Ugradnja klime u kombajn

sigma iz begeča je ugradjivala a izašlo je 1560e a sve ima u sebi nema posebno hladnjak
 
Hladnjak ti je na srednjoj slici.

@ dzordz

Kondezator ti je na krovu u kojem se hladi freon a isparivac ti je na serdnjoj lici koja je u kabini.
 
Pretpostavio sam,al ajd da pitam,meni su za traktor(klimu) trazili 1200e ali cemo je ipak ja i brat ubaciti...
 
Jel to sve novo i koliko ima garancije pri ugradnji? Ovo moram da kupim bokte kako ranije niste ovo pokrenuli mislim na tu klimu gde netreba posebno budžiti kompresor i hladnjake, ventilatore... :))))
 
2 godine garancije i nema puno pametovanja sve je tu samo kompresor sa motora i kraj :cool:i da novo je
 
Pozz forumasi..interesuje me da li je neko ugradio kllimu u zmaj kombaj?
 
nisam ni primetio...a dal ima neko ko je ugradio klimu sa auta na kombajn?
 
I ja bih hteo da ubacim klimu u kombajn.Mislio sam da platim da mi je ugrade ali trazili mi 2000 evra pa sam odustao,sto je mnogo ,mnogo je. U pitanju je zmaj 142,ali vazdusar,pa me interesuje da li to ima nekakve veze,jer vidim da hladnjak od klime ide pored hladnjaka motora ispred kojeg se nalazi ventilator(sto je i kod ostalih traktora i kola sa klimom). Posto je vazdusar,sammim tim nema ventilator ni hladnjak,pa da li to ima nekakve veze? Ili je potrebno ubaciti samo obican ventilator ispred hladnjaka klime?
Mislio sam da nadjem na otpadu neku auto klimu,sve delove.....kopresor,hladnjak,filter ,cevi za instalaciju i sta je sve jos potrebno i ubacim. Kabina mi je koliko-toliko zadihtovana ali odradio bih to bolje,samo ako uspem klimu da ubacim. MIslim,tj.nadam se da nije nesto komplikovano,barem ne izlgeda...samo naci delove i namontirati,imam slobodanu remenicu od motora,tako da samo bih na kompresor trebao neku da nabacim,velicina zavisno od br.potrebnih obrtaja. Samo kopresor bolje hladi cim i ma vece obrtaje,barem sam na kolima primetio,ali ako je skroz ispravno i noov mora raditi u svakom slucaju.
E sad treba mi odg.na spomenuto pitanje na pocetku,hvala!
 
Ili je potrebno ubaciti samo obican ventilator ispred hladnjaka klime?
Dovoljno je ubaciti ventilator ali nemoj neki obican tipa stojadin i sl. Najbolje bi bilo da nadjes neki auto za delove sa komplet klimom i sa njega prebaciš na kombajn,traktor.... šta već. Inače o ovakvim poduhvatima ima pisano na skoro svakom auto forumu pa možeš i tamo da se skontaš ali i ovde ćeš se snaći. A i uvek se neko javi ko zna pa pomogne. Btw ako pronadješ donor auto obrati pažnju prilikom demontaže ili uslikaj ili precrtaj gde se šta nalazi i to će ti uveliko olakšati posao.
 
I ja bih hteo da ubacim klimu u kombajn.Mislio sam da platim da mi je ugrade ali trazili mi 2000 evra pa sam odustao,sto je mnogo ,mnogo je. U pitanju je zmaj 142,ali vazdusar,pa me interesuje da li to ima nekakve veze,jer vidim da hladnjak od klime ide pored hladnjaka motora ispred kojeg se nalazi ventilator(sto je i kod ostalih traktora i kola sa klimom). Posto je vazdusar,sammim tim nema ventilator ni hladnjak,pa da li to ima nekakve veze? Ili je potrebno ubaciti samo obican ventilator ispred hladnjaka klime?
Mislio sam da nadjem na otpadu neku auto klimu,sve delove.....kopresor,hladnjak,filter ,cevi za instalaciju i sta je sve jos potrebno i ubacim. Kabina mi je koliko-toliko zadihtovana ali odradio bih to bolje,samo ako uspem klimu da ubacim. MIslim,tj.nadam se da nije nesto komplikovano,barem ne izlgeda...samo naci delove i namontirati,imam slobodanu remenicu od motora,tako da samo bih na kompresor trebao neku da nabacim,velicina zavisno od br.potrebnih obrtaja. Samo kopresor bolje hladi cim i ma vece obrtaje,barem sam na kolima primetio,ali ako je skroz ispravno i noov mora raditi u svakom slucaju.
E sad treba mi odg.na spomenuto pitanje na pocetku,hvala!
Obrati paznju kod kupovine auto klimi da ne prodes kao ja , uzeo sam klimu iz auta sto je proizveden 91godine i nemogu ga ugraditi jer nema vise ne proizvodi se vise ta vrsta plina koji ide u tu klimu a drugi ne vredi staviti jer ne bi dugo radilo ,sad bi morao da izperem staro ulje iz celog sistema i da stavim novo koji odgovara sa novim plinom jer ,kad ulje i plin ne pasu, ulje zgusne i zbog toga dolazi do toga da kompresor zapekne , tako mi bar ovaj majtor objasnio koji ugraduje klime i puni ih , kaze da meni svejedno uradi cu ali nece dugo da radi sigurno.
 
naknadno ubačen ili fabrički?
Nije dajc,vec TAM 130(moja greska),ali to je to,radjen je po licenci dajca koliko mi se cini. Fabrcki se proizvodio sa tim motorom.

Hvala vam na odg.videcu prvo da potrazim delova na auto otpad,ali pre svega majstora koji ce mi ugraditi. Ma uzeo bih od nesto mladjih kola,ipak kopresori koji su stariji ti su pro kraju i nemaju dovoljno snage,verovatno.....tako da cu pogledati po otpadima ima dosta slupanih kola pa skidaju delove,pa valjda cu naleteti na nesto ispravno.
 
Nazad
Vrh