Ugradnja klime u kombajn

paorpaor

Član
Učlanjen(a)
28 Jan 2009
Poruka
14.523
Lokacija
Tovarisevo
Hteo bih da u moj kombajn ubacim klimu ali ne znam kako. Ako neko ima bilo kakav predlog bilo bi lepo da kaze.
 
Možda ovako :haha:
ne9s00.jpg
 
Upravo radim na tome, ali ne mogu naći nigde fleksibilna creva za freon, pa me to koči da završimo ugradnju.
 
Hm, ni ja nisam daleko odmakao po tom pitanju, pa su mi saveti više nego dobrodošli. U principu sa ovogodišnju žetvu mi nije ni trebala, svaki 2, 3, dan kiša pa nije bilo toplo ni meni ni kombajnu, ali mora da se ubaci
 
imam ja jednog drugara koji radi u firmi koja ugradjuje webasto klime u autobuse , on radi baš na tome što vas muči , razvlači creva po autobusu gore i sve montira , pitaću ga za ta creva dal zna dese mogu naći
 
@branko možeš da staviš hidraulična creva V1 (do 100 bara pritiska). Zadržavaju dovoljno dobro freon, mada vidi za cevi sa ljudima koji ugrađuju kućne klime. Skoro od svake klime im ostane gomila, jer se u paketu sa klimom dobije i do 6m cevi.
Ja do sada ugradio na dve mašine krovne klime Delphi. Skupo je, ali kvalitetno.
 
ima covek nove klime za kombajne vise komada za zmaja novo ne montirano hladnjaci creva el instalacija mislim da je cena 120e ali nema kompresora ako nekog interesuje tel na pp
 
I najskuplji, ::novac:: ali nema veze nije to puno para, :D ja cu u moj sledece godine sa ubacujem moj drugar se time bavi pa cemo valjda lako
 
ma najbolji su oni mali frižideri koji imaju ventilator, pa mogu da duvaju u kabinu, bilo je na forumu nekih slika, to treba uzeti, par komada i onda ih seliš iz traktora u kombajn i nazad...1500e za klimu je previše, bolje uzeti klimu iz nekog auta na otpadu i ugraditi...to mene verovatno čeka ako se ne domognem onih frižidera :cao:
 
Nazad
Vrh