Ugradnja klime u kombajn

pozdrav narode evo klima je isprobana nisam hteo kaciti slike dok ne isprobam zasad radi kao luda ako nekog nesto zanima slobodno nek pita evo i slika
2gybxfo.jpg
2ewnu34.jpg
2qmlpx2.jpg
2ela54k.jpg
4hcjsj.jpg
59ttdz.jpg
 
nabavio sa klimu koju hocu da ugradim pa me zanima koliki je odnos remenica?
 
Bobocan i Cuprija
Da li ste ostavili u sistemu klime i one davace (presostate) koji su bili i na automobilskoj instalaciji klime koji sluze kao zastita kompresora(ne moze se ukljuciti ako je previsok ili nizak pritisak freona u sistemu)?Nabavio sam klimu od auta i razmisljam se da ipak ostavim te davace jer ce ipak cuvati kompresor da neradi bez freona(npr kvar neki).Kako ste vi uradili?
Prvo nam je u planu da je stavimo u traktor a ako uspe :ideja: u sve redom :bravo: :ppozdrav:
 
bobocan je napisao(la):
pozdrav narode evo klima je isprobana nisam hteo kaciti slike dok ne isprobam zasad radi kao luda ako nekog nesto zanima slobodno nek pita
koji kajs ti pokrece klimu koje su mu mere i koji je precnik remenice koju si dodao da pokrece kompresor i koliko su ti uzeli za ugradnju?
 
Cuprija je napisao(la):
ja to nisam ubacio vec obican termostat povezan redno sa prekidacem
Ajde mi ovo malo pojasni :sta: koju funkciju on ima (mislis na termo davac)? Cuvas sistem od prevelike temperature ili sta?
 
spajki
kod mene je to bilo na filteru orginal samo sam spojio i u pravu si on stiti kompresor jer kad nema freona ne mozes ga upaliti

dzordz
kimu sam sam ugradio remen je 13x1000 a remenica pogonska je malo veca od ove na kompresoru a moze biti i 1:1
 
bobocan je napisao(la):
pozdrav narode evo klima je isprobana nisam hteo kaciti slike dok ne isprobam zasad radi kao luda ako nekog nesto zanima slobodno nek pita
svaka cast na ugradnji i ja sam prekjuce kupio sve da ugradim klimu jos cekam majstora pa ako ti nece biti problem smaracu te sa pitanjima kad krenem ugradnju pozdrav :bravo:

Dragan18: Sledeci put brisite slike koje citirate inace cete biti sankcionisani . Ima ljudi sa sporim internetom koji ne mogu da otvore stranicu zbog silnih kopija slika !!!
 
Remenica na kompresoru je preradjena :D sad nastavljam dalje!
Cuo sam od coveka koji servisira klime da ti kompresori mogu da se vrte do 8000 obr/min tako da se ne mora teziti tome da odnos pogona bude 1:1.Ako neko sazna jos nesto pametno neka okaci ovde,svima ce nam dobro doci. :D
 
dzordz
klimu sam sam ugradio nisam nikog nisam placao osim sto mi je tokar napravio remenicu i jos neki majstor sto mi je napunio ostalo sam sve ja ugradio :D
 
Kako stoji temp. motora sa ovim resenjem? Malo ce biti nezgodno cistiti hladnjak motora.Ako nema problema sa ovim stavkama, ok. u suprotnom bi trebala posebna kutija + elektro ventilator, sto bi ja svakako pre izabrao kao varijantu.
 
bobocan je napisao(la):
dzordz
klimu sam sam ugradio nisam nikog nisam placao osim sto mi je tokar napravio remenicu i jos neki majstor sto mi je napunio ostalo sam sve ja ugradio :D
a jel znas koliko uzimaju za ugradnju?
 
Ajd nek još netko kopira Bobočanove slike, malo ih je kopiranih. Pa kako da tu temu otvori neko sa sporim netom? Jel ima potrebe za silnim kopiranjem slika? :sta: Moderatori daj brišite te jedne te iste slike.
 
Nazad
Vrh