Ugradnja klime u kombajn

dicki je napisao(la):
Kako stoji temp. motora sa ovim resenjem? Malo ce biti nezgodno cistiti hladnjak motora.Ako nema problema sa ovim stavkama, ok. u suprotnom bi trebala posebna kutija + elektro ventilator, sto bi ja svakako pre izabrao kao varijantu.
temperatura je ista kao sto je i bila bez klime hladnjak se lako cisti jer sam ovaj napravio da se moze lako skloniti a sto se tice klime dobro radi ali za sledecu sezonu ce biti poseban ventilator da radi jos bolje ovo je odradjeno na brzinu jer nisam imao ventilatora
 
previse kasno za ovu godinu se ukljucujem u temu ali da vam pomognem jer mi je to profesija
rashladna tehnika naj zgodnije je uzeti auto klimu od nekog starijeg auta ,kvalitetnija je i postavljati kao na slici samo treba dodati jos jedan ventilator sto jaci ako ide ispred hladnjaka kombajna
ako ide posebno sto ja mislim daje bolje treba staviti 2 hladnjaka i 2 ventilatora delove mozete kombinovati da bi dobili vama odgovarajuce gabarite obavezno vezati presostate moze doci do eksplozije hladnjaka ako nije ohladjen creva mogu se koristiti od visokog pritiska hidrulike tanje crevo treba da trpi pritisak do 100bara a deblje do 50 stara creva treba skinuti jel ih pojede freon posle 5-8 godina doro je naduvati sto vise zbog curenja instalacije pozdrav svima hladite se samo ne preterujte zbog toplotnog udara :cool:
 
Da li se moze ugraditi klima uređaj u zmaj 143 jer prošlogodišnja setva je bila katatstorfa vetar je kako kod bilo ubacio mi je svu prašinu u kabini pa zato zatvorena vrata i prozor a unutra toplota da se ugusis ::lose:: ::lose::
 
a sta si sejao sa 143 kad je toliko vetar duvao ::namigivanje::
ma moze u svaki kombaj stati klima,kad je mogla u @Brankov MF moze i u tvoj zmaj ::namigivanje::
 
@ savke,pitanje za tebe....koliki je pritisak u sistemu za hladjenje,tj. cevima kada je potrebno da creva trpe do 100 bara pritisak...znam da je na kucnim klimama u rezimu hladjenja pritisak oko 3,5 bara,(kada se greje onda je veci)...zato me sad malo buni ovo
 
radni pritisak klime se krece od 10-16 bara,na max 20 bara presostat gasi klimu,svaka klima ima odstupanja + - 1 bar,pritisak zavisi i od cistoce filtera klime(susac)
 
stavio sam namerno hidraulična creva jel ih freon posle 5-6 godina pojede pa izgledaju kao bušna guma eto posla za majstore 30-50evrića u tanjem crevu je veći pritisak max 40 bara a deblje 10 bara još nešto hidrulična zbog dugotrajnosti ličo provereno :bravo:
 
Malo je tema zastarjela al ak mi netko moze pomoc bio bih zahvalan.Imam JD kombajn i ne radi mu klima e sad sam ja to malo ispregledo i usporedio sa slikama iz teme i ovak nešto sam skužio. On ima izdvojen onaj hladnjak i onu malu bocu i nesto ispod hladnjaka ima od toga idu dva creva dalje prema motoru i trece je elektronika. Meni su ova dva creva odvojena tj ne dodju do motora jer je to neko odsarafio. Sad men i nije jeasno kud ta dva creva trebaju ic dalje jel na kompresor ili kuda: Takodjer nemogu pronaci ni kompresora jer on bio trebao biti spojen na remenicu od motora a ja to nigde ne vidim. Mislim ovug proljeca smo ga kupili ovu cemo mozda isterat bez klime ali po onakvoj vrucini u kabini mora da je smrt. Pa ak imate neke ideje da mi pomognete ubacit cu i slike da vidite kak to otprilike izgleda na sta mislim..
 
evo na sto sam mislio ovo je izdvojeno od motora pa se nalazi na dnu kombajna.
2822bo6.jpg

evo ovde se vidi malo bolje o cemu je reč
ldr8z.jpg

Znači ovde su creva jedno ide u onaj hladnjak, drugo ide od one boce kod onih kao ventilatora, i treće je elektronika..
34raes1.jpg

Evo te boce s freonom pretpostavljam
2i0vexl.jpg

A ovo je zavrsetak ova dva kabla sa slike3.
10mkjd4.jpg


E SAD narode ko zna nek pomogne :D
 
Dzordz,hajde malo vise o toj klimi.Gde je hladnjak,kako si kompresor namestio, jesi li ti ugradjivao klimu ili?
 
Mimoisli su nam se postovi,od cega je to klima i koliko je to komplet zadovoljstvo kostalo?
 
Nazad
Vrh