Ugradnja klime u kombajn

brate 1500 ::novac:: ::novac:: ::novac::, to treba biti lud da platis.............imam ja zmaja 141 koji vredi 3000 evra, ili ti dve klime...........jeftinije me izadje momak koji ga vozi.....!!!!!!!!!!
 
majstor P je napisao(la):
ima covek nove klime za kombajne vise komada za zmaja novo ne montirano hladnjaci creva el instalacija mislim da je cena 120e ali nema kompresora ako nekog interesuje tel na pp
ovo uopste nije skupo a kompresor se moze naci za 100e inace danas bio da pogledam ove klime coveku je ostalo 3 i kupio sam sve tri tako da ove zime pocinju radovi i montiranje
 
bobocan je napisao(la):
majstor P je napisao(la):
ima covek nove klime za kombajne vise komada za zmaja novo ne montirano hladnjaci creva el instalacija mislim da je cena 120e ali nema kompresora ako nekog interesuje tel na pp
ovo uopste nije skupo a kompresor se moze naci za 100e inace danas bio da pogledam ove klime coveku je ostalo 3 i kupio sam sve tri tako da ove zime pocinju radovi i montiranje
Posto si ih uzeo i hoce li imati on toga jos? daj koju sliku da vidmo kako izgleda?
 
nece imati vise to su bile zadnje on kaze da je to nabavio iz zmajevog skladista i pise na kutiji combine zmaj
Post je spojen: [time]1257190068[/time]
_________________________________________________
30kt2c6.jpg
 
ja sam uspesno ugradio klimu od putnickog auta u kombajn D 3600.Dve sezone je bila u funkciji i funkcionise odlicno.
 
evo slike:
1. kompresor, pogon od radilice motora sam bez ijednog agregata

2ex0utc.jpg

2. ubacena posebna remenica za klimu - kompresor, odnos remenica 1:1

11hrl1w.jpg

3. filter klime

2vbslf8.jpg

4. sistem cevi do isparivaca u kabini

zioppv.jpg

5. hladnjak klime, freon se hladi preko ventilatora vodenog hladjenja

2hnswuq.jpg

6. sistem cevi do kabine. zastitu su pojeli vrabci i misevi :haha:

346ozuq.jpg

7. isparivac, ventilator, regulator temperature u plusu - frizider, povezan redno sa prekidacem za ukljucivanje klime.

2db09zt.jpg

8. rucni rad, za ispitivanje sistema klime. klimu pre punjena freona proveriti uduvavanjem vazduha pod pritiskom od 10 bari, koji mora biti konstantan u sistemu 24 h. Zato sto prvo punjenje freona je skuplje oko 40 - 50 eura.

11r86mt.jpg

2ppitrq.jpg
 
Svaka cast Majstore .Ja nisam mogao da vidim cele slike dali je do kompijutera nesto u svakom slucaju ::svaka cast::
 
Svaka čast za odrađen posao i za slike sa detaljima . :cao: Gde si nabavio klimu ? :cao:
 
Cuprija je napisao(la):
ja sam uspesno ugradio klimu od putnickog auta u kombajn D 3600.Dve sezone je bila u funkciji i funkcionise odlicno.
@montoya ne pratis na casu... ::namigivanje::
inace sve pohvale za resenje :D
 
kompletna klima sa auta je placena 200 eura i jos 300 e rad, cevi, spojke i ostale sitnice. Onaj mali instrumenat vredi puno, zato sto se pre punjenja klime prvo napuni vazduhom / kompresorom pritiskom od 10 bari i ostavi 24 h.Ako za to vreme pritisak ne padne pristupa se punjenju klime freonom.
 
Nazad
Vrh