiti paznju

Ma nema sanse ventilator da moze rashladiti,imam ga i gura samo vruc vazduh,konstantno su mi otvorena vrata i prozor....

Aj ako mozes ukratko napisati kako sta,i sta ti sve potrebno i jel tebi neki majstor ugradjivao ili si sam. Na pm ili ovako u temi,ali mislim da je bolje u temi da mozes pomoci svima koje zanima.
 
Moze li s46 terati i kompresor od klime?da li alternator ostaje isti?znajuci koliko neki automobili stenju pod klimom,opterecenje nije za potcenjivanje...a snaga motora 105 ks je bas knap za njega,ako ima i secku...mada je nas 142 ove zetve drzao temperaturu na 65-70c...a ventilatori mogu pomoci,ali ne rashladiti vazduh...znam jer imam tri komada u kabini-dva njegova i jedan dupli cilindricni sa autobusa...oni su tu cisto da covek ne umre u kombajnu od toplote.
 
Kad nema drugo, dobri su i ventilatori, ali da uvlače spoljni vazduh, i duvaju unutra, jer je ipak hladniji od unutrašnjeg, samo što se tada filteri zapuše za sat vremena. Kod mene su na DF-u dva baš jaka, i rade solidno, ali treba paziti na veliku promaju. Normalno da je klima zakon, ma kakva da je, bitno da RADI.
 
imaju slike u ovoj temi od klime sto sam ugradjivao. prvo sam hladnjak klime stavio ispred ovog hladnjaka od kombaja, to nije bilo dobro jer nema dovoljno cirkulacije vazduha .sad je postavljen izvana sa elektro ventilatorom od nekog auta koji vuce struju kao lud. sve u svemu kad upalim ventilator klime u kabini,kompresor i ventilator hladnjaka orginalni alternator nije imao sanse da napuni dovoljno ,pa sam stavio jaci alternator od 80 ampera, a sad je na knap mogo bi jos jaci .sto se tice snage motora samo se primeti kad je na slabijem gasu da kombaj promeni zvuk motora ,a na punom gasu ne oseti,evo evo ovu sam zetvu zavrsio nije bilo veci problema,sem sto mi je popustila remenica na motoru sto tera kompresor ,jer kad sam je pravio radio mi jedan tokar srce remenice i ja mu kazem majstore zavari je ,a on uzeo neko specijalno lepilo kako on kaze i zalepio i sad pred kraj zetve ja cuejem da ponekad zaskripi kad se pali kompresor izdrzala je dan da dodjem kuci zavario je gore kako treba i bog te veselio.sto se tice temperature nisam nasao onaj termometar sto meri vanjsku i unutarnju temperaturu pa neznam kolika je razlika tacno ,ali znam da je nekad moram malo smanjiti jer mi kolena trnu i noge budu ladne po mojoj proceni do 10 stepeni je bila razlika
 
R22 koji se nekad koristio i za frizidere i zamrzivace je isao i u klime (u kucnim se i dalje koristi)a danas se vec i u kucnim aparatima kao i na svim vozilima koristi gas R134a koji, kako kazu ne steti (u tolikoj meri)ozonskom omotacu.Neka me neko strucniji ispravi ako sam pogresio.
 
A jel poznaje neko nekog majstora koji se bavim ubacivanjem klime? Kontam da nije tesko,ali ipak,bolje da uradi neko ko zna,i kako valja i da sve lepo radi. Raspitivao sam se vec u ovoj temi,ali prosle godine nisam imao vremena,pa se nadam da cu ove god.stici. Nisam jos uvek ni gledao delove,ali ima valjda na otpadima,samo problem je naci dobar kompresor...msm kako znati da je ispravan.
 
Jedino da je na kolima i da ukljucis klimu pa onda da ti skine i proda...Ja sam poceo ugradnju na mom new hollandu,bice slika....:osmeh:

- - - - - - - - - -

www.dodaj.rs
[/URL]unutrasnja jedinica
www.dodaj.rs
[/URL]izduvi od opela suze

- - - - - - - - - -

klima je od Renoa espece....
www.dodaj.rs
[/URL]jos nije gotovo...
www.dodaj.rs
[/URL]hladnjak

- - - - - - - - - -

www.dodaj.rs
[/URL]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]

- - - - - - - - - -

www.dodaj.rs
[/URL]nosac kompresora
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]ventilatori

- - - - - - - - - -

www.dodaj.rs
[/URL]pogon remenice,pravljena remenica
 
bane moj komsija je ugradi na zmaja135 I stvari stoje ovako prvo moras voditi racuna de ces da je stavis jec ces morati da nosis Subaru ako ide u krov drugo moras resiti kondenzacionu posudu u kabini il ce te okupa,trece I najvaznije moras resiti hladnjak de ces staviti zbog hladjenja I preteranog zapusavanja prasinom jer ce svako pregrevanje dovesti do pucanja instalacije takodj moras resiti system cirkulacije vazduha jer ako bude koristila spoljni usis neces moci da se nacistis filtera.kabinu moras skoro hermeticki izolovati inace nema gasenja.sama klima koju je ugradio je sa golfa 3 I nije ga mnogo kostala oko 50e al je majstor za creva I punjenje uzeo 150e ugradnju je sam uradio kopresor je stavio pored altenatora na koi je dogradio remenicu za pk kais a hladnjak je ubacio iznad onog za vodu.toliko za sad ako jos sta bude trebalo ti se javi.
 
sve je to meni jasno sto ti pricas ali sta da radim kad nemam fabricku,nemam prozor a kabina mi je extra zadihtovana,sva prasina sto udje u kabinu tu i ostane nema promaje,postavio sam cetiri izduva koji se steluju nadam se da mi nece smetati,posudu ima na hladnjak samo moram crevo da izvucem napolje a hladnjak cu najverovatnije staviti na krov...aj okaci koju sliku...
 
Ako neko vrši ugradnju klime ugradio bi je na Burgon MD8 neka se javi na pp ili na 063/526-574.
 
Nazad
Vrh